Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 20:07:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Знаем как да преживяваме, но незнаем как да живеем  (Прочетена 11389 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: ноември 19, 2006, 14:09:59 »

Знаем как да преживяваме, но незнаем как да живеем

.....Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост; широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко; купуваме повече, но се радваме по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства; повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум; повече знания, но по-лоша преценка. Имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.
Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени; четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко...
  Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често. Знаем как да преживяваме, но незнаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме до Луната и се върнахме,но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща, но не и по-добри. Пречистихме въздуха, на замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме.Това е времето на бързото хрнене и лошото храносмилне, на големите мъже и дребните души, на лесните печалби и трудните връзки...
      Времето на по-големите семейни доходи и на повечето разводи, на по-красивите къщи и на разбитите домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал; на връзките за една нощ и наднорменото тегло; на хапчетата, които правят всичко-възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни.
Запомнете:

Отделяйте  повече време на тези, които обичате, защото те не са до вас завинаги
Кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу-нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порастне и няма да е вече до вас
Горещо прегърнете човека до себе си, зашото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка
Казвайте " Обичам те" на любимите си хора, но най-вече наистина го мислете; целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето
Дръжте се за ръцете и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас
Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете, защото животът не се мери с броя на вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.


                                                                   Джордж Карлин-комик
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 19, 2006, 16:40:43 »

лелелееееееее Фийби,много добре казано и написано.чак настръхнах.този Джордж Карлин сигурно е преживял някаква загуба.нали оценяваме нещо едва когато го загубим?!
хубавото тук е,че ако това не сме го осъзнали,още имаме време да се поправим!
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #2 -: ноември 20, 2006, 12:37:51 »

 good Точно на време го публикуваш, когато никой не се замисля за тези неща.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 20, 2006, 16:18:40 »

Просто и аз май сега се замислих.Моя любим заминава за 6 месеца и чак сега оценявам колко малко време прекарваме със любимите си хора.......и не само това Good luck
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 11, 2007, 12:46:33 »

лелелееееееее Фийби,много добре казано и написано.чак настръхнах.този Джордж Карлин сигурно е преживял някаква загуба.нали оценяваме нещо едва когато го загубим?!
хубавото тук е,че ако това не сме го осъзнали,още имаме време да се поправим!

Всъщност сега разбрах че Джордж Карлин е написал това,когато е загубил съпругата си! shok
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 11, 2007, 12:58:55 »

fiibi_bg, това са прекрасни редове!!!  girl_in_love
Аз ги знам от преди близо 3 години, когато милото беше далеч от мен за 5 месеца... аз му ги изпратих!!! heart

Наистина е много хубаво, че публикува това!!! Дано го видят повече хора и да се замислим над тези редове!!! LOVING
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 11, 2007, 13:22:48 »

 Това са истините от живота. Трябва да се замислим... Живота изтича. А не живеем.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 11, 2007, 13:32:11 »

Живота изтича. А не живеем.

Животът е кратък миг от вечността...  heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 11, 2007, 13:33:01 »

fiibi_bg, това са прекрасни редове!!!  girl_in_love
Аз ги знам от преди близо 3 години, когато милото беше далеч от мен за 5 месеца... аз му ги изпратих!!! heart
И аз ги открих когато милото заминаваше!Явно наистина човек се замисля само в такива ситуации!А трябва ежедневно да си напомняме за истинските неща! girl_in_love
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 11, 2007, 13:35:36 »

fiibi_bg, това са прекрасни редове!!!  girl_in_love
Аз ги знам от преди близо 3 години, когато милото беше далеч от мен за 5 месеца... аз му ги изпратих!!! heart
И аз ги открих когато милото заминаваше!Явно наистина човек се замисля само в такива ситуации!А трябва ежедневно да си напомняме за истинските неща! girl_in_love

Нали знаеш, "човек оценява това, което има само сле дкато го загуби", добре, че при нас "загубата" е за малко!!! girl_wink
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #10 -: януари 11, 2007, 13:44:33 »

Добри редове.
Моето кредо е : Живей днес, защото може и да няма утре, вчера няма да се върне. И не съжелявай за всяка глътка въздух която си поемаш, защото най-голямото щастие е да се чувстваш жив.

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 11, 2007, 13:53:36 »

Прав си, Oizo_Zoizo! good

А аз имам друго мото: "Живей, за да се бориш още един ден!"
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 11, 2007, 13:58:59 »

Добри редове.
Моето кредо е : Живей днес, защото може и да няма утре, вчера няма да се върне. И не съжелявай за всяка глътка въздух която си поемаш, защото най-голямото щастие е да се чувстваш жив.


Максимално се старая да спазвам този принцип Oizo_Zoizo  yahoo dance Bravo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 11, 2007, 14:02:07 »

Обаче не винаги може да се спазва на 100%, нали?
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #14 -: януари 11, 2007, 16:04:00 »

Цитат
Обаче не винаги може да се спазва на 100%, нали?

Не бих казал. Каквото и да правиш трябва да го постигнеш на всяка цена. Провалът не е вариант. И най-важното!!!! Не трябва да съжеляваш за нещо което си направил. То няма да се върне.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines