Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 17:46:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 301   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли  (Прочетена 1548963 пъти)
 
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #2700 -: юли 02, 2007, 09:54:10 »

Момичета да се разпиша и аз вече в темичката  DANCE DANCE DANCE. Поръчах си роклята вече да ми я шият по снимка. На 24.07.2007 г. съм на проба, ако има корекции веднага ще ги направят и още на същият ден ще си я взема!  danceg danceg danceg Само дано да ми я направят, така както искам  smile

http://www.eddyk.com/scelta.asp?id=5 - това е роклята, модел АА8! Полата е видоизмената, няма да има този шлейф, който се влачи, просто шлейфа е вграден в самата пола и е на същата дължина, както полата. Бюстието ще бъде същото, но розичката ще бъде бяла, такава съм си поръчала и за косата. Надявам се да Ви хареса моя избор!  give_rose
« Последна редакция: юли 02, 2007, 10:54:33 от mehandjijska » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #2701 -: юли 02, 2007, 09:59:42 »

Много се радвам!!!!!!! И аз съм на проба днес след работа!!!!! yahoo
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #2702 -: юли 02, 2007, 10:53:36 »

mehandjijska браво! Стискам палци да останеш много доволна и още по щастлива от сега когато отидеш за роклята!

fanimira да не забравиш да се снимаааааш, дори и с телефона-знаеш колко сме любопитни! Стискам палци и на теб! good

А между временно вижте какво ми прати една приятелка:

Според българските обичаи булката трябва да бъде с червена рокля. В Рим е имало специален закон, който е изисквал бяла рокля, за да бъде сватбата легална. Бялото е символизирало невинността и непорочността на булката. Тази традиция се е пренесла и у нас.
Воалът, който българките са използвали също е бил червен, но с времето и тук е възприета идеята за бял воал. Булото предпазва булката от “уруки” и тя не трябва да се разбулва преди официалната церемония.
По традиция в миналото булката винаги е заставала от лявата страна, защото дясната ръка на младоженеца е трябвало да бъде свободна, за да грабне меча си, ако се наложи. Друго поверие обяснява това с идеята булката да бъде близо до сърцето на младоженеца.
Дългата сватбена целувка символизира свързването на душите на булката и младоженеца. Много отдавна, Римляните са сключвали договори и са ги “Запечатвали с целувка”. Целувката се е считала за официално свързвате.
Младоженците си разменят халки. Тяхната кръгла форма изразява вечната любов. Пръстенът се поставя на безименния пръст, защото древните Гърци са вярвали, че вените на този пръст отиват директно към сърцето. В началото пръстените са се използвали, за да се подпечатат съюза, така както са се подпечатвали и другите важни споразумения.
Запалените свещи гонят злите духове. Огънят се свързва и с топлината на семейното огнище.
В миналото булчинският букет е бил направен от чесън, лековити билки и жито. Чесънът е против зли духове, а билките и житото символизират здраво и плодовито семейство. Идеята на хвърлянето на букета е да се определи коя от неомъжените девойки, присъстващи на сватбата, ще бъде следващата булка.
Сватбената торта символизира плодовитостта и надеждата за сладък и щастлив живот. Приятен ритуал е раздаването на първите парчета от сватбената торта на двойки, на които се пожелава да се омъжат скоро.
“Нещо старо” се носи, за да покаже връзката на булката със семейството й и с миналото. Затова често булките предпочитат да носят бижу, подарено им от тяхната майка или бъдеща свекърва.
“Нещо ново” се носи, за да бъде булката щастлива и с късмет през новия си живот. Често сватбената рокля се избира за символ новото начало.
“Нещо назаем” булката взима, за да й напомня, че тя ще продължи да има приятелки и семейство, които да я подкрепят и те ще й помагат, когато се нуждае от тях. Често тя носи дантелена кърпичка, взета назаем.
“Нещо синьо” символизира верността и лоялността. Най-често жартиерът на булката е син. Жартиерът се хвърля от младоженеца и който от приятелите му успее да го хване, ще бъде следващия младоженец.
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #2703 -: юли 02, 2007, 13:59:00 »

OOOO mehandjijska  браво най-красивата рокля, която съм виждала до сега, ако бях по-слаба и аз бих се спряла на този модел


Не пишете само с ГЛАВНИ букви!!!
« Последна редакция: юли 02, 2007, 14:00:46 от Bulechka_TS » Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #2704 -: юли 02, 2007, 14:30:28 »

 Offtopic Little_Sweet_Didka аз пък знам, че при католиците пръстена се слага на лявата ръка, защото от нея тръгва вената към сърцето и за това пръстена е там, не го знаех, че и за лява и дясна е едно и също  Offtopic

shok
а за роклята, дано ти направят, такава каквато е в мечтите ти, аз август като се прибера 6е тичам за 1-2 дни до асеновград, че са ми само 18  дни до сватбата,  като се броят дните от началото на ваканцията  ни 1 август

Моля, не използвайте 4 и 6 за изписване на букви!!!
« Последна редакция: юли 02, 2007, 14:39:33 от Bulechka_TS » Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #2705 -: юли 02, 2007, 17:00:02 »

mehandjijska много ми хареса роклята, която си избрала!  girl_in_love
Надявам се да стане такава каквато я искаш и искрено ти го пожелавам! Успех!
Активен
_EZRA
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #2706 -: юли 02, 2007, 18:12:51 »

little sweet didka 
ellyk  много хубави рокли! heart  Успех и с другите приготовления и ще чакам снимки girl_wink
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #2707 -: юли 02, 2007, 18:15:07 »

момичета, утре съм на втора проба.... нямам търпение, вече роклята трябва да е почти готова  girl_in_love
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2708 -: юли 03, 2007, 06:56:12 »

момичета, утре съм на втора проба.... нямам търпение, вече роклята трябва да е почти готова  girl_in_love

solecito, стискам палци за утре и за твоята рокля, и след това чакам да се похвалиш колко красива е станала! good
момичета, утре съм на втора проба.... нямам търпение, вече роклята трябва да е почти готова  girl_in_love

И аз ти стискам палци, заедно с бебчо!!! good yahoo

със сигурност  DANCE ако не забравя и ще се снимам с нея  girl_wink

Дано не забравиш, че сме големи любопитки да видим прекрсната ти рокля!!! yahoo
със сигурност  DANCE ако не забравя и ще се снимам с нея  girl_wink
Успех скъпа  Sunshine , моля те не забравяй да се сниимаааш, че каквито сме  look witch....
Solecito успех на пробата smile От кой магазин ти  е роклята?  pleasantry
хайде и аз да пожелая успех на всички с пробите и чакам снимки give_rose give_rose
благодаря, момичета  kiss2 kiss2 kiss2

От кой магазин ти  е роклята?  pleasantry
сватбен салон "Angel"-София  girl_in_love
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #2709 -: юли 03, 2007, 07:51:31 »

mehandjijska много ми хареса роклята, която си избрала!  girl_in_love
Надявам се да стане такава каквато я искаш и искрено ти го пожелавам! Успех!

Natalia_k Много благодаря за отзива и аз се надявам да стане хубава!  give_rose

solecito Успех на втората проба и дано роклята да е станала, такава каквато си я искала и да е готова за да си я вземеш!  give_rose
Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #2710 -: юли 03, 2007, 08:44:03 »

        Здравейте!
  Доста дълго ме нямаше и изобщо нямах време да пиша, но изках да поздравя Little_Sweet_Didka за роклята! Чудесна е... И честно казано, изобщо не е дръзко решението с червното коланче, а напротив...Просто добавя много индивидуалност. Моята рокля също е с колан - бордо и е доста по широк...а пък и роклята ми е златиста. Изобщо е много далеч от страндартната бяла рокля. Надявам се, тази вечер да успея да кача снимки в галерията си и очаквам вашите мнения... smile
Little_Sweet_Didka: И аз да се изкажа за твоя воал...мисля, че с червен кант ще е много красиво. Няма нужда от изцяло червен воал, тъй като и тиарата и обувките ти са в червено...
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #2711 -: юли 03, 2007, 12:23:38 »

момичета, пробата мина  DANCE роклята е страхотна и ще си я взема другия вторник  yahoo реших, че ще съм с було и даже го купих  blush  също така си капарирах в същия салон и украсата за колата и си взех декорация за чашите, всичко в тон с роклята и букета ми  yahoo много съм доволна, за обедната почивка успях да свърша доста работа  blum майка ме снима с роклята, но снимките са безумно размазани и не се вижда хич  nea а за останалите неща снимките довечера в съответните темички  girl_wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #2712 -: юли 03, 2007, 12:26:57 »

solecito, много се радвам за теб, че си доволна от резултата  yahoo yahoo yahoo
Браво и за решението ти за булото  Bravo Сигурна съм, че ще си една мнооого красива булка  girl_in_love
За снимките, макар и размазани, нали знаеш колко сме любопитни всички  blush качи ги все пак, моляяя  blush blush blush
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #2713 -: юли 03, 2007, 12:34:52 »

довечера ще ги кача, че сега съм в работата и нямам кабелчета  pardon ама предупреждавам, че не са добри снимките  blum А за Емилия и колежката й.... нямам думи направо - справили са се блестящо с роклята  yahoo
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #2714 -: юли 03, 2007, 15:02:33 »

 DANCE  Браво! Радвам се за теб solecito. Нямам търпение да те видя!  Bravo
Активен
Страници: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 301   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines