Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 07:04:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕШЕНИЕ ЗА КОЛИКИТЕ  (Прочетена 149049 пъти)
 
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 12, 2010, 10:26:47 »

Една опаковчица ли ти е Лефакса, че аз търся да си купя  blush

Гери, за съжаление ми е само 1  blush Никъде в България няма, доколкото знам, аз си я бях поръчала на една съученичка от Германия. Там се продават във всяка аптека.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 12, 2010, 10:31:43 »

И тъй като съм се разровила да чета, прави ми впечатлени че Инфакола поръчван от Англия е действал безотказно при всички, откакто се внася в БГ и пише "произведено в Холандия" има все повече недоволни  blush Тъй че освен за Лефакс да питам и имали някоя от вас изостанал Инфакол но поръчван от Англия, а не купен от България  crazy
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 12, 2010, 18:39:14 »

И тъй като съм се разровила да чета, прави ми впечатлени че Инфакола поръчван от Англия е действал безотказно при всички, откакто се внася в БГ и пише "произведено в Холандия" има все повече недоволни  blush Тъй че освен за Лефакс да питам и имали някоя от вас изостанал Инфакол но поръчван от Англия, а не купен от България  crazy

Гери, пак аз...  blush Моят е от Англия, но на нас не ни подейства. Подарих обаче опаковката на едни роднини  pardon
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 12, 2010, 19:30:24 »

Аз съм чула, че и Гръцкия Инфакол много помага и там бил 4 евро, а тук около 30 лв. Но не съм сигурна в информацията. За цената в Гърция мога да попитам и да кажа
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 12, 2010, 19:47:15 »

Gergancheto аз познавам момиче, което внася Инфакол от Англия  good
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 25, 2010, 18:44:17 »

Нашето бебе колики имаше първата седмица, когато по съвет на педи го хранехме с фризо и 3 дни с аптамил. Като минахме на Тьопфер коликите изчезнаха.
Активен
kalista
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #111 -: май 12, 2011, 23:39:24 »

Здравейте мами,
виждам че отдавна не е писано по темата, но да ли някой може да сподели, след като сте давали инфакола, бебчо се е запичал? имаме проблем и не знам да ли е от капките или е от самата кърма.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: май 13, 2011, 00:06:17 »

Аз имах същия проблем с Инфакола. Малкия се запичаше. Педиатърката му ни изписа Линекс Бебе и след като започнах да му го давам спряха колики и отмина проблема със запичането.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: май 14, 2011, 21:16:34 »

Като мама на бебе, което ревеше от сутрин до вечер от колики и съм слагала всичко, което е на БГ пазар , вкл и лефакс, само да кажа, че Лефакса, инфакола и еспумизана са едно и също (имаше и още едно, но сега не се сещам) и което и от трите да вземете ще помагат еднакво......те са със семитикон, а той обира газовете. На мен най-ми помагаше (доколкото е възможно) инфакол и био гая. Колкото до "запичането" аз не съм убедена, че акането на бебе, което е само на кърма веднъж на 2-3 дена е запек... Колкото по-голямо става, толкова повече усвоявава храната (кърма) и отделя по-малко...Не съм проучвала въпроса с бебетата на АМ. Освен това,. все още не е доказано точно какво представляват коликите...
От колийфа също бях доволна, но той пък ни действаше разхлабващо....
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 09, 2011, 16:50:22 »

мами,

имам вьпрос относно капките Био Гая.
Когато не са отворени още - трябва ли да бьдат сьхранявани на температура от 2-8С. Тоест, при закупуване от аптеката, от хладилник ли ги вадят??

Или просто трябва да се сьхраняват в хладилник след отварянето и да се използват не повече от 1 месец след това?

Благодаря предварително. give_rose
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 10, 2011, 14:58:39 »

При закупуването от аптеката ги вадят от хладилник...
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 10, 2011, 21:05:06 »

Био Гаята съдържат живи бактерии и съхраняването им точно по листовката е задължително...и нашите като ни ги даваха бяха студени...
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юни 11, 2011, 10:45:21 »

Благодаря mi6kata_85  и m_eleva19  give_rose
Значи няма как майка да ми изпрати капки до тук. Нищо. Здраве да е.
 :offtopic:Мен честно казано ми се стори супер невероятно как транспортират капките от завода до аптеките в хладилен камион. Някак си не ми се стори нереално, но пък явно бъркам.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 11, 2011, 11:33:19 »

Anichka, Био гаята са пробиотици, които се намират в истинското кисело мляко и като такива могат да действат много запичащо. като идея да се взимат е чудесно, много са полезни, но не съм убедена че са подходящи. Да знам, че са за бебета и аз ги давах в продължение на няколко ,месеца и малката ми се запичаше, ама наистина, не просто да не ака, а акито и беше твърдо. Сега ги отказах и мисля да ги заместя с кисело мляко, което тя мног обича. Колкото за коликите не е ясно каква им е ползата, защот самите колики не ясно от какво са причинени и какво представляват...в общи линии ка пките за колики са на основата на двете теории за тях...едните, че са газове, които ги 'обират" със сътавки като Семитикон, а другите, че липсва ензим да разгражда лактозата от млякото. Аз ги съчетах и от двата вида, но не мога да се похваля с някакъв особен ефект...
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 12, 2011, 05:21:55 »

m_eleva19, съгласна съм с всичко, което си написала  give_rose
Бих искала да добавя, че капките за коликите май са 90% успокоение за родителите и остатъка може и да помагат и на бебчето.

Аз си говоря на теория, но според мен 'капките' започват да действат, когато коремчето на бебчето порастне.

Лично аз исках от тези капки, ей така за мое успокоение и да дам шанс и на майка ми да купя някои неща, които не се продават тук  blush
В магазините тук се предлага Gripe Water

Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines