Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:57:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моят домашен любимец!  (Прочетена 198160 пъти)
 
ekaterina_kokushkina
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #375 -: декември 12, 2012, 19:31:59 »

коте ще си взема от познати, които имат вповече, а ако стане ад, ще го върна. Ще пробвам варианта да кача папагала на високо и после ще докладвам
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: март 06, 2013, 22:21:38 »

Ние имаме гуштерка- леопардов гекон на име Алис. Страхотна е, гледа се много лесно, невероятно красива и добра е!
Преди мъжа ми искаше костенурки- имахме 2, но ги подархме.
После искаше хамстер- взехме си и беше много добрчък, но явно беше възрастен и бързо умря.
И двамата много обичаме животни и на драго сърце бихме си взели куче или котка, но не ни се струва добра идея, като патуваме няма кой да ги гледа, след някоя година е искаме деца и ще трябва да търсем нов дом на животинче, което е свикнало с нас и ние с него и други подобни съображения.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: март 06, 2013, 22:30:12 »

съпругът ми също има гекита-двечки, имаха и два пъти яйца, но трудно се гледат и мисля че само едно успяха да изгледат; но ги гледа при свекърите т.е в бившата му стая (въпреки че ходим и там често, защ. ни е наблизо)
иначе животни много - котки основно  blum при нашите в двора имаме 2 немски овчарки, в къщата имаме котка, папагал и панда-мишки (всяко в отделни стаи, понеже е голяма вила, а пък и са свикнали, всяко си има клетка, а котката мн. не им обръща внимание, основно цветята на мама хапва  Girl_hide )
при свекърите имаме също котка  Wink аз го казвам като `имам`, защото аз навсякъде се чувствам като у дома си  smile smile Иначе в апартаментчето където сме двамата в момента няма нищо, първо мишките бяха тук, но после ги пратих при нашите да ги гледат  good
Активен
petar232
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #378 -: март 15, 2013, 12:09:00 »

Аз личон съм навита да си века куче! Спярл съм се на Лабрадор. Искам да попитам има някой?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: март 15, 2013, 12:49:17 »

Лабрадорите са много умни кучета, но всеки решил да сивземе такова куче, трябва да знае, че заедно с ума върви и възпитанието.АКо кучето не прави ежедневни разходки от около един час, не по-малко и не се занимавате ежедневно с него, то рискувате да започне да руши дома ви от скука.И рушенето се изразява в сваляне на тапети, ядене на дървени плоскости, ръфане на краката на масата и столовете, унищожаване на тапицерии и т.н.

Преди да си вземете каквото и да е куче, преценете самите вие какъв тип човек сте.Дали сте динмична фигура, която всяка свободна минуа спортува, дали обичате дългите разходки или сте по-мързеливи хора.И най-важното отговорете си на въпроса ЗАЩО ИСКАМ КУЧЕ?Животното не е плюшена играчка, то има нужда от постоянно внимание и отдаденост, защото то ще ви се отдаде напълно и очаква и вие да го направите.ТО не е вещ която да изхвърлите като ви омръзне, макар че голяма част от нашите мили съграждани редовно изхвърлят породисти кучета и то от развъдници защото не им се занимава или са им омръзнали!

Така че помислете дали имате нужния опит за куче, дали наистина искате лабрадор.Не копувайте куче от магазини или от съседите си.Най-често те въобще не са чистопородни, и е много вероятно точно това да носи много болести наследени от поколенията.Тъй като развъдчиците би трябвало да се мъчат да изчистят точно това, а в БГ се развъжда на принципа твоето куче с моята кучка, без да се вземе в предвид какви са им гените.

Също така помислете за осиновяване на безпородно куче в повечето случай те не отстъпват по нищо на породистите, напротив наскоро едно безпородно куче взето от прият спечели първо място на международно състезание по Аджилити!

За финал!Взимането на животно каквото и да е не е прищявка.Животното има чувства и потребности като вас и е нужно да прецените за какво ви е то и какво можете да му дадете, защото вие ще давате.Кучето расте, не седи малко и прави бели, много бели!

МИСЛЕТЕ!
Активен
illane
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #380 -: март 15, 2013, 13:56:18 »

Ние имаме 2 котки. Всичко, което е написала магито важи и за тях. Изискват си много грижи, постоянно има нещо да се свърши покрай тях. Я някой ще се разболее нещо, я хапчета и ваксини, космаците трябва да решат, тоалетни, храни, играчки....за белите хич няма да говоря smile Но пък и колко много радост ни носят. Домът е някакси пълен със тях и винаги можеш да разчиташ, че когато ти е тъжно или ядосано ще има кой да дойде да ти се покатери, да се погали и да те освободи от всичките ти отрицателни емиции smile Не бих се разделила с тях за нищо на света!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: март 15, 2013, 16:26:14 »

Аз съм имала куче, сега имаме две котки, мога да говоря от първо лице какво изискват и двата вида животни.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 29, 2013, 12:40:16 »

Нашият домашен любимец стана хотел "Паразит".

Без да е пускана на вън. Може би сме пренесли бълха с дрехите.
Прекалено бързо са се разпространили.

Два пъти я третирахме с някакъв спрей, но пак има :/ Само намаляха.

Иначе вече свикна да пътува с нас като ходим някъде за повече от 2 дена. Бързо свиква на новото място. Wink В автомобила е спокойна, само че понякога повръща от дупките :/
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: април 29, 2013, 13:05:04 »

Teo, и моя редовно повръща в колата, ама каво да правя - после чистя.
Нашия вет каза да му давам 1/2 таблетка деган, малко преди да тръгнем на път. Още не съм пробвала, но скоро ще споделя резултат.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 29, 2013, 18:18:21 »

Малко ме е страх да й давам подобно лекарство.
Да не се обърка стомаха нещо.

По скоро няма да й даваме храна 3-4 часа преди пътуване. Само вода.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: април 29, 2013, 18:29:59 »

Против бълхи и кърлежи слагай пипета н всеки 45 дни и няма да има нито бълхи никакви парзити им пипети във ветеринарните аптеки
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: април 29, 2013, 20:15:15 »

Аз спирам храната няколко часа преди път, но при нас това не помага особено, пак повръща. Е, верно цапаницата е по-малка, но я има. Следващия път ще пробвам с таблетка, да видим как ще го понесе. Пък и не е на своя глава да му давам, все пак е по съвет на вета.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: април 30, 2013, 19:25:14 »

аз съм "коткарка" от години,гледам само котки,това ми е 4 та котка, персийка е, нА 6 месеца е...грижата е голяма, по 2 пъти на ден се сресва, когато се сменя козина е нещо страшно, 2 пъти в месеца се къпе с шампоан специално за нея е купен,хапва роялк кенин,а те са си скъпички, тоалетните,ваксините,поддръжката на ноктите,консумативите, абе всичко е инвестиция,грижа,но като се прибера от работа как ме чака на вратата как идва и се омилква,после идва и търси игра и внимание,а нощем като се сгуши в леглото до теб е нещо уникално...
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: май 21, 2013, 22:44:10 »

Ние имаме кокер, казва се Локо. Той също повръща при пътуване и ветеринарят ни каза също преди път да даваме деган. Също, когато решим да пътуваме спираме и водата и храната от предния ден, малко ми е криво, особено когато е топло. Пак връща, но както каза и Росита вредите са по-малки. Лошото е че той не иска да пътува на задната седалка, а държи през целият път да е върху мен. Познайте на мен как ми се отразява неговото неразположение  cray
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: май 22, 2013, 05:32:36 »

нашата няма проблем с пътуването,има транспортна кутия,но не иска да е в нея,лежи си в мен и си блее,ако този препарат който сте споменали не действа на кучетата ви,помолете ветеринаря да предпише др
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines