Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:29:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 163656 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 06, 2007, 16:19:01 »

Браво радвам се за вас.  Bravo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 06, 2007, 19:13:38 »

вече имаме църква danceg
мама сутринта запазила катедралата за 17:30 и вече съм спокойна

Браво!!! Bravo Много се радвам за вас!!!  Dance
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 06, 2007, 21:42:35 »

Аз  още не съм давала капаро, но мисля когато занесем тази неделя документите да попитам и за това!!!Отчето ми е обещал да ми донесе брошурки, където да прочетем за самия ритуал, но мисля да попитам да направим нещо като репетиция  girl_wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #78 -: март 06, 2007, 22:30:14 »

Аз  още не съм давала капаро, но мисля когато занесем тази неделя документите да попитам и за това!!!Отчето ми е обещал да ми донесе брошурки, където да прочетем за самия ритуал, но мисля да попитам да направим нещо като репетиция  girl_wink

О да, Деси, ако става въпрос за католическата сватба, има добри книжки, а и е интересно, за да знаеш как върви брачната церемония.
На нас също така ни дадоха да си изберем различните пасажи за четене от библията по време на церемонията, защото свещеникът ни каза, че това е посланието, което искаме да предадем на гостите си в деня на сватбата. И най-важната част е причастието- така че не я пропускайте (защото зная приятели, които за да съкратят церемонията го пропускат), а в него има най-голяма символика.
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 07, 2007, 02:55:12 »

Урааааа  yahoo и ние вече си имаме запазен час за църква   Bravo -"Св. Седмочисленици". Отидохме в понеделник - искаха ни само да оставим 45лв. капаро, а всичко останало в деня на сватбата. Дадоха ни и едно листче с необходимите неща за венчавка...
Простете за невежеството, но колко време трае цамата церемония в църквата, защото бях ужасена-в "Св. Неделя" часовете за сватби са през 20 мин.  Oh my ... , а в нашата през 30 мин.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 07, 2007, 07:14:09 »

Урааааа  yahoo и ние вече си имаме запазен час за църква   Bravo -"Св. Седмочисленици". Отидохме в понеделник - искаха ни само да оставим 45лв. капаро, а всичко останало в деня на сватбата. Дадоха ни и едно листче с необходимите неща за венчавка...
Простете за невежеството, но колко време трае цамата церемония в църквата, защото бях ужасена-в "Св. Неделя" часовете за сватби са през 20 мин.  Oh my ... , а в нашата през 30 мин.
Ами и на нас ни казаха,че сватбите са през 20мин.В началото и аз бях  Oh my ...,но като се замислиш,няма смисъл от повече време-гостите са прави,някои сеизнервят...
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 07, 2007, 09:06:47 »

И при нас венчавките са през 30 мин. и ни предупредиха да сме навреме там, защото стриктно спазват чесовете и не обичат закъснения. Иначе в Света София за гостите има столове, така че те си седят и гледат венчавката спокойно.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 07, 2007, 09:14:53 »

аз като ставах кръстница беше 45 мин.направо ми умаляха крачетата,те гостите хубо си стоят седнали ама булака горката.сега и нашата сватба ще в същата църква и пак 45мин
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 07, 2007, 09:27:59 »

Ами какво да се прави - булката на този ден трябва да се "прежали", както казваше баба ми. Също и младоженеца де.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 07, 2007, 09:41:29 »

20-30 мин е идеално!преди време бях на една сватба и ритуалът продължи сигурно 40-50 мин   shok
Айде,ние-гостите от крак,на крак,някакси издържахме,но кръсникът,горкият,държа короните над главите на младоженците почти през цялото време!Аз през цялото време се чудех дали ще може да си движи ръцете после!
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 07, 2007, 09:51:19 »

Горкият кръстник! 40 мин., че и повече наистина идва малко повечко. След като дават чесовете за венчавки през 30 мин., значи самият ритуал е около 20 мин. Това звучи много по-добре от40 мин.
Активен
kristana
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #86 -: март 08, 2007, 12:40:14 »

 yahoo
Бих искала да питам дали има някой сключвал брак в манастир и да споделите кавото знаете  Wink
Предварително благодаря pleasantry
Активен
Bibobibo
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #87 -: март 08, 2007, 12:44:31 »

Аз още не съм, но мисля да се венчаем в манастир. Като разбера нещо ще пиша. Но не мисля, че има нещо по-различно от това да се венчаеш в църква.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 08, 2007, 12:48:39 »

Темата е много интересна за мен. Ще я следя с интерес.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 13, 2007, 00:13:39 »

Чудих се къде да я пусна тая снимка но тук май й е най-добре!

[attachment deleted by admin]
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines