Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 05:13:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 163720 пъти)
 
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 27, 2006, 15:21:04 »

... Ще прозвучи може би малко еретично, но според мен истинската любов е в душата и най-голямото признание в любов можеш да направиш сам пред себе си и така да се обречеш на запазването на това свято чувство, да го пазиш, да го показваш и да го подаряваш ежедневно на човека, който го е предизвикал  heart girl_in_love.
Господ за мен е повече духовно състояние, отколкото материализиран тотем. Църковен брак ще направим само заради моята половинка, за него е важно всичко да бъде "както трябва". Не одобрявам институциите на вярата, независимо на коя от всички религии. Бог е навсякъде и по всяко време... pardon
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 12, 2007, 17:23:41 »

 Искам да кажа нещо важно на всички на които им предстои църковна сватба.
Значи не знам дали знаете,но в началото на сватбата се извършва църковен годеж (оброчване) той отнема известно време и тези от вас които искат могат да разпитат дали не може да се извърши по-рано напринер 1-2 седници. Така се спестява малко време за снимки след това.
 А когато се направи по-рано халките се слагат и се носят до сватбата.
 
ПРОСТО МАЛКО ИНФО  pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 13, 2007, 18:36:08 »

Църковния ни брак продължи окло 40 мин., но времето мина толкова неусетно и приятно... girl_in_love изобщо не го усетихме!!! CHEERS
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 14, 2007, 00:51:13 »

и аз бях малко притеснена,че щени задържат много в църквата(имайки предвид времето),но мина много бързо за около 30мин. pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 14, 2007, 00:55:16 »

И нашата церемония беше около 30 мин,но съм присъствала на сватби по около 1.30 точно във Варна Iulia!Братовчед ми се жени там!Попа обаче беше невероятен!Много красиво говореше и сякаш си беше конкретно за тях двамата!Може би беше предварително помислил какво и на кого ще говори.Уважавам такива попове които предават все пак някаква индивидуалност на церемонията!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 14, 2007, 12:17:56 »

fiibi_bg  за това и заложихме в крайна сметка на църквата която е в нашия квартал. Нашите бъдещи кумове се венчаха там и на нас ни хареса. Миналата седница ходихме до Римски терми, но нещо не ми хареса това, че ме караха на всяка цена да капарирам след като аз им казах , че първо искам да видим една венчавка. А и ми се стори много мрачно и не ми хареса нещо. След това отидохме в нашата църква и в момента в който влизаме се почувствахме у дома си.Там ни обясниха всичко подробно. Оказа се , че и двата попа ги познава моето мило и така за нас церемонията ще е специална. Много се радвам.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 14, 2007, 12:28:35 »

Iulia все пак как се казва вашата църква да видя дали не е същата? Wink :girl_wink:Може и да е!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 14, 2007, 13:06:52 »

Ние сме във Варна. Квартала е Аспарухово. А църквата  blush не знам ка се казва. Но тя е единствена тук така, че няма как да я сбъркаш.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 14, 2007, 13:30:47 »

Аха а на батко църквата беше  Св.Атанасий,но сега разбрах че попа вече не е там.Много е красива църквата,но щом сте си избрали вече.А и сигурно така ви е по-удобно по-близо е до вас и до ресторанта най-вероятно! good girl_wink
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 14, 2007, 13:50:24 »

Да така е а и тук както казах вече се чувстваме като у дома си.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 14, 2007, 16:49:18 »

На нашата церемония имаше 4 попа и беше страхотно!!! Нашата сватба беше в София в Катедрален храм Св. Неделя!!! CHEERS
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 15, 2007, 15:00:40 »

И ние проверихме в Света Неделя, но там няма свободни часове за датата, която си избрахме - 12.05.2007  Плачещо момиче
Записахме се в Храм "Покров Богородичен", който се намира зад хотел Родина в София. Църквата е малка, но има много светлина и поповете са млади. Ходила съм три пъти на венчавка там и всички те бяха изпълнени превъзходно  good  Curtsey
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 15, 2007, 15:05:26 »

Браво, Ита!!! CHEERS
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 16, 2007, 15:50:35 »

Такаааа, ето ви няколко интересни факта:

Защо булката стои отдясно на младоженеца по време на сватбената церемония?
Обичай е, когато младоженците са пред олтара, булката да стои отдясно на младоженеца. Това не е случайно и има своето историческо обяснение. В миналото се е налагало мъжът да носи оръжие на дясното си рамо, в случай че е било нужно да се защити от вероятна атака на някой от роднините на булката. Понякога член на семейството й са желаели да върнат обратно със сила отнетата им девойка.

Целувката в края на церемонията
В древен Рим целувката е била символ на законовото обединение, с което са се подписвали договори. Християните са включили този обичай в сватбената церемония и се е вярвало, че когато младоженците се целунат, част от техните души се обединяват чрез обмена на въздух.
Целувката в края на церемонията представлява новото начало за младоженците.
В миналото по българските земи мъжът е целувал жената три пъти в живота си: при сключването на брак, при раждането на мъжко отроче и при нейната смърт.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 23, 2007, 15:54:00 »

ние се двоумяхме между две църцви и в крайна сметка се спряхме на катедралата-варна.много е красива girl_in_love


* 6_sredna_4ast.jpg (29.2 KB, 422x300 - видяно 428 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines