Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 17:38:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във ВАРНА!!!!!  (Прочетена 188585 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 10, 2009, 11:57:17 »

Да, и аз съм на мнението на Снежи. В София в най-скъпата зала Триадица на Витошка цената на ритуала май идва към 160лв, а последната сватба, на която бях във Варна струваше на хората към 320лв и то без танцьори - стандартен ритуал + разрешение за фото и видео crazy
Незнам дали се дължи на факта, че залата е само една или какво, но това са доста пари nea
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 10, 2009, 12:10:31 »

Да, добави и стотачка, защото ще ви пратят в МЦ Надежда да си направите медицинските. Плюс това за ритуала ВЪВ ритуалната зала ще ви вземат някакви пари, които няма да са под стотачка, ще ви убедят колко е готино да си платите и фото и видео право за подписването и.... сметката отива над хиляда лева... Във всеки друг град за толкова пари ще се омъжиш около... 10 пъти! shok


Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #422 -: януари 10, 2009, 12:35:32 »

mojebi, би ли споделила подробно от какво се образува цената, която си посочила - в смисъл колко за овър тайм, колко за самия ритуал, колко за танцьори... Мерси  give_rose
Активен
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 11, 2009, 22:37:39 »

Всъщност сключването на граждански брак по закон е безплатно! Като адвокат ги бях разпиляла въпросната ритуална зала и дори след скандал с шефа им се навиха само да подпишем и толкова. Все пак решихме да платим 40 лв. за подпис в петък (за тържествено подписване в зала)... Предисторията ни, също решихме изнесен ритуал. Тогава се почна изнудването, което ме влуди! Истината е, че битовият им ритуал не е повече от 10 минути! И няма да е само оувъртайм в последния възможен момент поискаха 250 лв. "гаранция", ако не почнете в обявения час и закъснеем с 5 минути ги задържат! а те гаранция не дават, че ще почнат на време! Така, че всъщност става 550 лв. (изнесен) + 100 лв. (снимки и видео в деня на подпис) + 250 лв. (гаранция) + 80 лв. (2хтранспортни за проверка и озвучение). Дано не пропускам нещо!
В крайна моя приятел и колега Митко Горчев ни бракосъчета бутафорно и всички гости мислеха, че е длъжностно лице по гражданско състояние! Митко направи страхотен купон. Лично мен ако ме питаш, по-добре си наемете него - първо доста по-добре се справя и втора, като водещ на сватба е номер 1!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #424 -: януари 12, 2009, 09:28:50 »

Тези цени са уникални, май само във Варна съществува такова чудо  shok
stranger , радвам се, че сте намерили по-интересен начин да си направите церемонията  good
Активен
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: януари 12, 2009, 11:55:20 »

O, определено и ние сме много доволни! Гостите се забавляваха много, сватбата стана уникална! smile
И фотографа, оператора и DJ бяха категорични, че на по-щура и весела сватба скоро не са били! DJ Ни се радва най-много, защото нямаше чалга, а само рок и диско! Още с ангажирането му чалгата беше абсолютно забранена!!! diablo
Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #426 -: януари 12, 2009, 22:40:59 »

Чесно казано не си спомням точно всички подробни цени,запомних ги като крайна цена.И още ме боли глава Oh my ... Но нали един път се женим,трябва да е както искаме,така че аз смятам да си поръчам всичко както съм си го намислила!Дано да се получи! girl_wink
Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #427 -: януари 12, 2009, 22:56:55 »

Чесно казано не си спомням точно всички подробни цени,запомних ги като крайна цена.И още ме боли глава Oh my ... Но нали един път се женим,трябва да е както искаме,така че аз смятам да си поръчам всичко както съм си го намислила!Дано да се получи! girl_wink

mojebi абсолютно си права, че трябва да е както искате, но според мен е възможно да минеш и без това "главоболие". Има алтернатива. Във Варна такива ритуали се правят и от сватбените агенции. И тук във форума има момичета, които са ползвали тези услуги.Просто е въпрос на избор.
Надявам се вашия празник да е неповторим и да стане както си го представяш в мечтите си.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 13, 2009, 09:23:24 »

Според мен не е нужно да се дават толкова много пари на практика за нищо. Какъвто и да е ритуал не може да струва толкова, а с аргумента, че е веднъж в живота, много народ печели на наш гръб.
tsvetenden е права, че всяка сватбена агенция може да организира и изпълни какъвто и да е ритуал, по избор на младоженците. Подписвате се деня преди сватбата и спокойно си правите какъвто ритуал искате на другия ден. В този случай могат да се измислят много неща, така че да е дори много по романтично и запомнящо се от конвейра в ритуална зала Варна. Аз честно казано съм потресена от обслужването там.
Хрумна ми и друга идея - самото подписване може да бъде и в друг град (преди сватбата) - доста по-евтино излиза - разликите са фрапиращи girl_wink В крайна сметка няма никакво значение от коя община ще бъде издаден акта за брак.
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 13, 2009, 09:50:29 »

mojebi - аз също съм на мнението на момичетата - защо не подпишете или през седмицата или в друг град а за деня на сватбата можете да си наемете фолклорен състав (във Варна има няколко ) - бяхме на сватба в Марина Палас и младоженците си бяха спретнали изнесен ритуал и имаше фолклорен състав беше мнооого хубаво...и предполагам че ще ти излезе в пъти по изгодно така ..Успех
Stranger мила абсоклютно съм съгласна с теб за Митко Горчев - на 13.10.2008 бяхме на сватба на която той беше водещ и се получи страхотно  до тогава само по радиото го бях чувала smile но се справи страхотно ....
Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #430 -: януари 13, 2009, 12:00:36 »

Момичета дори и при тази цена mojebi ще подпише поне ден преди това защото във Варна книгата не се изнася. Все пак това е нейния избор и вярвам, че всичко ще мине като трябва.
По принцип не е нужно да се ходи в друг град и тук става така важно е да знаеш, а не да се съгласяваш със всичко, което ти се предлага и дори те задължават с презумцията, че нямаш избор. Не е верно това. Всеки има избор!
Активен
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: януари 13, 2009, 23:42:27 »

Ох не знам. Истината е, че там карат на ред. Само мрънкат, хайде по-бързо, че следващите чакат... голяма гадост!  bad bad bad
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 14, 2009, 09:46:03 »

Здравеите на всички! Имам въпрос към всички булки от Варна.
Предстои ни сватба (август или септември-с подходящите и неподходящи дати съм вече достатъчно объркана)...Въпроса е че живеем в Лондон(но сме си от Варна и двамата), та държим събитието да е там, сред роднини и приятели... Въпросът, по-точно молбата ми е дали можете да ми препоръчате добър фотограф, които да документира всеки интересен момент от този ден, да може да направи наистина добра фотосесия?!  Благодаря предварително! give_rose
Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #433 -: януари 15, 2009, 00:14:41 »

При нас се получава по следният начин:
Подписваме на 09.09.09 пада се сряда,а самата сватба е на 12.09.09. и тъй като сватбата (изнесеният ритуал)ще са след 17.00ч. (т.е. 18.00ч.)трябва да заплатим тази сума.Аз си го обяснявам по следният начин:
Заплащаме един път за подписване и после все едно наемаме всички хора от ритуална зала да ни дойдат на крака,да ни потанцуват и кажат няколко приказки.И понеже след 17.00ч. вече е тяхното извън работно време ще се налойи да си платим.
С една дума ще ни струва всичко около 900 лева pardon cray
Знам,че са доста пари за това,но проблема е,че чрез познат се уредихме да подпишем на 09.09.09,защото в такув ден приемали само сватби(т.е. ако искаш само за подпис-неможе).Затова така се получи и решихме да наемем тях,а не някоя фирма. pardon
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #434 -: януари 15, 2009, 11:37:33 »

mojebi, важното е, че ще направите сватбата си по начина, по който вие искате!!! Вярно е, че цените са ужасно високи girl_impossible , но щом можете да си го позволите - направете деня си незабравим и точно така както сте си мечтали  good
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines