Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:02:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БГ ИМЕНА  (Прочетена 48423 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 26, 2006, 15:50:01 »

Двама индианци си говорят.
-Какви хубави имена имат белите" Робърт Редфорд, Марлон Брандо, Ален Делон. А нашите...
-Е, не си съвсем прав Кучи гъз.
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #16 -: ноември 27, 2006, 11:40:30 »

хахаха, интересна тема. Преди гледах едно предаване за абсурдните имена...  ROFL
Но Гугъл..... "Хей Гугъле, какво правиш..."  ROFL ROFL
Тези хора нямат акъл да кръстят детето така......
Освен тия смешните бг имена - Стойка, Станка (с танка - не те питам с какво си дошла, а как се казваш), Пенка и т.н.
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 27, 2006, 17:47:58 »

Хехе, наистина забавно  ROFL
Ето и още една съвсем официална статистика за Именника на българските бебета през 2006  danceg tease

Имаме две Клеопатри, но само един Цезар, или Именник на бебетата 2006

Тарзан и Зоро също са сред имената, които българите са избрали за децата си през тази година, сочи справка в ГРАО
Оказва се, че през 2006 г. в България са се родили две Клеопатри, но само един Цезар. Има и един Ромео, докато Жулиетите са 17, показва справка на Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" (GRAO.bg).
Тарзан и Зоро също са сред имената, които българите са избрали за децата си през тази година.
Почитател на научнофантастичната литература пък е кръстил детето си Ихтиандър, като героя на Александър Беляев от книгата "Човекът амфибия". Имена на литературни герои носят и момченце, записано Хамлет, и момиченце Офелия.

Името на крал Артур носят двама, а друго дете е кръстено Ланселот, като един от рицарите на Кръглата маса в двора на краля. Руският военачалник Будьони също е станал неволен кръстник на българче. Кралица Мария-Антоанета е дала името си в побългарен вариант на момиченце, записано като Мара-Антоанета. Много родители са използвали като именник гръцката митология. Може би с пожелание да бъде като богиня на любовта момиченце е получило името Афродита, момченце е кръстено на красивия бог на изкуствата Аполон, друго дете е съименник на бога на виното Дионис, а две се казват Галатея като нереидата (морска нимфа), влюбена в смъртен. Момиченце пък ще носи името на любовницата на Ахил - Бризеида, а друго - на богинята на земята Гея.
Някои са предпочели имена от християнството. 38 деца са кръстени Исус, четири - Христос, 12 - Мария-Магдалена. Едно момиченце пък ще носи името Дева-Мария.
Освен от религията, младите родители черпят вдъхновение от шоубизнеса и световния елит. Две момченца с името Елвис, момиченце, наречено Мадона, и три деца, кръстени Мерилин, са записани тази година. 75 пък са съименичките на принцеса Даяна.
Футболен фен на "Левски" е нарекъл сина си Гунди, вероятно на легендарния играч Георги Аспарухов, друг запалянко е избрал името Пеле, както се казва и бразилецът, обявен за най-добрият футболист на всички времена.
Любители географи са кръстили наследниците си Карелия, Етна и Арда. Птиците също не са подминати - едно дете се казва Канарче, а две - Славей.
Често името е плод на въображението на бащата и майката или е образувано от срички от различни имена, вероятно на бабите и дядовците - Иванеса, Иванела, Недислав, Никоела, Янисвета, Хранимира, Носимира и Крисмислава.
Много родители избират чужди имена - популярни са Натали, Катрин, Емили, Леонардо, Анджелина, Стивън, Беатрис, Дебора, Джесика, Майкъл, Антъни.
Един от честите варианти са две имена с тиренца, предпочитан може би когато родителите не могат да се спрат само на едно име. Така някои деца ще се казват Цвети-Лена, Христина-Теодора, Радост-Ина, Иван-Адалберт, Ния -Сара, Вагнер-Габриел, Методи-Томи, Запрян-Божидар. Момченце пък ще носи внушително дългото име Калоян Луи Етиен Мари.
Тази година са записани и деца с имена като Сладун, Страхота, Трепка, Дойка, Боцислава, Мареолина.
Според справката на дирекция ГРАО най-предпочитаните мъжки имена са Георги, Александър и Мартин.
От началото на годината досега 674 момченца са кръстени Георги, 616 - Александър, а 577 - Мартин. На четвърто място остава популярното Иван - родителите на 551 деца са избрали това име, Димитър се казват 433 бебета.
Сред момиченцата най-разпространените имена тази година са Виктория - 510 деца, Мария - 474 , и Александра - 347.

Източник: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=918283
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 27, 2006, 17:49:17 »

Луда работа! *crazy*Хората като стоят без работа и измислят само глупости!Не е нужно да бягаш от българското то е в теб!
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #19 -: ноември 29, 2006, 11:29:24 »

Никога не бих забравила емисията новини по К1 - В края й разказаха за младо семейство, което много се впечатлило от една театрална постановка и решили да си кръстят момиченцето на нея-СМЕХОТЕРАПИЯ.

Мой учител от началното училище се казваше Зюмбюл Карамфилов Медаров

А скоро чух и за Пильо Пилев... crazy crazy crazy
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #20 -: декември 11, 2006, 13:20:08 »

http://www.imena.hit.bg/
Вижте това!  girl_wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 22, 2007, 15:03:53 »

Аз имах учител на име Пильо Пилев  girl_wink
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #22 -: януари 22, 2007, 15:49:22 »

Аз имах учител на име Пильо Пилев  girl_wink

Ха ха ха! Направо не е за вярване!! Да се чуди човек с кой акъл са ги кръщавали родителите им!  crazy
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 22, 2007, 16:09:11 »

СМЕХОТЕРАПИЯ  Oh my ... Oh my ... Oh my ... shok shok shok girl_impossible

Аз ще си избера САЛФЕТКА  ROFL
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 22, 2007, 16:19:08 »

 ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL
Не мога да спра да се смея....... Тези хора са луди. Имам чувството, че си мразят децата.
 Преди време бях чула името Чайка Бележкова.
А тези комбинации от срички са убийствени. Аз много искам живот и здраве нашето дете да го кръстим на милото. Веселин.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #25 -: януари 22, 2007, 17:16:58 »

Никога не бих забравила емисията новини по К1 - В края й разказаха за младо семейство, което много се впечатлило от една театрална постановка и решили да си кръстят момиченцето на нея-СМЕХОТЕРАПИЯ.

Мой учител от началното училище се казваше Зюмбюл Карамфилов Медаров

А скоро чух и за Пильо Пилев... crazy crazy crazy
цъцъ .....какво да ви кажа,работата ми е свързана с много имена,има всякакви направо нищо вече не ме учудва....
райна чучулайна...
капка полепкова....
и още хиляди такива,много ме е яд че не ги помня или поне записвам някъде...
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #26 -: януари 23, 2007, 04:31:43 »

 ROFL ROFL ROFL ROFL
Тук не мога да спра да се смея с тези имена- много лошо че няма как да ги преведа на английски, за да може и моето бъдещ съпруг да се посмее.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 23, 2007, 12:19:31 »

ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL
 Преди време бях чула името Чайка Бележкова.

Ама тов аиме си е истинско, жената е нотариус или адвокат (не се сещам точно), но офиса й е в центъра на София и има табела!!! Oh my ...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 23, 2007, 12:21:54 »

А иначе има съвсем реални имена като:

Вино Винов, Лисо Лисов, Заю Заев, Марулка, Маса и т.н. и т.н.....

ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL
... Тези хора са луди. Имам чувството, че си мразят децата.

И аз така, но по-скоро мисля, че е от невежество!!!  girl_impossible
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #29 -: януари 23, 2007, 12:30:31 »

Тези български имена ми напомнят за един случай.
Имам двама познати които сега са семейство... но това не е важно. Разказвали са ми как е протекло запознанството им.
Момичето : "приятно ми е Велика"
Момчето : " Аз пък съм Супер!!!! Кажи сега как се казваш"....
« Последна редакция: януари 23, 2007, 12:50:44 от Oizo_Zoizo » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines