Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:52:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пиете ли витамини?  (Прочетена 148092 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: март 24, 2009, 15:37:55 »

я каква хубава тема.
в момента пия само фолиева киселина(заради бебеправенето) но тая пролетна умора се чудя с какво да я боря, но в същото време не ми се тъпче с химия от която незнам дали има полза. crazy
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 25, 2009, 11:24:25 »

Аз никога не съм била привърженичка на каквито и да е хапчета nea,та дори и витамини да са.Ако човек може да си ги набави чрез храната,която поглъща защо трябва ад се тъпче с хапчета nea
Активен
Bulkata233
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #92 -: април 11, 2009, 13:54:49 »

Според мен Центрум са най-добрите!!! girl_wink
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: януари 18, 2010, 16:22:59 »

Не намерих подобна тема, а ще ми бъде интересно да споделите приемате/приемахте ли някакви витамини и какви?
Има ли нужда според вас от тях или е по-добре да се приемат с храната?
Някъде бях чела за Матерната, че съдържали много калции, от което фонтанелата на бебето се затваряла още вътре, не изцяло но достатъчно  pardon Има ли подобно нещо или  епросто някакъв мит?


Аз разбира се първите месеци пиех фолиева киселина. В 4 месец си купих витамини Prenatal на Jameson:

Много исках обаче да приемам и някакви таблетки с омега-3 мастни киселини. В една аптека в Бг попитах и жената ми предложи витамини с омега - 3 , вътре са по два блистера с капсули омега-3 и отделно таблетки витамини, ето тези Pregnacare plus:
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 18, 2010, 16:33:07 »

Не намерих подобна тема, а ще ми бъде интересно да споделите приемате/приемахте ли някакви витамини и какви?
Има ли нужда според вас от тях или е по-добре да се приемат с храната?
Някъде бях чела за Матерната, че съдържали много калции, от което фонтанелата на бебето се затваряла още вътре, не изцяло но достатъчно  pardon Има ли подобно нещо или  епросто някакъв мит?


Предполагам е някакъв мит, но вся пак не съм достатъчно компетентна, аз съдя изцяло от моя опит. Аз пиех Матерната от четвъртия месец, даже си доизпих опаковката и след раждането и бебо няма проблеми с фонтанелата smile Аз се чувсвах добре взимайки витамините, а и в най- грипавото време не се разболях, въпреки че в къщи всички бяха болни smile  Момичетата бременни през зимата е хубаво да взимат някакви витамини, защото не могат да се набавят достатъчно с храната good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 18, 2010, 17:24:02 »

Вероника, в темите "За бременността - знаете ли"" са обсъждани много неща, както и за витамините, ако искаш погледни там!!! Wink

Аз лично не съм пила никакви витамини, само в началото пих едни някакви подобни (уфф, така и не ги помян какви точно бяха blush ), моята лекарка хомеопат ми ги даде!!!

Но предполагам няма да навредят щом са за бременни!!! good
« Последна редакция: януари 18, 2010, 17:26:28 от Bulechka™ » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 18, 2010, 17:31:25 »

Верче някъде и аз си спомням че много подробно беше говорено за витамините, но явно го няма като отделна тема  girl_wink
Аз уж си купих една матерна, обаче все забравям да си ги пия...  pleasantry
Накоро една приятелка която роди заведе бебчето си при педиатъра и тя я беше питала пила ли е витамини по време на бременността, защото на малкия много бързо му се затваряла фотнанелата  pleasantry Тъй че явно според нея има някаква връзка, но аз лично не мисля така. А и за себе си знам че не приемам достатъчно калций с храната тъй че не вярвам тоя от витамините да ми дойде в повече  Wink
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 18, 2010, 17:33:32 »

Вярка, аз в началото както всички други пиех фолиева киселина, след 3-я месец ми я спряха и ми предписаха центрум матерна, но честно казано я пих около седмица-две не повече.На мойта половинка дядо му се занимава с отглеждане на пчели и прави мед, та в къщи бол от буркани с мед и той ми каза всеки ден сутрин и следобед да си правя "коктейл" както казва той, една лъжичка мед + малко истискан лимонов сок и разредено с вода.Става наистина хубаво аз досега не се бях сещала за такова нещо.Но предпочитам да пия всеки ден това ( а аз доста често си го правя не само 2 пъти в деня), отколкото тая химия, колкото и витамини да има толкова е и химията.А в меда и лимона няма никаква химия, едно че меда е полезен за много неща друго че и така се предпазвам от грипа  blum
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #98 -: януари 18, 2010, 21:58:34 »

Дидка, супер "коктейл" ти е препоръчал дядото. И аз мисля, че това ще те предпази по-добре от таблетките витамини.

Вер, видях, че искаш да взимаш омега-3. Няма лошо, полезно нещо, но само да ти кажа, че не е много добре да я взимаш в грипно време, защото намалява имунната защита. Може и странно да ви звучи, но е така. В Швеция, кътедо бяха пощуряли със свинския грип, имаше дускусия за това дали официално съответните здравни органи да излязат с препоръка да не се пие омега-3 през грипния сезон.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #99 -: януари 18, 2010, 22:04:15 »

Дидка, аз тази комбинация си я приготвям когато имам силно главоболие 1 прясно изцеден лимонов сок, 1 лъжица мед и малко вода
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #100 -: януари 19, 2010, 10:31:52 »

juji, а помага ли наистина при главоболие? Че аз постоянно страдам от това и гелдам да разреждам употребата на лекарства.
Иначе аз всяка сутрин вземам равни части мед и сусамов тахан. Много вкусна и полезна комбинация  good

Знаете ли дали има подходящи витамини за подготовка преди забременяване?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #101 -: януари 19, 2010, 11:13:04 »

juji, а помага ли наистина при главоболие? Че аз постоянно страдам от това и гелдам да разреждам употребата на лекарства.
Иначе аз всяка сутрин вземам равни части мед и сусамов тахан. Много вкусна и полезна комбинация  good

Знаете ли дали има подходящи витамини за подготовка преди забременяване?
Слънце, да помага в повечето случай,друго което ми казаха е към тази комбинация да добавя и едно късо кафе  само ,че аз с това кръвно не рискувам много с кафетата
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: януари 25, 2010, 09:58:30 »

да се разпиша и аз...
пия фолиева киселина. А отделно си правя следния коктейл:
В един литър вода слагам 3-4 супени лъжици мед и сока от половин лимон. Е, искам да ви кажа че е супер полезно напук на другите разтворими витамини, които аз лично хич не уважавам.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: януари 25, 2010, 17:50:56 »

Аз пия мултивитамини, витамин С, фолиевата я спрях за когато има нужда да я почна отново
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 15, 2010, 15:23:45 »

juji, а помага ли наистина при главоболие? Че аз постоянно страдам от това и гелдам да разреждам употребата на лекарства.
Иначе аз всяка сутрин вземам равни части мед и сусамов тахан. Много вкусна и полезна комбинация  good

Знаете ли дали има подходящи витамини за подготовка преди забременяване?

Слънце, Pregnacare conception са точно за това Wink


* images.jpg (3.22 KB, 105x123 - видяно 5094 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines