Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:36:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 163554 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 16, 2007, 14:26:24 »

верно че го пишело blush,но аз не разбрах че е за кръщенета,мислех за църковния брак Wink
В свидетелстата за църковен брак (те са две - за младоженеца и за булката по отделно) също пише кои са кумовете  good Е, не пише кой ги е кръстил, но ако се погледнат кръщелните и се сравнят имената pardon
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #241 -: август 22, 2007, 17:16:41 »

Здравейте, мили форумци и форумки! smile

Съвсем отскоро сватбените вълнения обзеха и мен и затова хоп, ето ме тук blum Ще разчитам много на съвети и споделен ценен опит, а ако мога да помагам с нещо, ще пиша, разбира се!! good

Понеже годината си върви, аз почнах нова работа и въобще ще е сложно да се организираме до края на 2007 г., се спряхме на 2008 да се случи нашата сватба. Избрахме си дата в края на зимата, но дали точно тогава не са Великите пости? По принцип държим повече на църковния ритуал, така че това е ключов момент huhhuh.gif Ето какво пише в православния календар:

Дните, когато не се позволява венчание

1. През Великия пост - от Сирни заговезни до вторник на Светлата седмица
2. През Богородичните пости
3. През Коледните пости - от Коледни заговезни до Въведение Богородично и от Игнажден до Богоявление.
4. Срещу неделя, срещу дванадесетте Господски и Богородични празници и срещу дните Отсичане главата на св. Йоан Кръстител и Въздвижение на св. Кръст Господен (Кръстовден)

При изключителни случаи случаи обаче може да стават венчавки с благословение на епархийския архиерей и във всички други забранени за това дни освен през дните на Великия пост.
Св. Синод разрешава на енорийските свещеници при изключителни случаи да извършват тайнството брак през дните от 26 декември до 4 януари, без да искат предварително разрешение от епархийския архиерей.


Понеже обаче нямам никаква идея кое кога е, имате ли представа кои точно са датите през 2008 г., когато не е позволена венчавка?

Много много благодаря и до скоро Wink
« Последна редакция: август 22, 2007, 17:21:06 от fidelia » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 22, 2007, 20:39:08 »

постите свършват на 25 декември а следващите започват 40 дни преди великден виж кога е великден и преценио но ако сватбата ти е март а ВЕликден април значи ще имате проблемче виж кое кога е и промени нещата ОщЕ НЕ Е КЪСНО успех мила give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 22, 2007, 20:41:42 »

Великден е края на април 2008 - 27-28 някъде  good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 22, 2007, 21:38:06 »

Здравейте, мили форумци и форумки! smile

Съвсем отскоро сватбените вълнения обзеха и мен и затова хоп, ето ме тук blum Ще разчитам много на съвети и споделен ценен опит, а ако мога да помагам с нещо, ще пиша, разбира се!! good

Понеже обаче нямам никаква идея кое кога е, имате ли представа кои точно са датите през 2008 г., когато не е позволена венчавка?

Много много благодаря и до скоро Wink

Според мен, най-правилно е да отидеш до някоя Църква и там на място да попиташ кога точно може да се венчаете!!!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #245 -: август 23, 2007, 07:58:34 »

След като държиш толкова много на църковния брак, най -добре попитай някой свещеник. И аз имах въпрос за кръщене и всеки си имаше свое мнение, затова се обадих в една черква и питах.
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #246 -: август 23, 2007, 13:44:46 »

Според мен, най-правилно е да отидеш до някоя Църква и там на място да попиташ кога точно може да се венчаете!!!

Привет!
Да, с информация директно от извора е най-лесно, няма спор smile Ходих в няколко църкви и там ми казват това, което пише по принцип във всички православни календари, но без дати huhhuh.gif Още не били излезли календарите за 2008 г., сега нямали възможност да смятат и т.н.

Но ето какво все пак собственоръчно пресметнах:
Казаха ми, че Великите пости започват седем седмици преди Великден. Те са най-дългите и се оказва, че тъй като Великден е на 27 април, последната възможност за зимна сватба е през седмицата, която свършва на 9 март 2008 г. Тоест от 10 март до 29 април 2008 църковните сватби не са позволени.

Успех на всички в подготовката!!! girl_wink
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 23, 2007, 14:03:47 »

църквата в която се венчахме Св.Атанасий на римските терми беше многоооо красиво украсена
ето малко непрофесионални снимки


* IMGP0259.JPG (52.27 KB, 329x247 - видяно 2386 пъти.)
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: август 23, 2007, 14:06:32 »

още една


* IMGP0268.JPG (54.62 KB, 329x247 - видяно 2389 пъти.)
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #249 -: август 23, 2007, 14:10:25 »

църквата в която се венчахме Св.Атанасий на римските терми беше многоооо красиво украсена
ето малко непрофесионални снимки
Дааааааааааааа girl_in_love..и мен много ме е яд...когато ходихме да запазваме датата в църквата се оказа че до 18ч всичко беше заето...Дори имаше сватба и видях на живо украсата...много стилно беше...ама как ме е яд само angry
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: август 23, 2007, 14:12:00 »

църквата в която се венчахме Св.Атанасий на римските терми беше многоооо красиво украсена
ето малко непрофесионални снимки
Дааааааааааааа girl_in_love..и мен много ме е яд...когато ходихме да запазваме датата в църквата се оказа че до 18ч всичко беше заето...Дори имаше сватба и видях на живо украсата...много стилно беше...ама как ме е яд само angry
ооо много съжалявам за вас
иначе църквата е прекрасна вътре за бракосъчетание
а къде ще бъдете?
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #251 -: август 23, 2007, 14:20:32 »

Ами ние сме на св.Параскева...тя е много малка и новичка с много кокетно дворче идеално за снимки..близо е до римски терми, но гледката в другата църква никак не ни допадна /Малката Богоридица мисля че се казва/....виждаха се разни простряни гащи на живущите бабички наоколо laugh и миризмата която се носеще беше непоносима . Не искам да прозвучи сега като богохулство В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ....но просто обстановката отвън беше мн отблъскваща nea
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #252 -: август 27, 2007, 14:49:52 »

И още нещо - бутилката вино за църквата трябва ли да е украсена ?
Ама и аз как се туткам, то 15-ти дойде  а аз си стоя спокойно....
Ха още една булка на 15-ти yahoo..
Относно бутилката за вино не е задължително....дори някой църкви предопреждават да няма никакви украси...оказва се че и в нашата ще е така.....явно целта беше да си платим и след това казаха как може и как неможе hysteric...
« Последна редакция: август 27, 2007, 15:11:30 от maria_lakova » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: август 27, 2007, 14:50:48 »

???? как така не може да си ги украсите???или аз нещо не разбрах/???
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #254 -: август 27, 2007, 14:53:12 »

???? как така не може да си ги украсите???или аз нещо не разбрах/???
Ами правилно си ме разбрала Wink
Просто това си било църква , украси като сме искали в ресторанта beating
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines