Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 01:36:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За дискриминацията  (Прочетена 35673 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 19, 2007, 16:17:19 »

Цитат
И се оказа права. имах честта да надникна в едни такъв гараж... Вътре се дзерише един Мечо Пух Е300 купе
Ох аз какви цигани съм виждала!Преди 5-6 години един автостоп ме отведе по неволя в циганска къща.Циганина-бизнесмен.Отваряш портите райграс ,на райграса един такъв хубавец като на Oizo_Zoizo.Циганката ни посреща със златна корона на главата.Влизаме в къщата - кожена мебел.В хола до кожената мебел - фризер!Абе не е за разказване!Та циганина се оказа,че с какво се занимава.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ами с цветни метали!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 19, 2007, 16:18:30 »

Лелелееее, а иначе живея на аванта!!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 19, 2007, 19:09:01 »

аванта,аванта и накрая мерцедеси,къщи палати,40 хил. за булка ................................
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #48 -: януари 19, 2007, 19:25:19 »

 girl_impossible Oh my ...

Вие направо ми отворихте очите тук в тази темичка! А да видите само статиите които пишат тук в американските вестници как сме били малтретирали "горките" цигани в БГ. Иди и им обясни че не е вярно.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 19, 2007, 19:41:15 »

Ами то и тук такива статии има, но истината е съвсем друга!!!!

аванта,аванта и накрая мерцедеси,къщи палати,40 хил. за булка ................................
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 20, 2007, 17:46:55 »

Обръщение към циганите
Ти, циганино, ти “пренебрегнат, отхвърлен, дискриминиран, беден” човеко! Ти, който имаш 10-15 деца, ти, който те мързи да работиш и живееш като неандерталец (първобитен човек - знам ,че не си ходил на училище затова ще ти обяснявам някои думи). Да, ти същия, който не си плаща данъците! Нека ти кажа нещо за теб!

Писна ми! Писна ми от цигани по улиците, които използват доброто сърце на хората, за да им вземат пари просейки. Писна ми да слушам колко онеправдани са ромите, как бедно живеят и как не могат да си намерят работа никъде. Работа има, циганино, само че вроденият ти мързел ти пречи да я видиш. Не ти се чистят улиците? Че ти какъв искаш да станеш, след като името си не можеш да напишеш?! Ти, представителю на крадливото племе, си капризен и същевременно “онеправдан”! Кога държавата е плащала данъци на българи или турци дори?! Но не, ти си малцинство. Еми те и турците са малцинство, ама поне работят и помагат с нещо ако не на нас, поне на себе си! Ама много е лесно да лежиш по цял ден и да се оплакваш колко си дискриминиран. Каква дискриминация, бе, господин Роме! Дискриминация има, когато става дума за чужд народ, а ти не принадлежиш към никой народ! Ти си паразит. Живееш на гърба на българина, защото така ти изнася и защото знаеш, че той, милосърдният, няма да остави човек на гладна смърт. Хората ти строят къщи, ти се оплакваш, че не ти харесват! Ти, нахален циганино, кога си чувал държавата да стри къщи на турци, арменци или други малцинства! Не ти харесва, ами и на мен не ми харесва да ти плащам данъците, да ме е страх да се разхождам вечер по улицата и да слушам по новините как ти, мангале, заедно с цялото ти семейство сте дискриминирани.
Писна ми да слушам за войните ти с други мангали, или как пребиваш с безбройното си семейство български полицаи! Как правиш десетки деца, за които се грижип само когато им вземаш изпросените през деня пари. Драги ми некъпан циганино, след тазгодишните наводнения, когато българите отново ти помогнаха, ти продаде дюшеците и водата, която ти дадоха! Партия си направи, а как я финансира?!
Е, мангале неграмотен, как да те вземат някъде на работа, като знаят. че сред вас я има 2-3 души непокварени, я няма. Роден в мизерия, живеещ (по собствено желание) в мизерия, олицетворение на мързела и паразитизма ти нямаш място в никоя държава и въпреки това ние те търпим. Ама и ние сме си виновни де…


http://sboy.wordpress.com/2007/01/07/%d0%9e%d0%b1%d1%80%d1%8a%d1%89%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d0%ba%d1%8a%d0%bc-%d1%86%d0%b8%d0%b3%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5/


Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 20, 2007, 18:40:35 »

Ама и ние сме си виновни де…

Всичко казано в цялато статие си е вярно!!! good Но и че ние сме си виновни също!!! pardon
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #52 -: януари 21, 2007, 21:51:43 »

Едно много смислено интервю с циганка !!!!
Аз лично не можах да разбера за кво иде реч!!!

хайде малко да се посмеем.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 22, 2007, 16:02:10 »

 fiibi_bg  абсолютно съм съгласна със тази статия. И да ние сме си виновни защото им прислужваме и все се стараем за тях.
 А кой ще помисли за нас????
 Вчера гледам как дали на някакво циганско семейство нова къща защото живеели на края на града и когато влизали чужденците виждали гадните им къщи и не правело добро впечатление...........
 Лелеееее направо нямам думи. Ние с моят бъдещ мъж не можем да си позволим да си купим гарсониера, а на тях какво да им дадем къща, да им дадем земя, работа, да им целуваме краката........ горкичките неоправдани.....
 Айде да не продължавам, че няма да е културно.....  beating
 
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 22, 2007, 21:22:52 »

fiibi_bg  абсолютно съм съгласна със тази статия. И да ние сме си виновни защото им прислужваме и все се стараем за тях.
 А кой ще помисли за нас????
 Вчера гледам как дали на някакво циганско семейство нова къща защото живеели на края на града и когато влизали чужденците виждали гадните им къщи и не правело добро впечатление...........
 Лелеееее направо нямам думи. Ние с моят бъдещ мъж не можем да си позволим да си купим гарсониера, а на тях какво да им дадем къща, да им дадем земя, работа, да им целуваме краката........ горкичките неоправдани.....
 Айде да не продължавам, че няма да е културно.....  beating
 

Ужасно е!!! Права си, Юле, така е!!!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #55 -: януари 23, 2007, 12:42:41 »

fiibi_bg  абсолютно съм съгласна със тази статия. И да ние сме си виновни защото им прислужваме и все се стараем за тях.
 А кой ще помисли за нас????
 Вчера гледам как дали на някакво циганско семейство нова къща защото живеели на края на града и когато влизали чужденците виждали гадните им къщи и не правело добро впечатление...........
 Лелеееее направо нямам думи. Ние с моят бъдещ мъж не можем да си позволим да си купим гарсониера, а на тях какво да им дадем къща, да им дадем земя, работа, да им целуваме краката........ горкичките неоправдани.....
 Айде да не продължавам, че няма да е културно.....  beating
 

Юле, пропускаш един много тънък момент. Ромите се водят малцинство, при което има организации за защита на малцинствата, пък даже и ромските малцинства. Също така ромите нямат образование, което означава че доходоите им са най-ниски. Което от своя страна се използва пълноценно от организациите за защита на правата на малцинствата. От тези факти изложени по-горе, ромите печелят най-много дивиденти, защото въпросните огранизации тръбят че ромите са с неравностойно материално положение.
От своя страна ЕС не иска да има бедни "поданици" и за това ни натиска да ги интегрираме, ние (България) се опитваме да ги интегрираме, но ромите не желаят да се интегрират. Защото така им е по-добре. Да, ревът че нямат пари, храна, жилища, работа и т.н. а Държавата, т.е. ние се грижим за тях. И след това "Жив е Живота... ЕС носи, БГ меси, да живей, живей труда".
Според мен проблемът на Ромите е по-скоро ментален а не материален. В предишни мой постове бях разказал за една легенда. Та за хиляди години не са се променили, че как ще се променят за две години?
Да си ги интегрират в Европа не в БГ.

И накрая помня по някаква кабеларка даваха един "проблясък" на Дон Цеци. Председателя на партия Евро-рома. На един митинг им беше казал: ".. като не искате да ставате Евро-роми, ще си останете Прости Цигани..." Това щом циганин го казва на циганин, трябва да е много яка обида. Но явно циганите не са си направили извода и предпочитат да си бъдат Прости Цигани.
« Последна редакция: януари 23, 2007, 14:21:56 от Oizo_Zoizo » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 27, 2007, 12:15:05 »

Ето как можем рационално да използваме циганите:

http://minako.blog.bg/viewpost.php?id=35806
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 27, 2007, 12:42:44 »

Ето как можем рационално да използваме циганите:

http://minako.blog.bg/viewpost.php?id=35806

Ехааа!!! good
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 27, 2007, 12:47:47 »

Браво на циганчето. Добро циганче, добро. Заслужило си е  popcorn
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 04, 2007, 19:15:05 »

Ето как си изкарват парите за булки: beating

http://wikimapia.org/702718/
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines