Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:59:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 281 282 [283] 284 285 ... 301   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли  (Прочетена 1548217 пъти)
 
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #4230 -: януари 20, 2008, 13:36:04 »

misskapriss това е сайтът на Феде - http://www.fede-bg.com/ - аз харесах неща от последната колекция, в сайта е отбелязана като "нова"
намира се в една малка прекичка срещу Джимис на Ангел Кънчев....и не е в апартамент, магазин си е. Цените обаче много варират -най-скъпата рокля, която е направена за едно известно сватбено изложение в Милано  и е вдъхновена от филма "Закуска в Тифани" струва 3000 лв. Роклите, които аз харесах бяха съответно - 1450 лв., 1200 лв., 850 лв. и 450 лв. Всичко зависи много от използваните материи. За платовете, дантелите мога за кажа, че са страхотни наистина, аз разгледах и каталозите с платове - всичките са вносни и ми казаха, че шият с платовете, с които шият и известните световни дизайнери. Хубавото е, че кат охаресаш модел, може да смениш плата - примерно да харесаш повече друга материя, друга дантела и дизайнерката ушива роклята с новия плат и по твоите мерки. А ми казаха, че до април месец ще имат и нова колекция, което на мен не ми се иска, защото вчера харесах поне 6 рокли, 2 отпаднаха защото са много скъпи за мен, но ако напарвят нова колекция и оттам харесам още рокли не знам как ще избера накрая.

Клео - и на мен първата рокля много ми хареса, обаче заради този плетения мрежест плат струва 1450 лв. и просто не ми се дават толкова много пари, при положение, че много харесах и една за 850. Иначе ако я видите отблизо колко е красива, на снимката не си личи нито цвета, нито детайлите (има мъниста), нито платовете.
« Последна редакция: януари 20, 2008, 13:38:29 от gadamer4e » Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #4231 -: януари 20, 2008, 18:56:03 »

Ееее момичета стига, че ме засрамихте....на снимкте не изглеждам толкова добре, роклите са ми доста опънати и впити, малко като гребкиня съм, но на живо определено изглеждах по-добре с тях.

Ето още една рокля...и тя има мъниста, които на снимката не се виждат, а под гърдите е с панделка

Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #4232 -: януари 20, 2008, 21:07:21 »

здравейте,
някой знае ли дали в българия се продават рокли на фирма Mon Cheri?
Привет!
Една съфорумка-abel беше с подобна (ако не и същата) рокля на сватбата си-разкошна!Но нямам представа с каква марка е нейната,честно казано pardon -можеш да й пишеш Wink А ти какви корекции искаш да правиш по твоята рокля?

gadamer4e,последната определено не ми харесва pardon Но,виж-първата.......страхотна е!Видях я и на сайта good  Браво на теб-рече Феде и отсече Bravo Успех с избора на мечтания модел!А и за малката ли там ще поръчвате рокличка?
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #4233 -: януари 20, 2008, 22:35:35 »

Regina, не знам какви са цените на Проноваис, но ако искаш нещо на по-ниска цена, не можеш ли да потърсиш там където живееш? На мен ми се струва, че идването до България само за това е излишно.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4234 -: януари 20, 2008, 22:51:28 »

Благодаря на всички които ми отговорихте! Арлина, хубавите сватбените рокли в Западна Европа започват от  700 евро -т.е. цените въобще не могат да се сравняват с българските. И като гледам из форума, ОК, в БГ  има много тичане докато намериш точния модел, но като съдя по снимките всички изглеждате чудесно!
А аз наистина нямам време да пътувам
Адски много работа имам ... просто не съм свикнала да давам толкова много пари за себе си...въпреки че сама си ги печеля. Смешна история, като се замисля...
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #4235 -: януари 21, 2008, 01:36:00 »

Здравейте! Току що се регистрирах и изчетох доста от дискусиите тук. Имам нужда от мнение - аз не живея в БГ и мога да си позволя роклите на Проновиас (наистина мои пари, не на баща ми или на годеника ми). Няма да гладувам ако си купя някоя от тях, но все пак знаете / те са си скъпички и все се чудя дали не си струва да си ида до БГ и да потърся нещо по евтинко, но пак красиво 
Ако бяхте на мое място как бихте постъпили? Струва ли разкарването и стреса?
Дано въпроса ми да не ви прозвучи арогантно ... Бих попитала майка си, но тя почина.
Между другото-Авва, роклята която си капарирала е великолепна. Ти си толкова нежна и красива, че всичко по натруфено ще те задуши. Съгласна съм също , че не са ти необходими ръкавиците ...

Мила Регина, и аз съм в същата ситуация като теб. Бях в България по празниците и пообиколих доста магазини за рокли с надеждата да намеря нещо хубаво и по-евтино като моята изходна точка също беше Проновиас. Какво да ти кажа, истина е че има не лоши рокли на много, много хубави цени, но масата са толкова еднотипни... чак зле ми стана. Другата истина е че не успях да видя съвсем всичко. Останах с впечатление че роклите от класа на Проновиас са точно толкова скъпи колкото и в чужбина. Трябва просто да решиш  до колко точно си склонна да направиш компромис с роклята, искаш ли да си с перфектната рокля или си ОК и с компромисен вариант за сметка на цената.

Ще го кажа и по-просто, ако нямаш мнооого време за обикаляне хич не се заблуждавай че ще намериш рокли като на Проновиас на "български" цени. Няма такива.


Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #4236 -: януари 21, 2008, 01:42:51 »

И все пак не може никоя от момичетата да не е била вече в салона на Проновиас в София.

Хайде момичета споделете как е там, колко струва една рокля в крайна сметка. Като работят само с предварително записване много по-различно ли е обслужването от останалите салони?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #4237 -: януари 21, 2008, 08:38:26 »

Ава не искам да те разколебавам или да влияя негативно по някакъв начин, но на мен най ми харесва как ти стои първата рокля, от онези три модела, които беше публикувала по-рано. Някак си ти стои много женствено. А тази последната рокля и на мен ми се струва, че е за бременни, защото почти не е прибрана в талията. Все пак важното е ти да се харесаш и да усетиш коя е твоята рокля.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #4238 -: януари 21, 2008, 09:56:32 »

Ооооф, душици златни, благодаря ви на всички за мненията и препоръките give_rose
Истината е, че нито една от показаните рокли не ми стои както аз си се виждам. Вече сигурно ви писна от моите неволи, но нали и аз искам да съм най-най хубавата булка  pardon
За последната рокля- не е за бременни,бре Oh my ...,просто ми е бая голяма и не можете да й осмислите модела. Голяма ми е отвсякъде.
Май моята рокля ми е само в главата, не мога и да ви я обясня даже.  smile Обещавам при първа възможност да ви покажа какво съм имала предвид.
И съм съгласна с мненията,че ми трябва нещо по-ефирно,по-женствено, романтично и нежно! Точно това обяснявам на хорицата от Сияна. Тази събота пак отивам там. good
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4239 -: януари 21, 2008, 09:59:59 »

Това е мнго интересна информация, благодаря ти KlaraFina! Мисля че ще се преjaля за Проновиас, в крайна сметка пари се печелят. Просто исках да съм сигурна че цените им са наистина на база качество на изработка, на плата и дизайна. До тук всички ме уверяват че е така... Мисля че най-важното в този ден ще е да се харесвам и да се чувствам красива, няма никакво значение колко е монетарната стойност на роклята. Не знам как е при теб, но моята сватба е през май и роклята трябва да се поръча най-късно в края на януари. Познай какво ще правя другата събота...
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #4240 -: януари 21, 2008, 10:40:25 »

Това е мнго интересна информация, благодаря ти KlaraFina! Мисля че ще се преjaля за Проновиас, в крайна сметка пари се печелят. Просто исках да съм сигурна че цените им са наистина на база качество на изработка, на плата и дизайна. До тук всички ме уверяват че е така... Мисля че най-важното в този ден ще е да се харесвам и да се чувствам красива, няма никакво значение колко е монетарната стойност на роклята. Не знам как е при теб, но моята сватба е през май и роклята трябва да се поръча най-късно в края на януари. Познай какво ще правя другата събота...


Поздравявам те за решението, което си взела.
Не знам къде в чужбина живееш, но тук където аз живея е много популярно да се купува рокля от друга булка. Има сайтове където роклите се анонсират с подробно описание, снимки и т.н. Аз следя какво се продава и дори съм готова да си купя употребявана рокля Проновиас, ако излезе "моята рокля". Нямам никакви предразсъдаци към роклите втора ръка, то е почти същото като наетите рокли. Ако ли пък не, ще си купя нова рокля и ще се боря известно време със съвеста си за това колко пари съм дала.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4241 -: януари 21, 2008, 11:01:30 »

Нито пък аз. Целия weekend висях в eBay. Работата е там, че ми трябва много малък номер. Но в съседния форум видях интересна идея - да дариш след това роклята си на момиче, което не би могло да си я позволи. Само като си помисля каква двойна радост мога да създам ... Проновяс не ми се виждат толкова скъпи smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #4242 -: януари 21, 2008, 11:07:39 »

Това с даряването на роклята много ми харесва, стархотна идея!
И без друго от сега мисля какво ще правя с роклята след това, чула съм че изисква много грижи, за да се съхрани както трябва.
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #4243 -: януари 21, 2008, 11:11:13 »

Момичета , искам да ви попитам , колко време след даване на поръчката за роклята е нормално да ви повикат за проба?
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #4244 -: януари 21, 2008, 12:30:36 »

здравейте,
някой знае ли дали в българия се продават рокли на фирма Mon Cheri?
Привет!
Една съфорумка-abel беше с подобна (ако не и същата) рокля на сватбата си-разкошна!Но нямам представа с каква марка е нейната,честно казано pardon -можеш да й пишеш Wink А ти какви корекции искаш да правиш по твоята рокля?

Привет,

за съжаление не мога да помогна в случая с марката - моята рокля е на Jim Hjelm.
Направо бях влюбена в нея и само си пратих мерките, за да ми я поръчат в щатите.
Не съм и правила корекции (което все още ме изумява...), само леко я повдигнах, за да не я настъпвам,
но самата рокля има страшно много ръчна работа по нея и като цяло модела позволяваше такава корекция сравнително лесно.
Затова го направихме в домашни условия.
Ти каква корекция искаш да направиш?
Мога да ти дам контакт на много добра шивачка, тя прави сватбената рокля на една наша съфорумка,
както и на няколко мои приятелки, затова мисля, че би могла да ти свърши добра работа.
Ако те интересуват детайли, пиши ми на лични.
Поздрави  smile
Активен
Страници: 1 ... 281 282 [283] 284 285 ... 301   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines