Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:25:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Великите ремонти  (Прочетена 215535 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: април 23, 2011, 13:26:51 »

Ама никой ли не прави ремонт в момента?!? sad Само на мен ли ми бръмчат целодневно на главата?!?!?  angry Ние в момента слагаме окачения таван в хола и местим контактите заради новата секция и новата гарнитура. Предстоят стените... vivasvat
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #361 -: април 23, 2011, 13:52:30 »

Ремонтът на нашия хол ще бъде след сватбата и евнетуалното сватбено пътешествие smile Което не ми пречи от 1 година насам да обмислям какво точно и къде ще сложа вътре. Ще го сменяме из основи - врата, таван, стени, под, обзавеждане, електро.... и ще сложим допълнително трапезна маса със столове - досега се храним на холната маса, но не е удобно. Ще ми е интересно да видя вашето разположение smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: април 23, 2011, 16:03:12 »

once_upon_a_time, абсолютно нормално си е от сега да разглеждаш! good По-добре е да се разучи! Иначе по отношение на подредбата, нашата маса за хранене е в кухнята. В хола ще има само секцията, гарнитурата и една холна ниска маса. Искам и един стол тип bean-bag да ушия. Естествено килим и един лампион. Малко семпли декорации по секцията и това е всичко! Искам да ми е широко и възможно най-изчистено! smile Вратите вече сме ги избрали, момчето от фирмата дойде за размери и обеща до рождения ми ден на 07.05 да са поставени. След като ги поставят остава да се измаже около тях, защото ще разбиват старите каси.
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #363 -: април 25, 2011, 20:56:39 »

Ах, Monikamaria и на мен ми гърми главата от ремонти, ние почнахме ремонта миналата година към септември  месец и оттогава досега без спиране  angry Апартамента ни е двустаен, чакам с нетърпение да е  готов , за да живеем там. Всичко е правено по наш вкус. Най - напред почнахме с банята, и мноооого ѝ се радвам, много е забавна, всеки който е дошъл казва че много му харесва. Колко премеждия имахме с нея - харесах си фаянс и теракот и го чакахме цял месец да пристигне, голямо чакане беше sarcastic, след това съседите отгоре почти ни наводниха  beating  После почнахме кухнята, постепенно и другите две стаи - сегаааааа са почти в завършен вид, имаме си вече кухенско обзавеждане, миналата седмица си го излъсках, както аз си знам  funnytooth bouncinggirl, сложихме вертикални щори и стаите добиха по уютен вид. Всички врати, дограми сменихме, тези дни чакаме да ни сложат и входната врата.  Спалнята ни е лилава, и много ѝ се радваме, в момента е празна, но след сватбата ще си я обзаведем. За хола имаме ъгъл, в темата за холът момичетата са показвали подобни, оглеждаме и за секция - оффф имам чувството че няма край  cray cray cray
Освен че тичам покрай сватбаата, хахах която почти чука на вратата и с ремонта се занимавам, че милото от там го гласим да тръгва...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 25, 2011, 21:30:30 »

Ние сме вече на вълна съхнене на подовата замазка. Сложихме саморазливаща и почти е готова. После започваме измазването на стените и тавана. Конструкцията на окачения поне е готова! yahoo Мислих да кача снимки, за да има "преди и след", но ме мързи да снимам.  blum
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #365 -: април 25, 2011, 21:38:25 »

Хахха и ние имаме снимки от "преди" и "сега", и все едно не е същия апартамент. Много ме радва паркета в хола след изциклянето yahoo  Трудно ми беше да избера цветовете на хола и кухнята, в крайна сметка хола - оранжев, кухнята - нещо неопределено, към прасковено  danceg
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 28, 2011, 19:48:15 »

Ето го хола в горе-долу начална фаза, като изключим конструкцията на тавана, която не е съвсем от началото. smile


* DSC00559.JPG (17.73 KB, 308x410 - видяно 6029 пъти.)
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #367 -: април 28, 2011, 21:40:53 »

Хайде успех Monikamaria,  good , да пуснеш и готовия вариант Girl_hide
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 05, 2011, 23:28:13 »

irkaaa, благодаря за пожеланието! smile
Да се похваля, сложихме си новите врати! Беше супер трудно, защото имахме да сваляме старите железни каси! Който живее в панелка, ще ме разбере! Пушилка и пепел навсякъде! Да не говорим, че трябваше да се пазят плочките в банята, тоалетната и коридора! Хубавото е, че случихме на майстори! Много се стараха, свършиха страхотна работа и няма поражения! Поръчахме си вратите от една фирма и си поръчахме и монтажа и демонтажа от тях! Мисля, че така е най-добре, за да няма разминаване тип " този гаф е заради онези от другата фирма". А и съм доволна от цената! smile Само две от вратите още не сме ги сложили, за да довършим някои други неща. Ето и снимчици, но не са много добри, защото са току-що скалъпени с телефона: Сега остава само да измажем около тях и да сложим первазите на касите.
« Последна редакция: май 05, 2011, 23:29:52 от Monikamaria » Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #369 -: май 05, 2011, 23:32:20 »

Честити да са ви smile Съвпадат ли по цвят с вратата на банята - защото аз съм пред тази дилема - тази врата ми е "Златен дъб" като цвят, а искам другите интериорни да са ми по-тъмни, към венге, и се чудя дали е удачно.....
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 05, 2011, 23:41:13 »

once_upon_a_time, ами нашите всички са еднакви. Общо 7. Без външна, тъй като още не сме си намерили, но и тя ще е такъв цвят. Водят се "тъмен орех". Макар, че на снимките не изглеждат много тъмни, всъщност са. Ако питаш мен, бих ти препоръчала всички да са еднакви.  smile Защо искаш на банята да е "златен дъб"?
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #371 -: май 05, 2011, 23:48:29 »

Не искам - такава я сложихме при ремонта на банята миналата година и сега ща, не ща - ще се съобразявам с нея  pardon
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #372 -: май 12, 2011, 11:28:50 »

Ох, и ние бяхме пред такава дилема, на банята ни е златен дъб - съответно сложихме и другите златен дъб. Но, голямото но, сега съжалявам - понеже вратите бяха сложени като си избирахме кухненското обзавеждане, и сега вратата е златен дъб - кухненското е тъмен и светъл файнлайм (нещо като венге), абе шарения. Вчера си поръчахме спалнята - съответно и тя не е като вратата, ама какво да се прави  pardon така че много добре си помислете какви да са цветовете, ако сега трябва да избирам - от едната страна ще са златен дъб, а от вътрешната - каквото е обзавеждането  blush
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 17, 2011, 13:14:54 »

ако сега трябва да избирам - от едната страна ще са златен дъб, а от вътрешната - каквото е обзавеждането  blush
Това е интересно решение. Но не знам дали е осъществимо.  pardon На някой, на когото му се е наложило, може да сподели.
Иначе аз принципно съм фенка на тъмно дърво и в хола и в кухнята ми е такова. Кухнята е червена, но с черно, банята също е с черно, така че просто друго нямаше да отива. Единствено в стаята на майка ми мебелите са малко по-тъмни от светъл дъб, но тя каза, че за нея няма проблем.  smile
Ние в момента шпакловаме хола. Малко ни е трудно да изберем паркет!  sad Не можем да открием венге, но в топлата гама, тип шоколад, и да е 8мм. Едно единствено намерихме, което ни хареса, но то е 36лв. Множко ни е! sad
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #374 -: юли 22, 2011, 08:25:21 »

Monikamaria, желязни ли са при всички, имах такива съмнения и за нашите. Ние от толкова неща вратата съвсем я забравихме. Искаха ни 10 дни срок изпълнение в един магазин, а ние след 2 дни почваме ремонта. Май ще ги сменяме всичките наведнъж по-нататък, че сега ще правим само една стая.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines