Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:32:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 301   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли  (Прочетена 1548168 пъти)
 
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #4155 -: януари 09, 2008, 21:53:50 »

Благодаря за съвета! Аз и тук четох, че се мотат, но аз изобщо няма да им кажа кога ми е сватбата. Искам си роклята в началото на юни (да знам, че за два месеца може да имам промяна в килограмите) и ще си я поръчам за тогава. Сватбата ми е 2 месеца по-късно и мисля, че има достатъчно резерв да се мотат smile

Браво,добра идея  good blum Развесели ме с този пост  blum Wink Тъкмо така няма да се притесняваш  good А ти към какъв модел си се ориентирала?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #4156 -: януари 10, 2008, 09:17:04 »

моята рокля я шиха близо 2 месеца много се бях шашнала(в Марция)но пък стана много красива и съм доволна и от изработката и то всичко и шал същата материя и цвят ми ушиха :girl_in_love:бяха сложили от дантелата на роклята покрая мже да я видиш тяхно дело е и да прецениш!!чакането си заслужаваше
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #4157 -: януари 10, 2008, 11:26:07 »

Момичета утре ще ми взимат мерки и до 1 месец трябва да имам вече рокля!!! Bravo Добре, че не я поръчах по рано, защото отслабнах с още два килограма, дано до сватбата си запазя това тегло.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #4158 -: януари 10, 2008, 12:35:29 »

моята рокля я шиха близо 2 месеца много се бях шашнала(в Марция)но пък стана много красива и съм доволна и от изработката и то всичко и шал същата материя и цвят ми ушиха :girl_in_love:бяха сложили от дантелата на роклята покрая мже да я видиш тяхно дело е и да прецениш!!чакането си заслужаваше

Да,твоята наистина е много хубава  good А много изменения ли имаше по модела?Техен ли беше,или твой,който си им занесла да ти го направят?Защото си спомням,че позабавиха роклята доста,и това момиче от моя клас също беше така,тя си я хареса роклята на 20 април,балът ни беше на 19 май,а си взе роклята 2 дни по-рано от салона girl_impossible То изпращането ни беше на 17 май,питаш ли я горката какво изпрашане си изкара,чудеше се на бала ще дойде ли с рокля,или по дънки girl_impossible
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #4159 -: януари 10, 2008, 12:44:35 »

Diavolinkata, не съм се ориентирала. Имам някакви идеи, но за сега само събирам информация. Февруари месец като ми свърши сесията ще ходи по магазините, сега ми е нервно и нямам време.

kleo, твоята рокля съм я разглеждала и потвърждава впечатлението ми, че в Мация шият красиви неща. Като модел няма нищо общо с това, което аз си представям, но е много хубава и особено някой детайли много ми харесват. Според мен си направила добър избор!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #4160 -: януари 10, 2008, 15:27:18 »

попаднах на една статия за роклите ето нещо интересно от нея
"Сватбена или венчална...
Преди всичко,трябва да различавате венчална и сватбена рокля.Първата задължително има шлейф.Традицията на рокля с шлейф е дошла от Европа.В Англия,например,се счита,че колкото е по-дълъг шлейфа на роклята,толкова и по-щаслив ще е съпружеският живот.Красивото платно го носят след булката при влизането в църквата.А след церемонията шлейфа се сваля от роклята,по специялен начин,и се получава рокля с обикновенна пола,с която вече можете да танцувате на празничното тържество.Сватбената рокля за гражданската церемония не е тойлкова пищна и няма шлейф."

"Да купим,ушием или вземем под наем?..

Този въпрос си задава всяка булка.Роклята,която вие сте купили,ще остане спомен за най-светлият ден във вашият живот.В краен случай можете да я продадете,за да не ви заема излишно място в гардероба.Ако изберете цветна рокля с полуприлягаща кройка можете по-късно да я носите,като вечерна.Но пък хубавата рокля,ще дойде доста скъпа.

Шикозната рокля,която вие не не сте в състояние да купите,можете да вземете под наем (плащайки 30-50% от стойноста й).Ще я корегират по фигурата ви и след сватбата няма да ви се налага да си биете главата,кога вече да облечете този разкош.Само че не ви ли терзаят мисли,колко булки,преди вас,вече са я обличали?

Да шиете сватбената си рокля е прекалено рискован вариянт.Няма никаква гаранция,че тя ще стане точно такава,каквато сте си представяли,а ще трябва въпреки това да платите.По-добре да премерите сто рокли и да откриете вашата сто и първа рокля.Да шиете рокля има смисъл само при нестандартна фигура,когато неможете да облечете класически вариянти."
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #4161 -: януари 10, 2008, 16:20:22 »

Да,бе,да! "Да шиете рокля има смисъл само при нестандартна фигура,когато неможете да облечете класически вариянти." Има смисъл и когато не ти се обикалят 100 магазина, като вече си влязла в 10 от тези,които можеш да си позволиш, а гледаш все едно и също,което не ти харесва! Има смисъл и когато си си харесала рокля на Проновиас pardon  blum А не можеш да си я купиш. А и не искаш под наем. blum
А това за шлейфа- на мен ми обяснявах,аче е типично за католическите държави,защото при церемонията в храма всички гледат булката отзад-тя е с гръб към тях. pardon
Активен
zlatnaribka
Регистриран

Публикации: 1


Моят сватбен албум

« Отговор #4162 -: януари 10, 2008, 20:32:19 »

Здравейте, Дами
и на мен ми предстои Събитието през май месец. Незнам дали е рано или не,  но реших да  прегледам какво се предлага в момента и поне да имам  някаква престава по-натам какво ще търся т.к. чесно да си кажа за момента не съм нито обикаляла по магазини нито по интернет страниците. Така днес  се реших; от това , което видях най- ми допаднаха моделите  на М.Tyler, само че  никъде  ненамерих цени, все паки това трябва да го имам предвид? Бих се радвала на съвете и полезни адреси...Благодаря
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #4163 -: януари 10, 2008, 20:34:09 »

Здравейте, Дами
и на мен ми предстои Събитието през май месец. Незнам дали е рано или не,  но реших да  прегледам какво се предлага в момента и поне да имам  някаква престава по-натам какво ще търся т.к. чесно да си кажа за момента не съм нито обикаляла по магазини нито по интернет страниците. Така днес  се реших; от това , което видях най- ми допаднаха моделите  на М.Tyler, само че  никъде  ненамерих цени, все паки това трябва да го имам предвид? Бих се радвала на съвете и полезни адреси...Благодаря

Welcome zlatnaribka
m.tyler са между 1000 и 3000лв роклите имаше момиче от форума с тяхна рокля
успех в подготовката Wink
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #4164 -: януари 10, 2008, 20:58:43 »

Здравей zlatnaribka! chee
Мисля,че правилно си се ориентирала. Тук има много информация и много хора които биха ти помогнали ако имаш нужда от идеи. Аз също харесвам роклите на М.Tyler, но още не съм ги виждала на живо.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #4165 -: януари 10, 2008, 21:20:46 »

Здрасти на всички новодошли, успех в търсенето и предлагането  tease tease tease Искам само да се присъединя към мнението на забравих кой беше, че шиенето на рокля при мен се оказа единствен вариант, защото не си харесах нищо от това което гледах по списанията.Признавам си че влязох в общо 5 магазина, от които мерих общо 3 рокли-АБИТУРИЕНТСКИ- и с дънките отдолу дори бях, но всеки си има вкус и възможности. Така че, колкото и да бях и аз против шиенето и исках да го избегна, в крайна сметка то се оказа далеч по лесното-модел от нета, малки поправки, бегом в магазина и там вече мацките си свършиха работата. КЪСМЕТ НА БЪДЕЩИТЕ БУЛКИ...... Но че инфо за много модели, магазини и цени има тук, е безспорен факт и много полезен за всички които сега започват да си търсят одежди за ДЕНЯ  Bravo Bravo Bravo
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #4166 -: януари 11, 2008, 00:01:59 »

Здравейте, Дами
и на мен ми предстои Събитието през май месец. Незнам дали е рано или не,  но реших да  прегледам какво се предлага в момента и поне да имам  някаква престава по-натам какво ще търся т.к. чесно да си кажа за момента не съм нито обикаляла по магазини нито по интернет страниците. Така днес  се реших; от това , което видях най- ми допаднаха моделите  на М.Tyler, само че  никъде  ненамерих цени, все паки това трябва да го имам предвид? Бих се радвала на съвете и полезни адреси...Благодаря


 Welcome  и  от мен, аз бях с рокля на М Tyler, съветвам те да отидеш на място защото на живо роклите са още по красиви... аз моята даже и не я бях забелязала в страницата им но като я видях на живо бях сигорна че това е моята рокля
относно цените са от 1500 до 3000... и само за инфо роклите идват от америка... по поръчка и се чака месец два така че хич не е рано за май месец
успех  Good luck
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #4167 -: януари 11, 2008, 13:20:38 »

Отложиха ми взимането на мерки за понеделник  sad Все пак попитах моделиерката ще стане ли готова до 15.02 и ти каза "ОООО със сигурност".То пък остава да не стане, тая простичка рокля която искам, тя ги шие на един дъх.  Иначе и аз бях против шиенето, но след като обиколих сума ти магазини и ателиета и нищо не ми хареса.  pardon И така ми хареса моделчето на една дълга роля и платовете и дантелата на една къса и сътворихме роклята, която искам. Bravo
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #4168 -: януари 12, 2008, 13:51:43 »

Ох,аз нещо започвам да се двоумя  ohah ohah Заслужава ли си човек да даде цяло състояние за рокля,която ще носи само един ден, но пък всички ще охкат и ахкат и ще се чувства като принцеса?Или пък не толкова скъпа рокля,с по-простичка бродерия и модел (защото в крайна сметка цената най много май скача от дантелата и бродерията),но няма да се харесва чак толкова много,защото ще знае,че има и по-красиви рокли??? Сватбаааа
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #4169 -: януари 12, 2008, 14:25:45 »

Ох,аз нещо започвам да се двоумя  ohah ohah Заслужава ли си човек да даде цяло състояние за рокля,която ще носи само един ден, но пък всички ще охкат и ахкат и ще се чувства като принцеса?Или пък не толкова скъпа рокля,с по-простичка бродерия и модел (защото в крайна сметка цената най много май скача от дантелата и бродерията),но няма да се харесва чак толкова много,защото ще знае,че има и по-красиви рокли??? Сватбаааа

Аз си мисля че винаги може да се намери вариант за рокля която да отговаря на изискванията ни за визия и цена било то дори и на цената на лек компромис. От друга страна пък това е един единствен ден  живота ти, който няма да се повтори и един ден може да съжаляваш че не си взела роклята, която най-много ти харесва.
Активен
Страници: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 301   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines