Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:01:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пиете ли витамини?  (Прочетена 148089 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #120 -: май 03, 2013, 11:29:39 »

Абсолютно! Точно това е и в нашия ежедневен режим, фрешове, салатки и мн зеленчуци към вечерята и обяда. Абсолютно съм съгласна с теб Виви, че е по-добре да не се набавят 100% от витамините и елементите, но набавените да са качествени.
Наскоро имаше тук едно изследване от университета и бяха "доказали", че витамините в повечето случаи, взимани под форма на хапове, остават или без действие върху организма или могат в някои случаи да спомогнат ракообразуване и други болести, колко е репресентативно изследването незнам, затова и написах доказали в кавички, но със сигуност човек няма да сгреши, като използва помощта на природата, а не на създадените от човека химии.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #121 -: май 03, 2013, 12:29:31 »

Естествено, че е по-хубво, човек да се откаже от химията, но допълнителеният прием на витамини и минерали не е винаги свързан с химия – те могат да се набавят и от натурални хранителни добавки.
Аз не мога да твърдя, че само с разнообразно хранене може да си набавим всички необходими елементи, е, може, но означава цял ден само да се тъпча. Още повече, че всеки организъм има различна потребност от витамини и минерали.  Wink
Преди време отидох и си направих разширен тест за витамини и минерали и ми се разби мита, че като се храня разнообразно, нямам недостиг. Извадила съм си един списък от коя храна какво мога да си набавя, но ме мога да смогна да ям толкова  girl_impossible
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #122 -: май 03, 2013, 13:08:40 »

Аз имах предвид химичните, натурални и аз взимам понякога, например коприва във времето на сенната ми хрема, която пречиства кръвта, засилва иминитета и ми помага страшно много при сенната хрема, но ако трябва да я приемам прясна, то би значело само с това да се тъпча по цял ден, за да има действие.
« Последна редакция: май 03, 2013, 13:11:24 от Мрявка » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #123 -: май 03, 2013, 18:03:17 »

Всеки сам избира начина си на хранене и дали ще приема или няма да приема витамини на таблетки.
Активен
ivanninov
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #124 -: юни 14, 2013, 16:45:19 »

Аа признавам само един витамин. Това е медът!!!
Активен
okoronko
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #125 -: октомври 31, 2013, 14:44:18 »

Аз лично да!
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #126 -: ноември 01, 2013, 12:08:40 »

Напоследък се старая да хапвам повечко плодове,редовно си правим фрешове.Мед и ядки също ям всеки ден.В момента пия витамин А,другия месец ще си взема Е.Нямам навик да пия витамини,но от 2 седмици нещо съм се стегнала blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: ноември 01, 2013, 12:19:10 »

не пия синтетични боклуци, купувам си мед, лимони, или пия екстракт от грейпфрут. Спирулина, коластра, бирена мая, всичко това за мен е ок.
Активен
PuddleOfmudD
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #128 -: ноември 12, 2013, 20:17:18 »

Всяка сутрин си правя прясно изцеден сок от ябълки,червено цвекло,моркови и каквото намеря в хладилника  drinkz Това ми освежава целия ден lol
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #129 -: април 28, 2014, 06:44:57 »

PuddleOfmudD, супер. Аз започвам моята сутрин с чаша топла вода, след известно време, изяждам една ябълка и после си закусвам сандвичи или мюсли.
Активен
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #130 -: април 15, 2015, 10:56:21 »

Сутрин пия вода с лимон, понякога фреш или чай. Иначе витамини пия-витамин C,фолиева киселина.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 10, 2015, 18:21:13 »

Понеже по-нагоре прочетох от emmmmmy,та да попитам без рецепта ли се купува и как се пие?И има ли доволни от нея?
Активен
elizasukanska
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #132 -: януари 13, 2016, 17:29:38 »

Бихте ли ми препоръчали някакви витамини, защото напоследък постоянно се чувствам изморена и ми се спи и не знам какво да правя.
Активен
hottie
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #133 -: май 30, 2016, 15:27:56 »

С витамините приключих отдавна, защото лекар ме предупреди за вредата от безразборното им приемане.

Това, което е добро, според мен са билките и меда. При всеки симптом на настинка взимам клеева тинктура (по 2 капки на брой години) и досега се спасявам успешно. Използвам тинктурата за мазане понякога, като се оказа, че херпесът също изчезва моментално от нея.

Проблемът, който ме тревожи сега е стомахът. Изследване показа чревни паразити и съм силно притеснена. Лекарят ми каза, че е вид гъбичка, като за целта трябва дълго да пия специални лекарства в комбинация с пробиотик. Обмислям да си взема антипаразитна добавка на билкова основа Purify (http://parazitstop.bg/products/antiparazitna-dobavka-purify-kapki.html) - доста е скъпа, но и лекарствата на лекаря ще излязат горе долу толкова. Някой ползвал ли е тези капки, за да сподели мнение?
Активен
denidimitrova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


« Отговор #134 -: юли 11, 2016, 15:37:28 »

Отдавна не пия витамини, особено витамин C. Няма нищо по-добро от прясно изцеден плод или директно изяден. Също така пия хомеопатия, която има много положителни ефекти върху организма.  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines