Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:02:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените чаши  (Прочетена 214745 пъти)
 
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #15 -: май 11, 2006, 10:03:31 »

 shok Как не се мият, бре ....  Oh my ...
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #16 -: май 12, 2006, 08:53:01 »

shok Как не се мият, бре ....  Oh my ...

Ми така знам, ама аз ги измих secret
Активен
kali_jj
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 22, 2006, 20:57:50 »

това са нашите чаши. дори и украса не им трябва и няма да ме е страх че ще ги счупя!!
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #18 -: юни 23, 2006, 13:17:32 »

hiphip hiphip hiphip разкошни чаши!!! hiphip hiphip hiphip

а самата чаша от какъв материал е? сребро?
Активен
kali_jj
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 02, 2006, 14:00:01 »

само са пасребрени.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #20 -: юли 03, 2006, 09:19:29 »

Невероятни са, наистина!
Аз исках такива, но не можахме да намерим  smile
А и любовта ми мърмори, че много съм се превземала ...  beating
Има много красиви изработки от кристалекс!!!
Подобни са на тези, но не са от метал, ами от стъкло, което наподобява метал... невероятни са! blush
В крайна сметка взехме едни от многото предлагани:)
И добре, че направихме така, тъй като точно в навечерието на сватбата бабенцето ми взела да ги почиства и строши едната, при което аз  shok shok shok nea shok shok shok cray
УЖАС  shok
Ама се грабнаха веднага със съкровището ми двамата и намериха същите чаши, че ... малиииии  crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 08, 2006, 11:57:36 »

Аз видях едни много красиви чаши, столчетата им бяха Ромео и Жулиета на фигурки, сребърни, а отгоре кристал... heart Много хубави бяха, но струваха над 400 лв.,  Oh my ... и се отказахме, толкова не ми струва роклята! А и ако се счупят....

Но нали кумовете ги купуват, заедно с воала и букета на булката!!!

А относно дали се пазят чашите? ДА!!! Пазят се и панделката им не трябва да се развързва даже! Моите родители вече повече от 27 години си ги пазят и на всяка годишнина пият шампанското от тях!!!  heart blush give_rose

И аз мисля, да си ги пазя така, както и те и да повтарям тази традиция на всяка годишнина да си пием шампанското от тези чаши и НИКОГА да не развързвамм панделката!!! Тя също символизира цялостта и неделимостта на двамата души!!! heart heart heart
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #22 -: август 29, 2006, 15:51:47 »

Традициите са нещо много хубаво и аз определено съм за спазването им! Ние планираме да запазим чашите от сватбата и дори и да ги използваме така както традицията повелява, а именно да пием от тях всяка година на същият ден :-)

Но........не мисля че е редно да се бъркат традициите със съеверията! Суеверията само обременяват допълнително и без друго така натовареният живот, който водим......затормозяват ни психически. А и те са в пълно противоречие с всяка вяра......
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #23 -: септември 10, 2006, 00:13:51 »

Тогавашният ми годеник беше по работа в Австрия - в Алпийско селце в сърцето на Тирол. Тъкмо беше завалял първият сняг и  всичко беше бяло и красиво, в Коледно настроение. Отидохме да се поразходим до едно занаятчийско селище, където правят изделия от кристал (неслучайно фабриката на Сваровски се намира точно на 10 мин оттам) и да си харесаме сватбени чаши. Виж снимка #1

Много гледахме, но никои чаши не ни се виждаха достатъчно специални или уникални. Харесахме едни с пипчета (ние много обичаме птиците), но самите чаши, макар и кристални бяха обикновенички. Виж снимка #2.

Тъкмо да излезем от магазина (а вън снегът така красиво валеше в тишината на Алпите) и погледът ми се спря на изключително красивите чаши на Сваровски. Тогава ме осени идеята - да изгравираме същите пипчета като на снимка #2, но на чашите на Сваровски.

Резултата беше точно това което сме искали. Красиви и тържествени чаши, които носят отпечатък от нашата индивидуалност и са уникални. Снимка #3 (забележете красивият отблясък на "столчетата" им)


* DSC03341 (Small).JPG (74.41 KB, 640x480 - видяно 631 пъти.)

* DSC03338 (Small).JPG (27.95 KB, 360x480 - видяно 658 пъти.)

* IMG_0127 (Medium).JPG (71.37 KB, 800x533 - видяно 691 пъти.)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 02, 2006, 12:26:11 »

Нашите чаши ни ги избраха кумовете! Но са много красиви и също уникални, имат по една сребърна гравюра!
Аз също знам, че 1 година не се мият и НИКОГА не се развързва панделката, която ги свързва!!!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 06, 2006, 10:49:06 »

Ето ги чашите ни!!!

Снимката е от съвета!!!


* Чашите.jpg (45.5 KB, 375x500 - видяно 794 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 08, 2006, 14:54:46 »

Моят кум пък нищо не харесал от Минералсувенир и ни купил от Бохемия кристал.И аз сега представяте ли си как умирам от любопитство да ги видя ,, но уви чак в събота,а тя е толкова далече.................. Плачещо момиче
Активен
irena_romeo2002
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #27 -: ноември 08, 2006, 15:04:06 »

Когато ние търсихме чашите съм разгледала сигурно милион модела в нета, но всичко, което харесах го няма в България. Направо се бях отчаяла. Ако си харесах нещо то беше гравирано, претруфено, или модели, които са посребрени, а сватбата беше в златисто.  Мъжът ми ми се смееше, че съм била прекалено взискателна. Накрая съвсем случайно попаднахме на нашите и то той ги избра и хареса. Сега наистина много си ги обичам ама всяко нещо при мен е така. Първоначално не ми е на сърце, пъко после направо го обожавам CHEERS
« Последна редакция: ноември 08, 2006, 15:08:35 от irena_romeo2002 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 15, 2006, 11:41:40 »

Нашите чаши са със синичко ,страхотни!Моите кумове нали си ме знаят че съм фенка на синьото и .....................така girl_wink
Активен
pipilota
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #29 -: ноември 25, 2006, 11:37:11 »

Аз пък счупих чашата от църквата  :girl_cray2:Нали там искат една и ние купихме трета, която да не се налага да развързваме. И колкото съм сръчна - я счупих.  kezz Голям рев падна, а моя възлюбен си умря от смях и каза, че това били "Бабини -деветинини!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines