Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:18:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 150483 пъти)
 
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 29, 2008, 16:12:17 »

И аз се интересувам от това,дано да има църковен развод,щото аз искам след време да сключим с милото и църковен брак,но тъй като той е разведен,и затова ще му е втори брак.сигурно  е ,че това е църковен брак и е редно да е само веднъж,но пък аз като искам,дай пък да не се венчая ли? cray
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 29, 2008, 16:16:35 »

Но според мен щом си решил да се венчаеш в църква, това трябва да се прави само ако имаш вътрешната необходимост, а не защото "така се прави" или "ми модерно е".
Ето с това съм 100% съгласна. Малко преди нашата сватба четох интервю с един поп относно това дали младите сключват брак (църковен) защото искат, или защото така е модерно. Е познайте какъв беше отговора.  blum
Активен
Ivet
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #422 -: януари 30, 2008, 16:24:31 »

Май си е и модерно но и поповете са едни Понежа на 2 август се падали малки пости попа ни предложи пак да венчае младите но изнесер ритуал и да си минело по реда а документа щял да го издаде след 15 авг като минели постити .Това е кощунство само да ни вземат парите .Нали храма е свято място ,как изнесен на поляната или на морето .Всичко май е ала бала  angry
 sad
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 31, 2008, 12:42:59 »

Май си е и модерно но и поповете са едни Понежа на 2 август се падали малки пости попа ни предложи пак да венчае младите но изнесер ритуал и да си минело по реда а документа щял да го издаде след 15 авг като минели постити .Това е кощунство само да ни вземат парите .Нали храма е свято място ,как изнесен на поляната или на морето .Всичко май е ала бала  angry
 sad
Mace, не им се ядосвай на поповете. Wink То при нас всичко е така. Лошото е, че са способни да развалят настроението в деня. Но идеята за изнесен ритуал на мен ми допада. Единственото, което малко ме притеснява е това с документите.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: февруари 03, 2008, 01:12:09 »

Май си е и модерно но и поповете са едни Понежа на 2 август се падали малки пости попа ни предложи пак да венчае младите но изнесер ритуал и да си минело по реда а документа щял да го издаде след 15 авг като минели постити .Това е кощунство само да ни вземат парите .Нали храма е свято място ,как изнесен на поляната или на морето .Всичко май е ала бала  angry
 sad

Хаха - и ние мислим да се венчаем на 2-ри август - и понеже сме примерни - ще ходим да си искаме разрешение (така пише във всяко календарче - че може да се сключи брак по време на пости при изключителни случаи с разрешение от епархийския архиерей - т.е. митрополит. )- та утре ще видим какво ще направим и ще ви информирам за развитието на нещата. За нас 2-ката си е сакрално число smile
Активен
leah
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #425 -: февруари 04, 2008, 19:06:39 »

И аз се интересувам от това,дано да има църковен развод,щото аз искам след време да сключим с милото и църковен брак,но тъй като той е разведен,и затова ще му е втори брак.сигурно  е ,че това е църковен брак и е редно да е само веднъж,но пък аз като искам,дай пък да не се венчая ли? cray
Няма проблем за втори църковен брак. Доколкото прочетох, при втория църковен брак се четат някакви специални молитви. При третия също. Четвърти църковен брак се прави само с някакво специално разрешение. Пети вече не може. smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: февруари 06, 2008, 18:49:50 »

Трябва да се подаде молба в Софийската Митрополия (на ул. Цар Калоян) - дават ти бланка за попълване.
Единствените причини, които приемат за удовлетворяване на молбата са:
- единият или двамата младоженци са от чужбина и им се налага да пътуват
- има сватове от чужбина
- някой на смъртен одър

Аз още не съм подала молба и честно казано не знам какво да правя  nea
Давайте съвети!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: февруари 07, 2008, 09:51:00 »

Църковната чаша има форма на бокал. Тази, която прилагам не е точно копие, но е нещо подобно:


* DSC_0059_300x3009S9Xyf.jpg (4.64 KB, 300x300 - видяно 6152 пъти.)
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: февруари 07, 2008, 11:18:56 »

А ние ли трябва да си я купим тази чаша или се ползва чаша на църквата???
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: февруари 07, 2008, 12:09:21 »

нина, по принцип тази чаша е част от църковната утвар и би трябвало църквата да има такава. За съжаление, в някои църкви няма (по различни причини) и там предлагат да се ползва едната чаша от комплекта за ритуалната зала. В някои църкви пък направо си изискват да си носите. А някои момичета си купуват, пък, просто защото не искат да пият от чаша, от която са пили други хора преди тях.
В общи линии - попитай в църквата.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: февруари 07, 2008, 19:01:56 »

на нас от църквата ни казаха да си купим такава чаша................но на всякъде е различно най-добре попитайте!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: февруари 16, 2008, 14:54:56 »

Новата тема е ето ТУК!  good
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines