Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 01:39:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕШЕНИЕ ЗА КОЛИКИТЕ  (Прочетена 149012 пъти)
 
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« -: януари 17, 2008, 13:16:55 »

здравейте реших и аз да пусна една темичка. Сигурна съм че ще помогнем на бадещите и настоящи мамчета.За това не видях нищо писано.
Аз на моито цлънчице му давам преди всяко ядене по 20 капки Еспумизан Л, и отделно чай от попарено семе от копър.Да чукна на дарво има полза.
преди да почна с тожа му дажах сап и ентерокинд, но нямаше полза.
Активен
Мама Дидка на бебе Влади
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13



« Отговор #1 -: януари 21, 2008, 01:23:35 »

При нас не помагаше много. Но след като навърши 3 месеца се поуспокоиха нещата.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 22, 2008, 20:24:52 »

Ние давахме на Косьо едно хомеопатично лекарство (за известно време), което много му помагаше yahoo казва се "Стафизагрия", също така в началото давах по няколко капки "Инфакол" разтворени във малко водичка с лъжичка, също му помагаше, при положение, че по предписание се дава по 5мл., освен това той обича да си пие и чайче от копър! good
Вече е на 3 месеца и малко и за сега - да чукна на дърво - няма колики, давам му само чайче, когато иска! Ще видя как ще е като започна да захранвам!!! Wink
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 30, 2008, 14:46:21 »

Лили почти няма колики, но първите две седмици, когато се обаждаха и давах хомеопатично лекарство - "Хамомила" в малка потенция. Еспумизан ни беше изписала педиатърката, но не помогна. С хомеопатичните какпи коликите отшумяха за няколко дни  Yes
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 20, 2008, 23:19:53 »

а за ентерокинд какво мислите
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 28, 2008, 18:40:36 »

Мамита препоръчайте ми какви капки против колики е хубаво да взема ,защото казват че трябва да ги имаш от първия ден още за бебето и те са ми в списъка за първоначални покупки  smile  smile
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 29, 2008, 17:13:19 »

аз съм чувала че им слагат малко ох това дето мирише в мастиката какво беше.....
а да малко анасон във водичката и помагало при коликите но не зная дали действа
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 29, 2008, 17:16:59 »

Мамита препоръчайте ми какви капки против колики е хубаво да взема ,защото казват че трябва да ги имаш от първия ден още за бебето и те са ми в списъка за първоначални покупки  smile  smile
има еспумизан за бебенца *THUMBS*ако греша някоя мама да ме поправи,но мисля че така се казваха
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 01, 2008, 23:33:39 »

да еспомизан ел наистина помагат. другиа вариант е ентерокинд.
можеда вариш и чай от копарено семе
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 02, 2008, 10:50:03 »

Нека и аз да се намеся в тази темичка.Само да ви кажа,че Еспумизана и Саб симплекса са с една и съща съставка,така че ако едното не ви помага няма смисъл да вземате другото.И двете съдържат Симетикон good
Ние започнахме с Еспумизана,всичко е ок,помага,но голям запек от него.Още имаме колики и сега на 5.03 сме на консултация да видим какво ще ни изпишат за да не се запича така.
В момента съм взела Babynos,те са с мента ,анасон ,кориандър и лайка.Не мога да кажа че съм доволна,но не ни запичат
Правя и чайче от копър на ХИП,от него има ефект,но е слаб
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 02, 2008, 17:31:09 »

ако имате 40 дни може да опиташ с истинска дъвка. продават я в аптеките.
ако искаш пробвай в 200мл вода се слагат 5-6 зрънца и се сваряват след това прецеждаш и като поизстине може да се дава. ние имахме полза.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 02, 2008, 19:26:02 »

Ние вече нямаме колики! yahoo Пък и честно казано не са ни мъчили много! Аз давах на бебо чайче от анасон, приготвях си го сама, с малко захарчица и капки "Инфакол", много помагат - поне на нас! Обаче се презапасихме и сега имам нови опаковки в срок на годност и ако някой иска да ми пише на лични!!!
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 10, 2008, 22:06:53 »

Мамита мислите ли ,че тези шишенца за бебчетата който за специално против колики помагат, и заслужава ли си  да ги купи човек ? smile
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #13 -: март 18, 2008, 13:01:32 »

Мамита мислите ли ,че тези шишенца за бебчетата който за специално против колики помагат, и заслужава ли си  да ги купи човек ? smile
Ако става дума за шишетата на dr.Braun имаме такива,нямах наблюдения да му помагат на малкия,но самото шише е хубаво,дори и да не помогне няма да ви е излишно.
Относно коликите,при Емито не бяха толкова силни,но при вики беше кошмар измъчи се милото дете.
Давах капки Инфакол,мазахме коремчето с едно загряващо кремче на беби нос мисля,че беше,и от него никакъв ефект,на корема ми спеше по цяла нощ това му помагаше или пък със сешоара му духахме по коремчето а той си спеше душицата.
Много неприятен период но минава.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 24, 2008, 08:10:41 »

Ние имаме мнооого колики. Ели милата постоянно се свива и се напъва, а и пищи доста. girl_cray3 Взехме Бебинос кремче за коремче и капките Бебинос. Засега май помагат, но малко. nea Смятам да пробваме по-нататък и с капките Инфакол. Дано от тях поне има по-голяма полза. sad
А, да, пробвахме и със сешоара и върши страшна работа както е написала martididi. good
« Последна редакция: март 24, 2008, 09:34:49 от virgin » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines