Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:44:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 152378 пъти)
 
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #15 -: април 05, 2006, 16:44:06 »

ани4ка, стискам ви палци да си разрешите проблема по най-добрия за вас начин good а ако държите на църковен брак и ви предлагат да е преди залата - какво от това...но пък си права, че искат първо граждански брак..знам ли какво са измислили пак..
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #16 -: април 05, 2006, 16:56:16 »

ivet_27 всъщност нещата не са чак толкова зле ...указва се, че са заети големите и красиви църкви......аз вече търся вариант в по-малка, нали е все църква, някой от тях са свободни.....зависи от датата и часа който искаш.....само че при нас проблем е и това да открием църква близо до ритуалната зала, че да не превърнем сватбата ни в "обиколка на забележителностите на София" Wink
Активен
jeni
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #17 -: април 05, 2006, 18:26:03 »

А какво да ви кажа като в Търговище имаме 2 църкви и трябва с месеци по-рано да си запазиш дата, а ние, както искахме вечерна сватба, пак не може да се съчетае с църквата, защото "работното им време" ще е приключило diablo и аз не знам какво да правим...освен да местим дневна сватба, а хич не ми се иска, държа си на вечерната diablo
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #18 -: април 06, 2006, 08:17:38 »

jeni, може да оставите църквата за следващия ден, ако наистина държиш сватбата да си ви е вечерна, в църквата ще отидете само най-близките хора......ние ако не успеем да си намерим църква със сигурност ще трябва църквата да остане за неделя, понеже всичко останало вече е резервирано и няма как да местим всичко....
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #19 -: април 06, 2006, 18:38:42 »

и така ще си булка 2 денааааааа Аничка yahoo
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #20 -: април 07, 2006, 08:00:43 »

ами всъщност това е единия проблем ако остане църквата за другия ден.....веднага по-възрастните роднини се намесиха, че не било хубаво да се обличаш като булка два пъти......та питам с какво да отида в църквата...по дънки ли? А не бих тръгнала да купувам пък и тоалет само за църквата.....
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #21 -: април 07, 2006, 08:39:48 »

Много заплетена е твоята ситуация аничка, според мен всичко трябва да е в един и същи ден. Възрастните  хора са прави.
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #22 -: април 07, 2006, 10:34:51 »

ани4ка, знеш че аз съм по-либерален, така че ако се стигне за друг ден да е църквата можеш с някое официално костюмче. Едва ли някой ще те изгони от църквата  give_rose
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #23 -: април 11, 2006, 08:21:51 »

Не знам защо се натискате за ГОЛЕМИ и познати църкви  nea
И ние във Варна имаме подобна в центъра на града  nea
Казват и Катедрала  crazy (въпреки, че не е правилно, но както и да е)
Съответно там таксата за сключване на църковен брак е 4 пъти по-голяма от всички останали !!!  beating
И защо? Щото е най-познатата в цяла Варна, а и извън нея  bad
Влизаш вътре и се чувстваш супер нищожен в това огромно помещение, едвам чуваш попа, който пък съответно си мърмори под носа  aggressive
И на всичкото отгоре и те претупват!!!  mega_chok
И за какво? Само за да кажеш и покажеш един ден къде си сключил църковен брак ! Един вид газария !
На мен ми е адски противно това място !!!!  bad
Отношението също е кофти, повярвайте ми !!!
Ходихме и на Римски Терми да питаме в Свети Атанаси !!!
Не знам дали е нужно да уточнявам, че тя е реставрирана и отвън е с бяла алуминиева дограма  ROFL
Можеш да кажеш, че е някакъв ресторант или друга голяма зала, но не и църква !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  mega_chok
Още при влизането ни в църквата ми направи адски кофти впечатление жената, която беше в църквата ... А именно:
Обхождаше църквата и прибираше това, онова !
Бяха запалени (явно току що) свещички от някой посетител !
Не беше горяла и 5 мин сигурно, понеже си беше току що запалена ... и тази ОВЦА я загаси и я прибра !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Да не се попилява восъка  nea
Представяте ли си !?!??!?!?  aggressive beating aggressive beating aggressive beating
Е направо се секнах  shok
Остави, че се държа супер гаменски с нас ....
И в крайна сметка се записахме в една малка църквичка "Малката Светабогородица", която е една невзрачничка, но пък казват, че е построена на свято място. Хората вътре бяха супер добрички и внимателни !!!! А и там е кръстена сестра ми. Самата църквичка е леко потънала в земята с времето...
Страхотна е! Запазила е старовременния си облик ....
Наистина мисля, че е точното местенце за нас  blush
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #24 -: април 13, 2006, 08:08:01 »

поздравления DIVA че вече сте избрали църква...и аз съм щастлива понеже ние съшо си намерихме малка църква, много близо до ритуалната зала и църковния брак ще е в деня на гражданския...  yahoo това е последното решение на бъдещия семеен съвет  Wink
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #25 -: април 13, 2006, 11:18:54 »

Супер, ani4ka  Wink
Друго е някакси усещането в прихлупена и романтична обстановка:)
Аз лично съм много доволна от избора, който направихме!
Дано и при вас да е така:)
А и щом е близо до ритуалната зала още по-добре  Blush
И нашата църквичка е така:)
 pleasantry Хаха, какви готини физиономойки са добавили  yahoo
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #26 -: април 26, 2006, 14:31:07 »

Дива напълно съм съгласна с теб,много по уютно и хубаво е в по-малка и старинна църквичка. Dance
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #27 -: декември 08, 2006, 14:02:11 »

Аз имам малко по-различен въпрос, относно църквата
Знае ли някой дали е задължително да се сменя вярата, за да се сключи брак в православна църква? Всъщност той не е от друга вяра, християнин си е, обаче е католик, а аз съм православна християнка и искам да се оженим в православна църква, така че се чудя той трябва ли да се кръщава, защото той вече си е кръстен, ама в католическа църква
« Последна редакция: декември 08, 2006, 15:28:54 от Bulechka_TS » Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #28 -: декември 09, 2006, 20:09:02 »

Да, невче, въпреки че е католик, трябва да бъде покръстен в православната вяра.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 10, 2006, 09:17:35 »

Silverarrow е права. Трябва да се покръсти в църквата.
Това е задължително в канона.

* - Не се позволява сключване на църковен брак в православна църква на младоженци от две различни религии или между различни християни (например католик и православен). Задължително условие е и двамата младоженци да бъдат православни християни. Ако единият от тях не е, но иска да приеме християнската православна вяра, се налага миропомазване.
http://www.svatbata.bg/articles/tzarkoven_brak_part2.html
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines