Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:43:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пиете ли витамини?  (Прочетена 148091 пъти)
 
rostislava221
Любопитен
*
Публикации: 43



« Отговор #135 -: септември 09, 2016, 12:25:06 »

Ели, най-добре си вземи мултивитамини. Преди месец си купих такива витамини от    
ХелтСтор и честно да ти кажа, чувствам се много по-добре и жизнена, пълна съм с енергия.
Активен
elizasukanska
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #136 -: септември 16, 2016, 14:49:47 »

Много ти благодаря! Ще ги изпробвам, дано се почувствам по-добре.
Активен
ivelena
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #137 -: април 30, 2018, 10:05:05 »

Аз напоследък пия витамин D, ендокриноложката ми го изписа.
Активен
melisapetrova
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #138 -: май 04, 2018, 23:53:47 »

Не е ли хубаво след като дойде пролетта да спреш да го пиеш?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #139 -: август 03, 2018, 13:22:59 »

Момичета, някой може ли да ми препоръча схема за прием на фолиева киселина и желязо?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: август 03, 2018, 13:30:40 »

В какъв смисъл схема?Кое кога се пие или дози?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #141 -: август 03, 2018, 14:29:06 »

Колко често и доза, защото четох, че не трябва да се пие всеки ден и за това питам. Имам занижени стойности, помня че докато бях бременна ми бяха изписали да пия всеки ден, но не знам дали ако се пие, когато не си бременна е по-различно. На лекар съм в понеделник, но ми беше любопитно някой дали има опит с вдигане на стойностите на дк и желязо. Аз желязо не смея да пия, защото въобще не ми действа добре, обаче фолиева киселина ще се наложи, защото ми  емного ниска.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: август 03, 2018, 14:35:48 »

Само желязо като изследване не казва нищо.Освен желязо е хубав да се пусне феритин, и още един куп допълнителни.Реално стойността на желязото е променлива, тя не е еднаква всеки ден, това е така защото то много се влия от това което си ял предния ден дори.Феритина тук е стойността която е трудно да се промени.Също така е важен какъв е хемоглобина на човек в този момент.
Аз пих желязо дълго време, заради ниски нива, качих много хемоглобина и се качи феритина, стойността на желязото винаги е била под долната граница.

Желязото и фолиевата нямат отношение едно към друго, но ако пиеш фолиева сутрин, желязото може да е по обед.Има изискване за приема на желязо и млечни.2 часа преди и след приема на желязо не трябва да се приемат млечни.Пречат за усвояването му.Хубаво е желязото да се пие с витамин Ц той помага за усвояването му.

Щом не са ти ОК тези минерали си провери б12 и вит. Д
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #143 -: август 03, 2018, 14:41:18 »

Мммм, чиста фолиева ли? Чувала съм, че е хубаво да е в комплекс с други витамини, че бутала стойностите на някои от витамин В. Не помня обаче кой точно.
За желязосъдържащите - те действат с натрупване. По принцип е хубаво да са в комбинация с витамин С за по-хубаво усвояване и да не са в близост с прием на калций (млечни храни). Като храни най-добри са червеното цвекло, яйца, черен дроб и зелентиите (лапад, спанак). И конкретно желязото ли ти е ниско или хемоглобина? Имат връзка, но не са едно и също.

Маги е писала, няма да трия макар да пишем почти едно и също.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #144 -: август 03, 2018, 14:45:38 »

Изледвала съм всичко. smile Точно за това знам какво трябва да пия. За млечните бях забравила, благодаря за напомнянето, иначе за вит Ц го помня. smile Благодаря и на двете. smile  give_rose

Едит: Всъщност вит Д не съм, има някакъв пакет за анемия и най-накрая си го направих, защото от години се чудя що имам нисък хемоглобин и каквото и да ям все е нисък, за това като видя някой с хемоглобин 140 и падам, ахахах, моята кума имаше толкова като забременя, на мъжа ми е около 160, а моя ако го вдигна над 110 е празник.
« Последна редакция: август 03, 2018, 14:55:29 от Vivi20 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: август 03, 2018, 15:23:14 »

Предполагам ще ти изпишат Сорбифер дурулес, по едно макс 2 хапчета на ден.Има нежно желязо, което не дразни стомаха, но трябва да потърся какво беше като марка.За фолиевата Аличка е писала, неофолик мета е най-добре.

Изследване за Талесемия правила ли си?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #146 -: август 03, 2018, 15:32:55 »

Хахаха, аз със 140 влязох да раждам и помня как опулено ме гледаха докторите funnytooth
Иначе точно Сорбифер пиех като бременна за всеки случай. Често го забравях blush Не ми е дразнел стомаха. Като цяло обаче са си запичащи желязосъдържащите.
Допълвам: Аз едва наскоро научих, че огромна част от хомеопатиите трябва да са на гладно, поне 15 минути преди ядене. Така че как се приема един медикамент е много важно, ама ние все го подценяваме като въпрос към лекарите pardon
« Последна редакция: август 03, 2018, 15:43:13 от Alichka » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #147 -: август 03, 2018, 16:00:54 »

Те хомеопатиите и след тях не трябва да се яде, че и един куп неща не трябва да си ял/пил - кафета, млечни и какво ли не. Аз за това съм се отказала от тях, не мога с такива ограничения да живея, ахаха.
Активен
4matstudio
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #148 -: януари 23, 2019, 10:03:16 »

Аз лично в момента пия бовов прашеж в комбинация с бамбук. Има ли други които го употребяват ?
Активен
geri02
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #149 -: януари 25, 2019, 10:26:57 »

Аз в момента пия женшен с пчелно млечице за подсилване на имунитета.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines