Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:19:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 163665 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 23, 2007, 15:56:17 »

"Обичай е, когато младоженците са пред олтара, булката да стои отдясно на младоженеца. "
това наистина ли се спазва защото сега разглеждам снимки от една сватба и булката е от ляво на младоженеца nea
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 23, 2007, 16:15:29 »

Ето ни нас в Църквата!!! girl_in_love


* В Църквата.jpg (44.17 KB, 500x357 - видяно 420 пъти.)
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #62 -: януари 23, 2007, 19:34:01 »

Bulechka, много сте красиви! И църквата изглежда много добре... ние също ще сме там smile Имахте ли възможност да обсъдите церемонията предварително? ще ми се да знам всичко за ритуала предварително, че да не се налага да превеждам на годеника ми и на кума какво се иска от тях по време на самата церемония  sad Правил ли е някой "репетиция" на сватбата?

Искам и аз хор от няколко попа да пее, но не знам мога ли да ги помоля за това- знам, че обикновено са само двама...


Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 23, 2007, 19:57:53 »

Marina, при нас имаше 4 попа! и беше страхотно, много хубаво си разделиха кой какво да пеее good. репетиция не сме правили, но то и няма нищо сложно - благославят, слагат халките, после и кумата ги слага, кума прави ритуала с короните, обикаля се 3 пъти около масата.... girl_wink
Преди церемонията искат документа от съвета и кръщелните на всички - на вас двамата и на кумовете! pardon

Мисля, че е това!!! good
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 15, 2007, 19:39:45 »

здравейте, аз също мисля, че църковния брак е нещо по-специално  @}->--и ако имаше възможност бих предпочела да направим само църковен брак smile!!!!При нас нещата са малко по-различни, слънчицето е католик, а аз съм православна християнка Oh my ...!!!Решихме ритуала да бъде във католическа църква, Bravo защото както прочетох тук в постингите също съм разочарована от православните църкви!!! P-(Във Велико Търново си имаме една малка католическа църква, ходим със слънцето почти всяка неделя, тъй като свещеника идва от Русе за литургията и сме много близки!! *THUMBS*Надявам се да се получи добре, по нататък ще ви пиша за това как ще се извърши ритуала girl_in_love
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #65 -: февруари 15, 2007, 19:54:13 »

здравейте, аз също мисля, че църковния брак е нещо по-специално  @}->--и ако имаше възможност бих предпочела да направим само църковен брак smile!!!!При нас нещата са малко по-различни, слънчицето е католик, а аз съм православна християнка Oh my ...!!!Решихме ритуала да бъде във католическа църква, Bravo защото както прочетох тук в постингите също съм разочарована от православните църкви!!! P-(Във Велико Търново си имаме една малка католическа църква, ходим със слънцето почти всяка неделя, тъй като свещеника идва от Русе за литургията и сме много близки!! *THUMBS*Надявам се да се получи добре, по нататък ще ви пиша за това как ще се извърши ритуала girl_in_love

desi, и моят бъдещ съпруг е католик, а сега и аз бях приета в католическата църква. Иначе по принцип съм кръстена в православна църква, но тъй като родителите ми не са особено религиозни и не се интересуват от тези неща, ние решихме да отгледаме децата си един ден като католици,  затова и аз реших да се присъединя към католическата църква. Сега нямам търпение да мина през цялата брачна церемония!
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 15, 2007, 20:29:15 »

честно да ти кажа понякога не ми се влиза в православна църква особено на празници, като виждам, че там използват случая да се наприказват сякаш сме на пазара Плачещо момиче, а не бива да е така!!!А и моето слънчице е много религиозен, докато аз не толкова, но също мислим един ден когато имаме деца те да изповядват католицизма girl_wink За сега съм очарована от литургията която се провежда всяка седмица и се надявам и сватбения ритуал да бъде така!!!Иначе освен, че ходим често на литургия, посещаваме и нещо като вероучение специално за двойки, CHEERS които възнамеряват да сключат църковен брак!!! LOVING А иначе къде мислите да направите ритуала???
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #67 -: февруари 15, 2007, 20:41:58 »

А иначе къде мислите да направите ритуала???

Ние живеем в чужбина и ритуалът, както и цялата сватба ще е тук. Но предполагам че ритуалите ни ще са едни и същи, само на различни езици.
Иначе и ние трябва да ходим другата седмица на такова обучение за двойки- тук е само един ден през уикенда. А когато реших миналата година да се присъединя към католицизма и аз трябваше да премина през вероучение за възрастни, и групата ни беше доста голяма...сега ходя на седмичната меса за релаксация...просто ми дава спокойствие.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 05, 2007, 19:50:17 »

дата в царквата задължително от младоженците ли се запазва или може и някой друг,искат ли кръщелните и лични карти?
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 05, 2007, 20:02:52 »

Здравейте, ами ние вчера разговаряхме със свещеника и вече се уговорихме, когато на нас ние удобно!!Тъй като нашата сватба ще е дневна искахме да съчетаем нещата и за това церемонията ни ще  е след ритуала във ритуалната зала!!Ние сме по-близки със свещенике и разговора ни отне около 10 мин. Мисля, че няма да има проблем някой друг да отиде вместо теб.

Иначе на нас ни искаха: 1. копие  от кръщелното  свидетелство - за мен и за него / на кумовете не ни е искал/
                                   2. формуляр, който е за епархията и който свещеника ни даде - за мен и него
                                   3. декларация в свободен текст, че нямаш сключен преди това църковен брак удостоверено с подписите на 2 свидетели -  за мен и него
                                   4. копие от свидетеството за брак / в деня на сватбата/

Това е необходимо за сключване на брак в католическа църква, незнам как е в православната

Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 05, 2007, 20:03:55 »

дата в царквата задължително от младоженците ли се запазва или може и някой друг,искат ли кръщелните и лични карти?
Може и някой друг,няма значение!Ние точно от днес имаме запазена дата за църквата! *YAHOO*Бъдещата ми свекърва я запази и не са искали нищо,утре само ще отиде да остави 10лв капаро.Това е за Плевен!
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 06, 2007, 09:51:14 »

Здравейте момичета. Аз сама си запазих датата в църквата. Нищо не ми искаха освен 100 лв. капаро. Казаха ми 10 дни преди датата да отида и да си внеса и остатъка от сумата. Кръщелните на младоженците и кумовете, личните карти и свидетелството за брак го искат в деня на самата сватба.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 06, 2007, 10:30:30 »

Zuza и аз ходих сама и ми казаха същото само ми искат паричките месец по-рано!Мисля,че не проблем!

Деси,аз имам приятели,които се жениха в католическа църква и ритуала страшно ми хареса!Успех!!! good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 06, 2007, 14:57:45 »

вече имаме църква danceg
мама сутринта запазила катедралата за 17:30 и вече съм спокойна
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 06, 2007, 16:15:58 »

4estito!!! good give_rose
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines