Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 00:26:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пиете ли витамини?  (Прочетена 148355 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #60 -: февруари 11, 2008, 00:47:10 »

Момичета, не искам да ви скандализирам с това, което ще кажа, но нито един хранещ се нормално и здрав като цяко човек НЕ СЕ НУЖДАЕ ОТ ВИТАМИНИ под формата на добавки (изклучвам от тази категория хора с определени болести както и бременните, защото за тях не знам). Природата не ни е създала така, че да имаме нужда от допълнителен прием на витамини. Човек винаги свързва думата витам с нещо здравословно и полезно, но никой не си прави труда да разбере какви са последсвията от предозиране с витамини. И най-безобидния вит С е вреден в големи количества, да не говорим за мастноразтворимите витамини, които се натрупват в тялото.

Една друга заблуда, която е толкова дълбоко вкоренена в обществото ни, че изобщо нямам амбиции да разубеждавам когото и да е, е, че като си болен трябва да пиеш огромни количества вит С. Научно даказано е, че вит С скъсява настинката от една седмица на 6 дни, а ако си предозирал вит С, можеш и камъни в жлъчката да получиш.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 11, 2008, 12:13:07 »

аз се га пия едни витамини заради бременноста pre natal и се надявам да ми помогнат и всичко да ми е в норма преди раждането
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 11, 2008, 14:49:42 »

аз си взех центрум че съм на диета и имам нужда
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 11, 2008, 14:56:10 »

И аз пия Пренатал заради бременността  за да набавя нужните на бебо витамини
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #64 -: февруари 11, 2008, 14:59:19 »

Аз пия Центрум с Лутеин от скоро.Взех ги заради грипа да си подсиля малко имунната система.По принцип не пия витамини.само когато съм болна взимам витамин С.Много рядко,обикновено есен или пролет пия по една опаковка комбинирани витамини.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 12, 2008, 20:47:16 »

Мисля че от витамини и минерали имат нужда и тези които спортуват активно, за да подпомогнат възстановяването си !
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #66 -: март 17, 2008, 22:33:58 »

По принцип не съм фен на постоянното приемане на витамини, предпочитам сезонни плодове. pullpigtails Но преди време реших да пробвам дражетата на "Мерц", защото ми бяха станали много чупливи ноктите - и съм много доволна.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 18, 2008, 06:30:47 »

аз не пия витамини smile преди доста години се бях пристрастила към витамин C, но не е хубаво, и сега си вземам всичко само с плодове и зеленчуци
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 10, 2008, 11:13:16 »

А аз си пия профилактично витамини,но предпочитам да хапвам плодове по е приятно  Cerry
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 10, 2008, 11:40:17 »

Пия витамини само при смяна на сезона или като се почуствам пред разболяване! Но винаги наблягам на плодовете!
« Последна редакция: април 10, 2008, 11:44:07 от eli_m » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 11, 2008, 01:50:19 »

Аз до скоро не пиех витамини но от около 3 седмици , наблягам на витамин В комплекс .  Той спомага за метаболизма и укрепва нервната система.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 11, 2008, 10:41:31 »

Подкрепям Клара Фина - не смятам, че един добре хранещ се човек има нужда от допълнителен прием на витамини. Това е търговска заблуда. Витамините и минералите и всичко необходимо на организма го има в плодовете, зеленцуците, зърнените и бобовите храни, ядките. Яжте колкото се може повече сезонни плодове, коприва, спанак и всякакви листни зеленчуци, сусам, ленено семе, белен слънчоглед, орехи. Тук е момента да спомена че при термична обработка по голямата част от полезните съставки на храната се губят. Така, че няма нищо по-полезно от свежата и прясна храна, която не е минала през котлона.
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #72 -: май 18, 2008, 14:06:08 »

Не пия витамини. ПОвечето синтетични витамини не се усвояват от организма, който може да обработва веществата в определена среда. Имам предвид, не е същото да изядеш една пържола или да вземеш под формата на добавка съдържащото се в нея желязо, минерали и витамини, примерно. Пия рибено масло и се храня с естествени храни и, да не казвам голяма дума, ама съм много здрава и силна  Bravo
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #73 -: ноември 19, 2008, 12:01:07 »

Витамите, които аз пия и съм доволна това са хапчетата Центрум! Но не постоянно ги взимам. Пия витамини попринцип - пролетно и есенно време!
Активен
monique
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #74 -: декември 04, 2008, 23:22:56 »

Аз пия витамини, които са комбинирани и имат също фолиева киселина. Понякога забравям, но гледам да ги пия всеки ден.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines