Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:39:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕШЕНИЕ ЗА КОЛИКИТЕ  (Прочетена 148840 пъти)
 
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юни 20, 2011, 18:35:12 »

Хайде аз цоп и в тази тема  sad. След като оправихме кърменето, от вчера сме на вълна колики.
Доколкото разбрах тук от познати, които са по-вещи от мен, двете неща можело да бъдат свързани. С една дума детето да има стомашен и чревен дискомфорт, сега когато млякото е потръгнало и когато на мен ми тече като от чешмичка. Препоръчаха ми да давам по-често от едната гърда,за да може да се регулира дебитът.
Остеопатът ми препоръча и тези капки Биогаиа (по 4 на ден), но сега чета от вас, че запичат, което си ме притеснява.  nea
Иначе сме на бял шум у дома и май помага криво-ляво - тупка тук едно сърце по цял ден, вече даже не му обръщаме внимание с мъжа ми... pardon
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: юни 21, 2011, 19:00:41 »

ние имахме много жестоки колики и какво ли не ползвахме. та по този повод минахме и през капките БиоГая- като ги купих от аптеката не бяха студени, нито ми ги извадиха от хладилник. на мойта дъщеря няй и харесвака капките Колиф, но на мен не ми понасяха много на джоба. от Инфакола плачеше и отказваше да го приема. правехме чайове от какво ли не, но както някой беше казал по напред всичко е за успокоение на родителите. купихме възглавничка със семена от спелта и я загрявахме в микровелето и после слагахме на коремчето и това доста я успокояваше.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #122 -: юни 21, 2011, 19:34:07 »

БиоГаята в никакъв случай не запича. Тя е естествен пробиотик и се дава за регулиране на чревната флора. Но и не е решение за коликите,поне не единствено,или не беше за нас. Давам БиоГая всеки ден,понякога сменям с Линекс-същото,но на прах. БиоГаята я дават в комбинация с Инфакол и подобни,съдържащи Симетикон,който запича.
Имахме жестоки колики и след Лефакс,Колийф,Инфакол единственото което ни помогна беше Нърс Харвис и Нукс Вомика,хомеопатични са и много бързо ни успокояваха.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юни 22, 2011, 13:24:30 »

Напълно съм съгласна с Ечи,и аз съм на мнение,че повечето продукти са по-скоро за успокоение на родителите.И Лори има колики,но не й даваме нищо,понеже и без това си е малко запечена,та не ми се рискува.Когато напъните й са по-силни,гледам да я облекчавам като я галя по коремчето или и вдигам крачката.  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юни 22, 2011, 16:53:24 »

Carlyangel, значи сте от щастливците с леки колики good Ако бяха силни, щяхте да пробвате едва ли не всичко, казвам го от личен опит, за съжаление...Нито галене, нито гушкане и люлеене помагаха особено, когато Ели я болеше много cray
Био Гайа-та не запича (по-скоро може да доведе до противоположното). Преди мен са обяснили защо и т.н. Но има ефект, ако се комбинира с нещо друго, сама по себе си наистина е слаба. Ние Био Гайа давахме веднъж дневно, както мисля беше указано на листовката.
« Последна редакция: юни 22, 2011, 16:55:20 от sunray » Активен
roni71
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #125 -: юли 20, 2011, 21:29:08 »

не зная, майчета на ва6ите бебета какви капки им помага,но аз работя аку6ерка в Кипар и тук отдавна използват Инфацол капките,но са пален боклук. НЕ СИ ДАВАИТЕ ПАРИТЕ НАПРАЗНО.От професионален и от ли4ен орит 6те ви кага че наи много помагат Рестропинал капките, но ги има само в Кипар и Гърция. От 1/2 флакон монават коликите,а са6то така и бебе6киq 4аи -Киндер тэ-в него има ьамомила което е лаиката и анасон
« Последна редакция: август 23, 2011, 09:40:50 от Teo » Активен
ronicat
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #126 -: април 06, 2012, 18:20:58 »

Отдавна не е писано по темата но не се въздържам да не споделя мнението си.
Относно това че лекарствата против колики са 90% успокоение за родителите и остатъка може и да помагат и на бебчето не съм изобщо съгласна. Както е казала sunray ако сте имали силни колики няма да ви помагат нито масажчета, нито спане по корем, нито сешоар, нито специални затоплящи възглавнички и т.н. На голямата ни дъщеря давахме в началото Colief, след това минахме на Espumisan L, който сменихме с Sab Simplex като заедно с това давахме и чай от копър на Hipp и нищо не помагаше докато не пробвахме Infacol  донесен от Англия. Ами само след втория или третия прием чух как бебето пръцка, а преди това се гънеше от газове и нищо не му помагаше. Определено имаше nevero[ten ефект нищо че преди това бяхме пробвали 2 други продукта също на основата на симетикона,отделно я наливах с чай на Hipp, спеше по цяла нощ по корем върху мен, правих масажчета, затоплях коремчето със сешоар и още какво ли не.
Сега с малката ни дъщеря започнахме направо с английския Infacol но ефекта не е толкова поразителен както при първата ни дъщеря или коликите са много по-силни. Но не мога генерално да кажа че не действат. Бебчето си пръцка, което означава че не задържа газове, няма запек, но ще потърся друго лекарство което евентуално да и помогне повече. Ще пробвам с Colief който ще давам симетрично с Infacol. Просто трябва да намерим лекарството което ще ни помага на нас, та било то и със същата съствка като преди използваното. А може да пробваме и такава възглавничка http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330704122835, макар да ползваме друга пълна с топла вода и да не виждам особена полза.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 25, 2012, 22:10:41 »

И аз да се впиша в темата макар че отдавна минахме през този период -  но като се сетя какъв кошмар бешее - няма нещо което да не съм и давала. Инфакол Саб Симплекс Колийф Био Гая и всичко което някой ми кажеше...дори и някакви швейцарски и единственото което ни помогна е хомеопатия. Не знам дали можете да си представите дете което започва да реве и пищи от 6 сутринта и до вечерта до 12 да е в това състояние. Единственото което помагаше е цял ден на ръце и да я друсам. Заспиваше само на рамото ми и по цели нощи спеше там - то за какви ли нощи говорим. Сили не ми оставаха и си спомням след един такъв ужасен рев мъжът ми ходи при хомеопата и ми донесе Сина - за колики които минават при друсане а не при люлеене- и само от втория прием млъкна ей-така изведнъж и заспа и спа цяла вечер...И от тогава се понасяше. Редувах Сина Хамомила и още нещо в зависимост от силата на рев и се понасяше защото колики имахме до 5-ти месец.
Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: май 22, 2012, 12:59:18 »

И ние имахме колики,но нищо не разбрах от тях.Много ни помогна Дентинокс колик дропс.Преди всяко хранене ,(само едно пропусках) никакъв пробелм  good В средата на втория месец го спрях, защото забелязах,4е няма нужда,но така и не разбрах кога точно са и минали  girl_wink
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: юни 20, 2012, 19:47:46 »

И нас започнаха да ни мъчат колики от 3 вечери насам. Много неприятно. Малката не плаче, но я виждам как й се криви личицето от болка, свива си ръчичките в юмручета и краката към корема. И така няколко часа. Двете вечери й давах Инфакол, имаше лек ефект и поне през нощта я успокояваше и спеше спокойно. Днес купихме Колийф, дадох й 2 пъти преди ядене, засега е добре, но ще видя по-късно как ще е. Разбирам, че има различни начини за успокояване на коликите и при всяко бебче работи различен вариант.
Също взех и чай от анасон, но ще го вземам аз и по този начин да се предава на кърмата.
Попаднах й на един клип, в който съветват да се сменя пампера настрани и че това също облекчавало болката: http://www.youtube.com/watch?v=l9IDpEVkemM&feature=youtu.be
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines