Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:36:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моят домашен любимец!  (Прочетена 199104 пъти)
 
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: септември 06, 2012, 10:06:57 »

 а това ее моето момиче,осиновена след като беше опрделена за евтаназия


* cuna 023.jpg (65.61 KB, 392x523 - видяно 370 пъти.)
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: септември 06, 2012, 10:10:28 »

 smile


* cuna 069.jpg (67.94 KB, 283x376 - видяно 2599 пъти.)
Активен
ivatodor
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #362 -: септември 06, 2012, 10:13:31 »


имаш най уникалните котета  Oh my ... heart
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #363 -: септември 06, 2012, 10:31:13 »

proxyyyyyy прекрасни са!
Активен
ekaterina_kokushkina
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #364 -: декември 10, 2012, 13:26:24 »

аз имам папагал корела нимфа, вече е старичък и е доста злобен хахахахх но си го обичам много. Сега ще си взимаме коте, което ще е много мъничко, така че да може по-лесно да свиква къде се ходи до тоалетна, къде се точат ноктите и т.н. Все пак малко се притеснявам как ще се спогодят с папагала. Някой отглеждал ли е папагал и котка в един апартамент? Може ли да ми дадете съвет
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: декември 10, 2012, 15:40:56 »

Качи папагала на високо.Дори и да не иска да го изяде, ще иска да си играе с него, което неминуемо ще доведе до интересни за котето, но стресови за папагала ситуации.

Колкото до навиците, котките ги имат вродени.А за точенето на ноктите, те не се учат.

Котките не се дресират, при тях става каквото те искат, не каквото ти искаш.Ще си точат ноктите където те решат, ще ядат каквото те решат и т.н.Имам две котки, казвам го от опит.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #366 -: декември 10, 2012, 16:04:02 »

Не бих рискувала да оставя сами заедно котка и папагал. Щом е старичък, нека си живее спокойно старините и после си вземете коте.
Активен
ekaterina_kokushkina
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #367 -: декември 10, 2012, 17:06:36 »

да, принципно си права. ама докато чакам папагала, ще взема да реша да раждам, после пък ще излезе нещо друго... не ми се иска да отлагам
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: декември 10, 2012, 17:33:23 »

Какво е общото между раждането и домашното животно?Че ми стана интересно.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: декември 10, 2012, 18:36:30 »

да, принципно си права. ама докато чакам папагала, ще взема да реша да раждам, после пък ще излезе нещо друго... не ми се иска да отлагам
И аз бих искала да попитам какво е общото между раждането на дете и любимеца? И то не за нещо друго, но ако мислиш да махаш животинката след като забременееш, то не виждам какъв е смисъла да се взима изобщо.
И в такъв случай е по-добре просто да осигуряваш приемен дом на коте, докато се намери постоянен такъв. Има толкова самотни душици търсещи и заслужаващи любов.
 
Освен това коте и папагал могат да съжителстват безпроблемно, така както коте и куче. Всичко зависи от желанието на стопаните да се занимават с обучението им.  Wink

Скоро не съм пускала снимка на осиновеното ми момченце.  heart Обожавам си го! heart

Пухлата съжителства си съвсем спокойно с едно коте, което майка ми осинови съвсем скоро. Снимки обещавам да има скоро.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: декември 10, 2012, 21:49:56 »

Росита, прекрасен черен разбойник.Много ги харесвам черните кучета.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #371 -: декември 11, 2012, 08:53:11 »

Росита , много му са хубави ушаците, чак ми се иска да ги намачкам heart
По повод любимците на ekaterina_kokushkina , аз повече се притеснявам за котето. Щом папагалът и е злобничък и вече старичък, като нищо може да накълве мъника. Мен ме е "пощипвал" папагал и доста боли.
А моята хубавица Сияйна Жулиета Гагарин Ф....ва изобщо не подлежи на възпитание. Пълен провал, тя е господарката на къщата и всички се съобразяваме с нея. Не понася малки деца и им хъска злобно. Отгоре на всичко е лошо настроена към ромското население в махалата. Под блока ни има компютърна зала и през топлите дни /при отворен прозорец/, пада страхотно ръмжене, хъскане и мяучене, ако някой представител на малцинствата излезне да пуши пред залата. Донесена е вкъщи като съвсем малко бебе от склад за работно облекло и няма лоши спомени  Wink за да е такава.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: декември 11, 2012, 09:59:16 »

Свекърва, то си им е вродено.И нашите са взети като малки от улицата, а втората си беше бебе коте и пак съска и хъска, като луда.

А голямата е много териториялна, ама много не дава на друго животно да припари в къщи, те и с малката постоянно се бият, не знам какво ще е ако имаме куче или папагал.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: декември 11, 2012, 10:47:02 »

Маги, благодарим ти за милите думи!  give_rose
Свекърва, и аз много обичам да му мачкам ушите, много са мекички, като кадифе. heart
Не помня дали съм разказвала историята му, но Чочко е прибран от улицата по сигнал на граждани, които няколко дни преди това са станали свидетели как го изхвърлят от някакъв джип. Ръмжал е и не е давал на никой да го доближи. Все пак екипа е успял да го хване. Търсеше си дом и така попадна при мен. Помня първата ни среща-позволи ми да го доближа и погаля, после тръгна кротко до мен. Но му е останал лош спомен от живота на улицата - бил е бит, целия беше нахапан и сега все още като види друго куче да ни доближава и откача. Но работим по това, аз затова взех Пухла, но тя бе още сляпо бебче и той я прие без проблем. И е единственото куче, на което позволява да си прави с него каквото поиска.  smile С котенцето също се приемат добре, но все пак живеят в различни къщи.
Иначе колкото до господарстването - тя мацата още не се е окопитила, ама така ще командори Пухла след време, че не е истина. biggrin

Затова съм много остро настроена към хора, които взимат животно, а после като им омръзне или им дотежат грижите, го изхвърлят на улицата. А най-много избеснявам като чуя приказки от типа "Ми ще имаме бебе и затова го махаме" - все едно да си хвърлиш първото дете, щото ще ти пречи да си родиш и гледаш второто.  diablo

Взимането на домашен любимец е отговорност и грижа и трябва да е добре обмислено решение. Ако човек не е способен да поеме тази отговорност, по-добре да не си взима животно. Защото това са живи същества, а не играчки, които да се изхвърлят след като ни омръзне да си играем с тях.

Та затова думите ми към ekaterina_kokushkina са, че е по-добре да стане приемен стопанин без да се ангажира с осиновяване. Така хем няма да е чак толкова ангажирана откъм грижи, хем по всяко време може да се откаже да приема животни в дома си. Пък и всеки път ще има различно коте. Wink А в момента в който реши да има бебе, няма да е ангажирана откъм грижите по коте/куче или каквото и да е там животно. Разбира се, нищо лично към момичето, просто си изказвам мнението. smile

Извинете ме за дългия пост, просто така ми дойде отвътре да го напиша.  blush
« Последна редакция: декември 11, 2012, 10:51:17 от Росита » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: декември 11, 2012, 13:29:44 »

Ей, Росита мислим еднакво.И двете ни котки са взети от улицата като малки.А кучето ни, което вече почина е взето точно преди да го затрият на улицата.Той нямаше да издържи и ден там, а в къщи живя 15г.

Аз също не го разбирам с това махане на животните като се забременее, за мен е някакво тъпо клише от което не можем да се освободим.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines