Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:07:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 151909 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 20, 2008, 23:17:15 »

Здравейте! Искам да питам ако някой знае относно църковния брак. Задължително ли е да имаш граждански за да сключиш църковен? Не съм от най-вярващите, но за мен църковния брак е този който има значение..До колкото знам трябва да си сключил граждански преди това,но дали е така???
Абсолютно задължително е. В България все още църковния не е признат като "официален", така както гражданския.
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 20, 2008, 23:21:47 »

Здравейте! Искам да питам ако някой знае относно църковния брак. Задължително ли е да имаш граждански за да сключиш църковен? Не съм от най-вярващите, но за мен църковния брак е този който има значение..До колкото знам трябва да си сключил граждански преди това,но дали е така???
Абсолютно задължително е. В България все още църковния не е признат като "официален", така както гражданския.
да така е но има едно но... незнам дали навсякаде е така но в Хасково/ ще бъда там кума/ булката ми каза вчера че 1во ще ходим в черквата, а подписите после в ресторанта... за целта са подписали някаква бележка че “обещават“ след това да подпишат и граждански брак
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 20, 2008, 23:23:53 »

Здравейте! Искам да питам ако някой знае относно църковния брак. Задължително ли е да имаш граждански за да сключиш църковен? Не съм от най-вярващите, но за мен църковния брак е този който има значение..До колкото знам трябва да си сключил граждански преди това,но дали е така???
Абсолютно задължително е. В България все още църковния не е признат като "официален", така както гражданския.
да така е но има едно но... незнам дали навсякаде е така но в Хасково/ ще бъда там кума/ булката ми каза вчера че 1во ще ходим в черквата, а подписите после в ресторанта... за целта са подписали някаква бележка че “обещават“ след това да подпишат и граждански брак
Има вариант да се разпишете преди това, ако ще имате изнесен ритуал. Но.....май с връзки и познати става всичко. Без да ми се обижда някой.  blum
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 20, 2008, 23:29:03 »

Здравейте! Искам да питам ако някой знае относно църковния брак. Задължително ли е да имаш граждански за да сключиш църковен? Не съм от най-вярващите, но за мен църковния брак е този който има значение..До колкото знам трябва да си сключил граждански преди това,но дали е така???
Абсолютно задължително е. В България все още църковния не е признат като "официален", така както гражданския.
да така е но има едно но... незнам дали навсякаде е така но в Хасково/ ще бъда там кума/ булката ми каза вчера че 1во ще ходим в черквата, а подписите после в ресторанта... за целта са подписали някаква бележка че “обещават“ след това да подпишат и граждански брак
Има вариант да се разпишете преди това, ако ще имате изнесен ритуал. Но.....май с връзки и познати става всичко. Без да ми се обижда някой.  blum
не не нестава въпрос за изнесен ритуал... аз същото си мислех че те ще подпишат преди това и за целта и ние трябва да бъдем там... да ама не, просто самата община изпраща техен служител за ритуала в ресторанта, без връзки и познати... но пак казвам сигорна съм за Хасково, в Благоевград при нас неможеше
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 20, 2008, 23:32:02 »

Явно зависи в кой град е сватбата....разни хора, разни градове, разни.... Важното е сватбата да е супер!
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 20, 2008, 23:35:26 »

Явно зависи в кой град е сватбата....разни хора, разни градове, разни.... Важното е сватбата да е супер!
good точно това исках да кажа, зависи от града, общината, черквата... и най- вече страхотна сватба good  danceg
Активен
pampers4e
Любопитен
*
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 20, 2008, 23:49:42 »

Благодаря ви момичета!Все пак църковния мисля да е друг ден и само с най-най-близките ми хора,тъй като на колкото и сватби да съм ходила,като влязат в църквата 100 човека и знаете за какво става на въпрос.Почва да се обсъжда тази и онази..това-онова...почват да говорят и да не се съобрзяват,че са в църква.И не само това....Но това си е лично мое мнение...Още веднъж ви благодаря!
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 29, 2008, 14:17:39 »

Аз знам че не можеш да сключиш църковен брак ако нямаш граждански. На наша позната понеже и беше изнесен ритуала на гражданския брак, т.е в ресторанта и беше необходимо да бъдат първо в църквата и на тях също им изискваха нещо като доказателство че след това ще се сключи наистина граждански.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: януари 29, 2008, 15:21:20 »

вчера начуих нещо, което много ме учуди, човек може да се венчае до 4 пъти в църква !!!  Oh my ... Oh my ...
е 'паднах' вече, нали при църковния брак няма 'развод' smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 29, 2008, 15:24:47 »

ами мен пък като ме питаха в църквата "това кой по ред брак ви е" и аз Oh my ... Oh my ... Oh my ... ама наистина така зяпнах,първо че очеизвадно си изглеждам доста по малка от колкото съм колко пъти може да съм се омъжвала huhhuh.gif huhhuh.gif и второ как може да си се венчал вече един път и после пак  crazy аз мислех че може само един път crazy
« Последна редакция: януари 29, 2008, 15:36:28 от maslinka » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 29, 2008, 15:33:09 »

вчера начуих нещо, което много ме учуди, човек може да се венчае до 4 пъти в църква !!!  Oh my ... Oh my ...
е 'паднах' вече, нали при църковния брак няма 'развод' smile
май има,само че трябва някой по-нагоре в йерархията да даде разрешение,поне така съм запомнила може и да греша blush
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 29, 2008, 15:33:21 »

Аз знам че има развод при църковния брак, но много трудно става. Мой познат много време му отне, незнам в какво се състои по принцип да те разведе църквата, но си спомням че беше бавно, а инъче той пак се ожени 2 пъти пак в църква.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 29, 2008, 15:53:54 »

ако човек се венчае и след това овдовее, църквата не му забранява да се венчае повторно.
също така, църквата може да даде разрешение да се разтрогне църковен брак, като това не забранява на човека, който не е виновен за разтрогването, да се венчае наново.
Т.е. ако мъжът е извършил някой голям грях (напр. убийство или прелюбодеяние) църквата може да освободи жената от брака с него, без да й налага забрана за евентуална последваща венчавка в бъдеще. (обратното също е валидно, разбира се)
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 29, 2008, 16:00:30 »

вчера начуих нещо, което много ме учуди, човек може да се венчае до 4 пъти в църква !!!  Oh my ... Oh my ...
е 'паднах' вече, нали при църковния брак няма 'развод' smile
Те момичетата са ти отговорили преди мене, но ДА има църковен развод, който наистина е адски дълъг и сложен (не че съм се развеждала де  pleasantry ), но преди сватбата се интересувах от това.
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 29, 2008, 16:09:04 »

Ами има си и църковен развод, то ако си спомним малко за учебниците и филмите по история от времето когато е имало само църковен....
Колко патриарха и папи са си загубили главите, защото не са дали развод на еди кой си с корона на главата.
Но според мен щом си решил да се венчаеш в църква, това трябва да се прави само ако имаш вътрешната необходимост, а не защото "така се прави" или "ми модерно е".
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines