Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:35:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Училища и курсове за бременни  (Прочетена 55112 пъти)
 
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 02, 2008, 18:42:37 »

Ми аз не отидах, защото мислех че е за "по-бременни", но после разбрах че е имало за най-малка обиколка. Много ме хвана яд! sad
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 14, 2008, 11:34:03 »

някои знае ли този месец кога има ден на отворените врати във 2ра градска болница
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 19, 2008, 13:14:36 »

Мами, хайде търся си дружка да посещаваме заедно някои интересни курсове, гимнастики , плуване!
http://www.roditeli.info/
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 19, 2008, 13:16:24 »

това е много интересно моя мъж и без това все се чуди с какво да ме накара да се захванаа!!!много е полезно Диде  Bravo give_rose
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #19 -: февруари 19, 2008, 13:23:17 »

Мами, хайде търся си дружка да посещаваме заедно някои интересни курсове, гимнастики , плуване!
http://www.roditeli.info/
Дидка на драго сърце щях да дойда мила,ако бях от Сф,тук за съжаление няма много такива програми да не кажа никакви(само един курс и не стигат бройките да тръгне nea)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 19, 2008, 14:21:55 »

Мами, хайде търся си дружка да посещаваме заедно някои интересни курсове, гимнастики , плуване!
http://www.roditeli.info/
Дидка на драго сърце щях да дойда мила,ако бях от Сф,тук за съжаление няма много такива програми да не кажа никакви(само един курс и не стигат бройките да тръгне nea)

момичета, да знаете как само ви завиждам на софиянки за тези мероприятия!  blum нас в провинцията кучета ни яли, гледам да спортувам с упражнения намерени от нета, чета какво ли не и гледам да спазвам написаното, но все пак друго си е да идеш на такъв курс!!! Поне вие ходете момичета, Bravo че ще ви е полезно, пък и може по някой друг да ни светкате като научите нещо  good
Активен
Stenin
Професор
****
Публикации: 353



« Отговор #21 -: февруари 19, 2008, 14:42:03 »

Мамита, да ви кажа преди малко се прибирам от едно кратко "училище" за бъдещи майки. Чудех се дали да отида, но се оказа, че доста полезни неща чух и видях за краткото време, за което бяха в града ни. Това е по някакъв проект. Кампанията мисля, че се казва "Ние чакаме бебе". Лекторката е акушерка от Майчин дом, гр. София. Дават материали на присъстващите и лекцията е само 2 часа, но доста неща се чуват и научават дори само за тези 2 часа, а и е предоставена възможността на мамитата да зададат каквито въпроси ги интересуват. fanimira е много права, че в провинцията такива мероприятия силно липсват. Така че ще ви напиша кои са следващите градове, където ще бъдат проведени лекциите, пък ако някой има от тези градове, допълнително мога да напиша, къде ще е мястото на срещата, за да не изписвам всичко сега, ок smile
18.02 - Панагюрище
19.02 - Велинград
20.02 - Пещера
21.02 - Чирпан
22.02 - Раднево
23.02 - Казанлък
27.02 - Поморие
28.02 - Айтос
29.02 - Карнобат
05.03 - Лом
06.03 - Монтана
07.03 - Берковица
12.03 - Свищов
13.03 - Горна Оряховица
14.03 - Павликени
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 19, 2008, 14:59:51 »

Аз така и не разбрах защо Варна са я пропуснали???? Хубаво е ,че са обиколили и малките градчета,но и на мен ми се ходеше на това "Училище"   sad
Активен
Stenin
Професор
****
Публикации: 353



« Отговор #23 -: февруари 19, 2008, 17:53:43 »

Незнам Сисе, освен да са сметнали, че като по-голям град се организират такива неща:) Ако искаш аз ще ти разкажа по-важните неща, които поне на мен са ми от полза, че ги чух smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 19, 2008, 17:56:35 »

аз мисля че независимо за кой град става въпрос би било полезно всяка да сподели какво е научила от тези лекции за родители  good
Активен
Stenin
Професор
****
Публикации: 353



« Отговор #25 -: февруари 19, 2008, 18:43:32 »

Разбира се:) аз също съм съгласна за споделянето - аз лично имах доста неяснотии и чух полезни неща. Говориха главно за развитието на детето, къпането и грижите за новороденото в самото начало. Най-важните за мен неща бяха:
1. никакво повиване и притискане на костите - това никак не е полезно за малкото бебче, чиито крачета и таз не са развити;
2. напълно се отрича и мазането с мас /за което бабите така упорито настояват/ - това е продукт, който подлежи на развала и може да предизвика алергични реакции у детето; същото важи за зехтина и всякакви такива... най-добре е да се ползва специализирана детска козметика - медицинска;
3. за почистването на ушенцата и нослето - с клечки с ограничител леко се попива след къпане водичката от ушната мида; носленцето се почиства по същия начин като се завърта клечката само в едната посока и по този начин се обира всичко; в случай че има нещо, което притеснява детето в нослето и трябва да се изчисти, това да стане с физиологитен разтвор, а не с разните му шпрейове, тъй като като се капне физиологичен разтвор, това което детето ще направи е да кихне и така ще си прочисти нослето;
4. детето през първата си годинка няма нужда от възглавничка; това се дължи на факта, че гръбначния стълб на детето е права линия и няма извивките, които има гръбначния стълб на възрастните - започва да се оформя, когато детето вече започне да се движи;
5. за къпането - най-добре е ваничката да има отвор за изпускане на водата за улеснение на майката после при изплакването; да се осигури всичко в стаята, където ще се къпе детето и да не се отваря и затваря докато трае къпането, за да не се образува течение; новороденото е напълно достатъчно да се къпе един път на ден и обикновено това е вечер; намазва се с крем детето след къпане, тъй като се отмива и малкото мазнинки, които организмът е успял да възпроизведе сам за себе си /потните и мастните жлези все още не функционират/;
6. при смяна на пеленките - мокрите кърпички се използват често, но могат и само да размажат, да зацапат.. препоръчително е мамитата винаги, когато имат възможност да измият дупето с вода, след което се нанася кремче и се слага пеленката /памперса/; така на всяко сменяне; при новородените пеленките се сменят на всеки 3 часа и не е нужно да бъдат добре напълнени и тогава да се сменят; сменят се на 3 часа, тъй като кожата все още е много нежна и чувствителна;
7. за пъпчето - тъй като вече почти навсякъде се слагат щипки, бебето може да се къпе без проблем, бо след баня добре се подсушава пластмасовата щипка, да няма задържане на вода, след което се тушира със спирт 90% връхчето на пъпчето; след като падне пъпчето в продължение на една седмица се "промива" самото пъпче със спирт 70% и клечка с ограничител, за да се почистят разни съсиреци и т.н. - нито прекалено силно, нито прекалено щадящо; след това вече не се пипа пъпчето;след спирта се слага пудра обилно и тогава памперса;
8. още за къпането - желателно е комплект тензухени и барйетни пелени да имаме за подсушаване на бебчо - слага се хавлийката, върху нея пелената и тогава бебчо - пелената е много мека и попива водата от бебешката кожа - завива се детето с пелената и тогава с хавлийката и се попива водата;
9. относно даването на вода, ако детето се кърми, тъй като много често четем, че не се дава вода, тъй като кърмата съдържа всичко необходимо - ако детето е жадно, ще пие вода, ако не е, не можем да го накараме насила; така че можем да си даваме водичка на детето, а то ако е жадно ще пие; ако го попитаме дали е жадно, то няма да ни отговори, така че му предлагаме, а то ще поеме каквото желае;
10. кога може да се даде биберон залъгалка - веднага, стига детето да го иска;
Мамита засега това се сещам, ако има нещо питайте и ако са го казали веднага ще го напиша и тук, междувременно и аз ако се сетя още нещо, веднага ще допълня smile
За мен беше изключително важна информацията за бебешката козметика и грижата за кожата, както и за пъпчето, тъй като в аптеката, където попитах и по принцип пазарувам нищо не ми обясниха  crazy
« Последна редакция: февруари 19, 2008, 19:42:04 от Stenin » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 19, 2008, 19:48:41 »

Stenin тези неща които си научила от това училище за бременни са много полезни за майките които чакат първо дете!!!Прочетох всичко което си писала и много се зарадвах,че всички тези неща аз ги знам Wink Това благодарение на това,че веднъж с мъжа ми посетихме един курс за родители и там подробно ни се обясни къпането и всичко около него good Благодарим за информацията,със сигурност ще е полезна на много майчета good
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #27 -: февруари 19, 2008, 22:36:17 »

някои знае ли този месец кога има ден на отворените врати във 2ра градска болница
7 февруари, четвъртък, 13:00 ч. II МБАЛ – София АД, София, бул. Христо Ботев 120
За записване: ст. акушерка Адриана Сотирова – тел. 02/ 915 83 21
21 февруари, четвъртък 13:00 ч.II МБАЛ – София АД, София, бул. Христо Ботев 120
За записване: ст. акушерка Адриана Сотирова – тел. 02/ 915 83 21

а на училище за бременни все се канех и така и не отидох, а съм сигурна, че щеше да ми е полезно blush
Активен
Stenin
Професор
****
Публикации: 353



« Отговор #28 -: февруари 20, 2008, 10:52:42 »

Полезни са училищата за бременни и бъдещи родители при всички положения. Винаги има какво да се чуе. Единственото, за което съжалявам е, че е за толкова кратко - в случая, че беше за кратко де - един вид инцидентна лекция. Но да знаете ще трябва да организират и училища за баби, за да не се месят на младите майки и да не си налагат мнението и начина на отглеждане на дете от едно време...
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 20, 2008, 10:58:58 »

Мами, хайде търся си дружка да посещаваме заедно някои интересни курсове, гимнастики , плуване!
http://www.roditeli.info/

Диде, аз съм много за. Тъкмо се чудех какво да измисля. Имаш ли нещо предвид? На мен по принцип много ми се ходи на йога за бременни.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines