Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 21:32:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 163640 пъти)
 
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 14, 2007, 14:21:00 »

А ние ще сме в храм Света Параскева Петка-Варна.Много е хубава след реставрацията LOVING
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 14, 2007, 23:58:54 »

Не искам да ви разочаровам, но когато ходих в св. Атанасий украсата ми се стори много черничка  bad  Но на мен така или иначе самата църква не ми допада. Може за това да ми се е сторила кофти.
А в Аспарухово също има украса. Нашите кръсници когато се жениха купиха окраса и  после я дариха на църквата. Така, че има и там. Може и ние да направим така и да допълним с нещо украсата.
е виж Юле това си е твое мниние *THUMBS*на един му допада тази църква,на друг-не..малко грубичко от твоя страна да се изкажеш по този начин bad
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 20, 2007, 13:10:21 »

Е защо да е грубичко, нали сама казах "Извинявайте - лично мнение беше"  ако не си забелязала. Всеки си има мнение. Моето е такова трябва ли да се извинявам за това?????
Както и да е аз мисля така и си казвам. Не обичам да си трая и да се подмазвам " Ама много е хубаво това, прекрасно е онова...." Не е в мой стил.
Ако си се обидила съжалявам. Просто съм директна. Какво да направя като на мен не ми харесва. pardon


PS// Тук сме за да споделяме мнения!!! В никакъв случай не съм искала да обидя някой!!!
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #108 -: март 20, 2007, 19:09:54 »

Момичета, не се карайте........... Има един лаф, че за вкусове не се спори.
Аз съм бясна - на свекито й се обадили от църквата (Св. Неделя) и и казали, че вдигали таксата с 50 лв.
Е това ако не е рекет пък на. То е ясно че понеже вече сме притиснати от времето и или ще платим, или нема да се женим в църква......... Супер безобразно е това за мен.... До 2. юни могат да ми поискат още няколко пъти по 50 и аз какво да правя..........
Няма да изказвам мнение за българските църковни институции че ще стане страшно....
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 20, 2007, 21:12:05 »

аз в никакъв случай не съм се почувствала обидена.просто не ми хареса че се изрази по този начин.нормално е при толкова много хора мненията да се различават.пък и не е от особено значение за мен да харесвате църквата в която ще се омъжа.....нали на мен си ми харесва girl_wink
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #110 -: март 21, 2007, 08:56:46 »

Момичета, не се карайте........... Има един лаф, че за вкусове не се спори.
Аз съм бясна - на свекито й се обадили от църквата (Св. Неделя) и и казали, че вдигали таксата с 50 лв.
Е това ако не е рекет пък на. То е ясно че понеже вече сме притиснати от времето и или ще платим, или нема да се женим в църква......... Супер безобразно е това за мен.... До 2. юни могат да ми поискат още няколко пъти по 50 и аз какво да правя..........
Няма да изказвам мнение за българските църковни институции че ще стане страшно....

  Oh my ...  Oh my ...  Oh my ... Няма какво повече да кажа от това-За пореден път от както се занимавам с организирането на моята сватба и чета за вашите сватби съм потресена!!!Абсолютно на всякъде гледат да те изклатят.Нямам думи.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 21, 2007, 09:01:00 »

Yana_Bah  мога да попитам дали има такова нещо. Но само ще се ядосваш ако кажат, че няма.  Аз по принцип знам (от някъде не си спомням), че таксата в църквите която е законна е към 60лв и всичко над се определя от самата църква . Тези пари които са отгоре са за църквата. Или за някой друг ама не знам  girl_impossible
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 29, 2007, 16:38:46 »

аз онзи ден получих обаждане от жената в църквата,съобщи ни че в цяла българия цената на църковния брак се вдига с 20 лева :girlsigh:останах доста учудена от това
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 29, 2007, 17:02:45 »

аз онзи ден получих обаждане от жената в църквата,съобщи ни че в цяла българия цената на църковния брак се вдига с 20 лева :girlsigh:останах доста учудена от това
Сиска съвсем е възможно защото всичко скача Плачещо момиче girl_impossible
Аз и моята половинка решихме,че няма да сключваме църковен брак на деня на сватбата,защото е доста оттегчително за всички гости
Иска ми се да се венчаем в църква и ще го направим в някой храм/но не в Русе защото всички божии служители са почти постоянно пияни/ а в някой храм,който си заслужава да посетиш и ще сме само с кумовете-но все още незная кога ще бъде
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 29, 2007, 17:27:58 »

Сиска съвсем е възможно защото всичко скача Плачещо момиче girl_impossible
Аз и моята половинка решихме,че няма да сключваме църковен брак на деня на сватбата,защото е доста оттегчително за всички гости
Иска ми се да се венчаем в църква и ще го направим в някой храм/но не в Русе защото всички божии служители са почти постоянно пияни/ а в някой храм,който си заслужава да посетиш и ще сме само с кумовете-но все още незная кога ще бъде

Аз съм била на сватба във Русе и църковният брак се състоя в една църква точно до Техномаркет Европа и много ми хареса церемонията, попа беше млад и  се представи много добре!!!Аз също съм чувала за Русе, че има много пияни свещеници, но не вярвах  Oh my ...
А междудругото имате си много красива катедрала в града!!!!Имам предвид католическата църква, до Дунав!!!Величествена е  Bravo
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 30, 2007, 10:26:41 »

аз онзи ден получих обаждане от жената в църквата,съобщи ни че в цяла българия цената на църковния брак се вдига с 20 лева :girlsigh:останах доста учудена от това
ха такали Mad girl
на нас все о6те не са ни звъннали Mad girl
то пак добре 4е е само с 20
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 30, 2007, 22:57:51 »

а дааааа Girl_sing и вие сте във същата църква........ще ви се обадят и на вас crazy
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 31, 2007, 07:45:49 »

Вчера моята кума ми каза, че има наистина увеличение на цената на венчавката в църква. В нашата е с 10лв, но може това да е процентно изчислено. По принцип в тази църкрква цената винаги е била по-ниска  в сравнение с останалите.
Така, че не се притеснявайта има наистина такова повишение в цената.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 31, 2007, 09:23:33 »

жената от църквата ми каза че това се отнасяло за цяла България,но не спомена дали във всяка църква ще е с по 20 лева *THUMBS*аз толкова пари ще се изръся че тези 20 лв. въобще не ме притесняват dirol
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 31, 2007, 14:29:46 »

жената от църквата ми каза че това се отнасяло за цяла България,но не спомена дали във всяка църква ще е с по 20 лева *THUMBS*аз толкова пари ще се изръся че тези 20 лв. въобще не ме притесняват dirol
те ако са само 20лв ще е добре ама да не стане след няколко дни о6те 20, 20 diablo
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines