Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 00:59:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ХЪРКАНЕТО-Помогнете!!!  (Прочетена 65287 пъти)
 
kifli4ka
Гост
« -: януари 15, 2008, 11:48:50 »

Здравейте, искам да ви попитам как се справяте с този проблем ако имате такъв защото понякога е просто ужасно. Е знам, че мъжът ми има малко килца над нормата и когато ги свали няма проблем но ако сме някъде на гости и хапването и пийването в късните часове дойдат в повече хъркането става проблем...и ми идва да го  beating
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 15, 2008, 12:02:31 »

Моя мъж е слаб и въпреки всичко от скоро хърка и аз само го бутам да се обръща на другата страна и той се сърди. И аз не знам как да действаме, особено ако е болен хърка много diablo
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 15, 2008, 12:10:59 »

тапи за уши tease майка ми така се спасява,другото беше да сложи баща ми да спи на 3 възглавници.... diablo diablo diablo
Активен
kifli4ka
Гост
« Отговор #3 -: януари 15, 2008, 12:12:29 »

да, това с бутането също не е приятно, но пък понякога доста се изнервям посред нощ.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 15, 2008, 14:04:26 »

И моят хърка, но аз почти не го чувам. Само че проблема е ако още не съм заспала  angry Като заспя и не го чувам вече, не ми пречи.
Активен
iveto_e
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 19, 2008, 17:09:23 »

само тапи за уши помага или пък ако успеете да заспите преди мъжете си.
и за мен това е голям проблем и само единствено с тапите може да се облекчи, не че не се чува изобщо, но е все едно от далече и се понася.
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 19, 2008, 21:33:09 »

По принцип знам,че е вредно хъркането,нещо във възка с оросяването на мозъка е.Освен,че е дразнещо,то не е полезно за хъркащия.Има специални лекарствени спрейове,които се впръскват преди лягане в гърлото и облекчават това състояние.В момента не ми хрумва някоя конкретна марка,но ако се сетя ще пиша.Или пък провери в аптеката!!!
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 20, 2008, 22:46:10 »

Моя мъж(почти официален) качи около 10кг откакто живеем заедно и започна да хърка, не го прави постоянно, но като се случи ми иде да го застрелям.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 20, 2008, 23:01:42 »

само тапи за уши помага или пък ако успеете да заспите преди мъжете си.
и за мен това е голям проблем и само единствено с тапите може да се облекчи, не че не се чува изобщо, но е все едно от далече и се понася.

Не съм съгласна,че тапите за уши помагат nea Купих си и пак си го чувам моя като захърка........толкова ли е силно-незная,но и тапите не могат да помогнат.Ръчкам го,върти се от страна на страна,пробва със всякакъв вид възглавници...........Няма и няма pardon Не мога да го изтрайвам.Преди спах много дълбоко и не ми пречеше,ноооооооо от както съм бременна и муха да прехвърчи се будя-единственото решение за спокоен съм и на двама ни е той да се премести са спи в другата стая pardon Много крайна мярка,но няма друг вариант good
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 20, 2008, 23:10:10 »

По принцип знам,че е вредно хъркането,нещо във възка с оросяването на мозъка е.Освен,че е дразнещо,то не е полезно за хъркащия.Има специални лекарствени спрейове,които се впръскват преди лягане в гърлото и облекчават това състояние.В момента не ми хрумва някоя конкретна марка,но ако се сетя ще пиша.Или пък провери в аптеката!!!
нито тапи нито по- ранното заспиване помага вече sad
а относнно спрейовете- купувала съм... не помагат, на скоро видях на реклама в аптеката едни “лепенки“ който се залепват на непцето преди сън... е разочаровани сме и от тях, единствения начин е да го събудя или да го бутна...  понякога го записвам с телефона и му пускам и той скача като ужилен и не знае кво става  yahoo  blum ... е все пак се опитвам да гледам и весело на проблема  Wink
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 20, 2008, 23:18:36 »

....абе.....весело,весело,но когато това пречи и на дама ни да се наспим като хората хич не ми е забавно :\Чудя се вече какво да измислим........ПОМАГАЙТЕ
Активен
pampers4e
Любопитен
*
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 20, 2008, 23:38:16 »

Здравейте! Ами какво да ви кажа момичета.Искрено ви съчувствам,защото знам какво е.Моя бъдещ съпруг имам чувството,че ако отиде на "състезание по надхъркване" със сигурност ще го спечели Sleep   Даже когато спим вкъщи и майка ми като става сутрин за работа казва,че слуша симфоничен оркестър.В едната стая той,а в другата баща ми.Единия вдишва-другия издиша.Направо било някакъв ужас.Предложих му да отиде на доктор,но не знам дали ще помогне.Изобщо има ли лек за това??????    scratch one-s head
« Последна редакция: януари 20, 2008, 23:41:26 от pampers4e » Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 20, 2008, 23:41:36 »

Здравейте! Ами какво да ви кажа момичета.Искрено ви съчувствам,защото знам какво е.Моя бъдещ съпруг имам чувството,че ако отиде на "състезание по надхъркване" със сигурност ще го спечели Sleep   Даже когато спим вкъщи и майка ми като става сутрин за работа казва,че слуша симфоничен оркестър.В едната стая той,а в другата баща ми.Единия вдишва-другия издиша.Направо било някакъв ужас.Предложих му да отиде на доктор,но не знам дали ще помогне.Изобщо има ли лек за това?????? Yes
това за печалбата не съм сигорна, може да поспорим твоя или моя  tease  Offtopic
тва за лекар, едва ли не вярвам че би помогнало...
Активен
pampers4e
Любопитен
*
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 20, 2008, 23:55:03 »

ками и аз се съмнявам дали ще помогне това да отиде на доктор.......а за съзтезанието щом мислиш,че твоя съпруг би го бил си представям и вашето положение какво е...но какво да се прави...ще трябва да свикваме,макар,че ние сме заедно от 5 години и с това не се свиква... POMPOUS
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 21, 2008, 00:06:57 »

 tease какво да ти кажа къде са 5 къде са 8 години... няма свикване... търпение и поглед от към веселия ъгъл на нещата... записване на телефона как хърка... имитираш го и той се събужда от “ твоето хъркане “... веселба да става, тва е моя съвет
успех  Good luck 
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #15 -: януари 21, 2008, 00:16:09 »

Здравейте , момичета ! За мой най-голям късмет нямам този проблем с мъжо. Много рядко ще се случи да похърка , а това е когато е легнал на криво или е прекалил с пиенето. Неговият проблем е че скърца със зъби, но това е друга тема  Offtopic Хъркането е болна тема за майка ми , постоянно се карат  ANGRY за това с баща ми , тя вече не издържа от хъркането му и единственото решение е да се премести в другата стая.  sad Много неприятно , но няма друго решение. Вече 25 години от както са семейство и чак се чудя на майка ми как го издържа това. Чувала съм го в другата стая как " сладко " си хърка.  Като започне "дъскорезницата" ... бута го да се обърне на другата страна , но това помага само за малко и по някое време пак започва... Sleep да озвучава. Той си купи специална възглавница , тя му взе лепенки , които се слагат на носа , но нищо не помага.  NO Постоянно ме питат дали се лекува хъркането и т.н. Преди нова година гледах предаването "Искренно и лично" и обсъждаха точно тази тема. Там един специалист каза , че то не се лекува , а само може да се намали и обясни начините по които може да стане. А като се разрових в нета (по молба на родителите ми) за хъркането и ето какво намерих : http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/throat/snoring.html Надявам се тази информация да ви помогне поне малко  smile
Активен
pampers4e
Любопитен
*
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 21, 2008, 20:19:56 »

Ianka ,благодаря ти! Ще го разгледам.
мила Ками колко пъти съм го записвала,даже по негова молба,защото искал да се чуе как хърка и като му го пусна се ококорва и казва,че това не е той.  nea blum  Е какво да го правя.И той не е виновен.Ама хърка не хърка пак си го обичкам. blum
« Последна редакция: януари 21, 2008, 20:21:43 от pampers4e » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 21, 2008, 20:22:03 »

Понеже и моят не вярва,че хуркането му е толкова ужасно....съм го записвала с телефона и като му го пусна ми казва:"Е.....не е толкова зле" beating А мен ми иде да го убия някоя вечер докато си спинка сладко до мен diablo
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 21, 2008, 21:16:57 »

Хахаха, на моя братовчед гаджето също го записала една нощ и ми го пусна на връх нова година да го чуя. Така съм се смяла funnytooth, но на нея изобщо не и беше весело  beating
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 22, 2008, 09:13:29 »

Ох...и при моя мъж се случва да захърка от време на време - когато е пийнал повечко или е легнал накриво и не му е удобна възглавницата. Бутам го да се обръща на другата страна и той безропотно го прави, щото иначе  beating Някой път е особено нетърпимо и се случва цяла нощ да не заспя и само да го ръчкам и той се обръща и вика: "Жена, ще спим или ще се гарираме?"  huhhuh.gif
Не сме пробвали нищо от аптеките като лек за хъркането щото съм скептична, пък и за сега се случва рядко...няколко пъти през месеца. И като му се оплача на другата сутрин, че много е хъркал през нощта и той ми отвръща: "И ти хъркаш!"  crazy
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 22, 2008, 10:35:56 »

Ох...и при моя мъж се случва да захърка от време на време - когато е пийнал повечко или е легнал накриво и не му е удобна възглавницата. Бутам го да се обръща на другата страна и той безропотно го прави, щото иначе  beating Някой път е особено нетърпимо и се случва цяла нощ да не заспя и само да го ръчкам и той се обръща и вика: "Жена, ще спим или ще се гарираме?"  huhhuh.gif
Не сме пробвали нищо от аптеките като лек за хъркането щото съм скептична, пък и за сега се случва рядко...няколко пъти през месеца. И като му се оплача на другата сутрин, че много е хъркал през нощта и той ми отвръща: "И ти хъркаш!"  crazy

хи хи хи хи и мен се опитва така да ме контрира !!!! smile а пък при мен се е случвало, но беше отдавна и бяхме на море(още не живеехме заедно) и го замерих с една възглавница, още го разправя на приятели и как му идвало да ме налегне с възглавниците хи хи хи хи хи lol
при нас се случва рядко, но някоя вечер като не ми се спи много и много ме дразни и се изнасям в другата стая !!!!! но това са редки случай, не знам ако е всяка вече ужас nea
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 22, 2008, 18:31:41 »

моя има проблем с дробовете и за това му прощавам ако някой път прохърка
прощавам смисъл не се сърдя ама това не значи че не го треса както си спи  tease бутам ръчкам блъскам докато не се намести таак че да ми е тихо и спокойно  yahoo записвала съм го на телефона ама той вместо да се засрами се хили  diablo
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 22, 2008, 19:48:28 »

И аз тази нощ се изнесох в дневната, ама милото пет минути след това се събудил и дойде да ме търси. И се върнах в спалнята, а той се обърна настраната, на която не хърка, ама сега страшно ми се спи, то като си развалих съня
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 22, 2008, 20:13:10 »

И моето мило хърка, ама поне не е силно, но винаги го побутвам леко и той с еразмърдва и спира, до следващият път, но не ми се сърди!!! good

 Offtopic То и аз бях започнала да похърквам в края на бременността и като ме събудеше д ами каже, направо blush blush blush но сега всичко е ОК!! Wink
Активен
iveto_e
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 22, 2008, 22:08:07 »

момичета да ви кажа понеже и сестра ми като мен има този проблем (аз зет ми съм го слушала от съседната стая как хърка и все едно беше легнал до мен) и тя в началото ползваше тапи, но после и това спря да помага, защото с годините той започна да хърка по-силно и сега спят в отделни стаи
надявам се, че с моя почти съпруг няма да стигнем до там
сестра ми ми разказваше, че в Америка където те живеят се продават някакви мнооооого яки тапи за уши от които нищо не чуваш, но тя каза че след това те болят ушите ... така че ... май няма спасение  sad  sad
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 31, 2008, 21:10:42 »

Извинявайте,но всъщност защо сме тук-за да се оплакваме ли?Както писах в началото има медикаменти срещу хъркането,то трябва да се приеме като нездравословно състояние и да се отиде на лекар или поне в аптеката!!!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 01, 2008, 10:41:38 »

"Рязането на дърва" е често срещан и много досаден проблем.
На мен също ми се случва, за щастие много рядко. Това с тапите, е само заобикаляне на проблема. То по тази логика след тапите, трябва да си купите слушалки от тези миньорските.... Следва чаршафа в устата!
Сега сериозно.
Никак не е приятно, преди време четох, че това е един от основните поводи за нарушаване на семейното щастие и води изнервяне и фатален край, затова трябва да се вземат мерки.
При мен проблема беше във възглавницата, беше ми висока. Но не винаги това е причината. 
Много ми е интересно тези медикаменти дали вършат работа.
« Последна редакция: февруари 01, 2008, 10:46:19 от Teo » Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 06, 2008, 21:42:02 »

Тео здравей,относно спрейовете срещу хъркане-би трябвало да действат. Те намаляват набъбването на лигавицата през ноща и дишате по-лесно и спокойно.Доколкото знам по-пълните хора хъркат повече, а също и употребата на алкохол води до този ефект.
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 06, 2008, 22:10:13 »

Тео здравей,относно спрейовете срещу хъркане-би трябвало да действат. Те намаляват набъбването на лигавицата през ноща и дишате по-лесно и спокойно.Доколкото знам по-пълните хора хъркат повече, а също и употребата на алкохол води до този ефект.
тези спрейове би трябвало да действат ама .... хич даже не действат... какво ли не сме пробвали и нищо, нито лепенките за небцето нито спрейовете...
Активен
team
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #29 -: февруари 20, 2008, 14:57:54 »

Какво да ви кажа момичета , лек няма.На където и да го бутна пак "кърти мивки"  angry
Ходя си недоспала и с черни кръгове под очите (да живее козметиката) и така 4г.Но пък за сметка на това все още сме влюбени , както първият ден .Това да му е недостатъка .
От месец ходи на фитнес и не съм го чувала , може би е спрял Wink
heart heart heart heart heart
« Последна редакция: февруари 20, 2008, 15:00:09 от team » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 20, 2008, 15:46:58 »

Ние вече втора вечер спим в отделни стаи, просто ходя със затворени очи през деня, и няма смисъл да се мъчим взаймно с бутане, хъркане, като му мине пак ще си спим в едно легло, но с хъркане не се живее направо.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 20, 2008, 16:00:11 »

моето мило много хърка направо няма издържане докато заспя(защото аз като заспя нищо не чувам)обаче да ви кажа сега сме си разменили ролите откакто влязох в 8-я месец аз станах хъркащата blush blush blush да се надяваме че като се роди бебка ще спра че иначе не знам
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 01, 2008, 12:21:14 »

ние преди детето да се роди и спяхме заедно,но след като се роди,нали аз почнах да спя ''по-леко''и го чувах като хърка,и сега спим отделно,аз с детето в една стая,а мъжо -в друга. girl_wink
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 01, 2008, 12:35:12 »

Уф, май нехъркащите мъже са като бялата лястовица. laugh Моят и той хърка. Нищо не помага. sad Само ранното заспиване ме оправя мен. good
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 01, 2008, 14:32:00 »

И моя хърка, но по малко! Това е защото спи по гръб.  Sleep Но съм му хванала цаката  girl_wink ! Като почне да хърка го потбутвам леко и той се обръща настрани и спира!
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 01, 2008, 14:38:32 »

И моя хърка, но по малко! Това е защото спи по гръб.  Sleep Но съм му хванала цаката  girl_wink ! Като почне да хърка го потбутвам леко и той се обръща настрани и спира!
При мен е същото положение good
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 01, 2008, 14:41:07 »

Аз оня ден купих анатомична възглавница, ама файда няма. Тая нощ много странно като спеше по гръб не хъркаша, а като се обърна настрани и захърка. И аз го бутах, бутах, ама не чува и като изхърках и той си взе завивката и се премести в другата стая tease
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 01, 2008, 14:45:23 »

моето момче също хърка от време на време ама го преживявам все още blushне мога да си представя да спим в различни стаи заради хъркането много неприятно ми се струва =]но пък сънят е много важен така че ако положението е нетърпимо....
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 01, 2008, 15:00:29 »

Купихме това спрейче за половинката преди 2 месеца, мога да кажа, че от тогава забравих какво е хъркане...
http://www.inova.bg/articledetails.php?ArticleID=44

Препоръчвам го с две ръце  good
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #39 -: април 01, 2008, 15:22:53 »

Благодаря Абел още днес ще го купя дано има полза  Wink ще кажа резултати !Стига да иска да си пръсне ! Wink
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 01, 2008, 16:41:23 »

Продава ли се в аптеките или трябва да го поръчам от сайта. Колко струва
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 01, 2008, 16:43:57 »

Взехме го от аптека, но да си призная, не помня цената.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 17, 2008, 15:35:36 »

Аз мога да отбележа ,че моят мъж не хърка и слава богу,но и да хъркаше щях да му хвана цаката  tease
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #43 -: май 17, 2008, 16:27:54 »

Моят приятел пък отслабна с 10кг и спря да хърка. Спорт и хубава храна му е майката. Или тапи в ушите... pardon
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 19, 2008, 14:46:44 »

не знам при вас Голди действа ли този спрей, ние го купихме и не действа нито при мъжа ми, нито при свекъра !!! smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 19, 2008, 15:06:19 »

Не съм го купувала още, ама е много гадно ако не действа.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 11, 2008, 07:12:45 »

Оф, с хъркането и ние имаме проблем. Първо, че аз спя леко, второ - той си хърка яко...А не мога да заспя  по-рано, защото съм си совичка, а и той не ляга рано. При нас въпросът е че милото хърка от младежките си години, когато нито е пушел така, нито пък е имал излишни килца. Не че сега има за сваляне. Та, явно проблема не е в теглото или пушенето при него.
Но заспиване за мен, няма. И както някой от вас беше писал: Дето ще се тормозим взаимно, като съм у тях - за мен си има отделна стая *db*Много кофти, ама....А така искам да се гушнем....Като ходим по екскурзии, слагам тапи, ама наистина ако е за повече от една нощувка - ушите болят. А и не върви да съм с тапи, ако сутринта сме на работа, че той както става трудно, все на мен разчитаме - ако аз не чуя алармата, незнам направо tease.
Еми, оплаках се.

На мен "надеждата" ми е в лекарската помощ. Сега милото е в чужбина, но като се върне трябва да намерим време да идем до Варна. Бях чела една статия за безкръвна опирация, за която плащаш само консумативите (някакви накрайници) - около 300-400 лв. За около 3 дни мисля, те изписват. Но първо, така или иначе, знам че една нощ ти следят поведението при сън, за да открият причините за хъркането и тогава предприемат необходимото. Моля се с две ръце да помогне това, защото иначе решение на проблема няма girl_impossible
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 11, 2008, 10:43:58 »

Ние пък не сме тежък случай, но си похърква човекът, особено от както се сгодихме, като че ли прие маниера на женения мъж  laugh
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 11, 2008, 14:28:58 »

Мъжът ми/мисля съм споменавала/има проблеми с дробовете и синусите  :girl_impossible:Понякога е страшно положението!!Сега когато съм бременна и не мога да спя е още по-лошо!Аз като заспя и не го чувам но ако не съм заспала няма проблем!!Обръщам го като печено прасенце докато намеря подходящата поза в която не хърка *THUMBS*А той спи толкова дълбоко че не се усеща!!!
Понеже знам че проблема си му е наистина сериозен /и той причинява хъркането/за това не мога да му се сърдя!!А и такав аоперация за каквато говори велвет при нас е немислима защото проблема произлиза от другаде  Wink
Активен
kap4icata
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 30, 2008, 18:03:35 »

какво да ви кажа и аз се присъединявам кум мнозинството моят бъдещ съпруг е 110 кг  както се казва висок и як българин откакто го познавам си хърка има няма 5 г еми досега лек несъм открила и навсичкото отгоре със синозит  girl_impossible и тъпанчетата да си спукам пак ще го чувам вече свикнах донякъде то не бе бутане разбутване да се мръдне да спре без особен успех .ако някои открие начина моля да ми пише но какво да се прави такива сме си ги избрали girl_wink
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 17, 2008, 14:22:03 »

Слава Богу,моят не хърка или много рядко,когато е в неудобна поза,но като го бутна и спира! blum
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 28, 2008, 15:39:54 »

Милото от време на време похъркваше, но проблема за сега го разрешихме като поспадна 5-6 килограма girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 28, 2008, 21:33:59 »

Имоят хърка като дъскорезница е, чак сепка детето и мен, ама само като е (пре)уморен или не е легнал както трябва на възглавницата, т.е. на криво или и раменете му са на нея, но като го сбутам леко и всичко е ОК Wink , понякога се сърди, че го будя, но на сутринта казва, че не помни smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 28, 2008, 21:54:35 »

Добре,че  мойте момче не хърка,че просто незная какво бих правила  girl_impossible
Наистина това би ме побъркало,но сигурно ако го правеше щях да свикна някак си  pardon
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: октомври 29, 2008, 09:36:16 »

И моят преди доста често похъркваше, в рамките на поносимото, де, но и при нас се е случвало да е като дъскорезница, макар и рядко. lol
За сватбата отслабна около 15 кг  Bravo и вече не съм го чула да хърка нито веднъж, точно както при мъжа на katya_79. Дай, Боже, така да е и занапред!
Активен
Галюша
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50


в живота няма щастие само щастливи мигове


« Отговор #55 -: октомври 29, 2008, 11:02:11 »

вижте какво намерих някой ползвал ли го е http://www.samozdrav-bg.com/snore.phtml
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 05, 2008, 14:10:26 »

От време на време но кой ти обръща внимание на тези неща  danceg
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 05, 2008, 15:29:52 »

оххххххх болна тама и за мен :'(голем зор с това хъркане стига се понякога катосе изнервя че не спира въпреки че го бутам става и се местя в хола че не мога да спа  cray
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #58 -: януари 09, 2009, 20:28:11 »

Здравейте момичета:)Изключително забавно ми стана като видях тази тема точно в този форум :)Е ,наистина трябва да се съглася с вас,че не е никак приятно да не можеш да се наспиш и то точно поради тази причина.За това реших да споделя и собствения си опит по този проблем.
И при нас беше подобно положението и моето слънчице като "замъркаше" и можеше да събори стените.Даже сме се шегували с роднините му ,че това е единствения начин,по който могат да разберат дали вечер се е прибрал blushИзобщо беше леко казано кошмар и като го видиш колко е слабичък,от къде такива заложби... =]Ама нали си го обичам,какво мога да направя-бутам го,обръща се и хайде пак с нови сили ....положението не беше хич добре.И какво си мислите направи моята душица?Започна да ходи по доктори,да се преглежда и ако сега ме попиташ дали искам да хърка или не ,с чисто сърце бих ви отговорила :ПО-ДОБРЕ ДА ХЪРКА :look:След това ,което му се наложи да изтърпи,не бих го подложила отново на това.Въпреки,че резултатът е осезаем за всички ,все пак заради едното хъркане не си струва болката.
Та проблемът се оказа,че се нарича "меко небце".И решението е да ти надупчат небцето на 6 места със специална игла,после срещу скромната сума от 250 лева си поръчваш специален апликатор(нещо като кабелче с игла накрая) и ти вкарват апликаторчето във всяка една дупчица след което те удрят с ток(е не е 220 волта,не знам точната величина ) докато не ти се свие небцето.И така във всяка дупчица.
Е сви се небцето но трябваше да мине повече от половин година за да усетим резултата,а парвите две седмици беше се надуло миличкото и трябвате пюренца да яде SUICIDE и трудно говореше...
От време на време като е много уморен или си е пийнал си похърква,ама то си е моето тигърче,ще ми ръмжи от време на време.И пак да се реши на такова мъчение заради мен-още повече си го обичам kitty
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 09, 2009, 22:01:40 »

Леле твое мъжо е направо златен -похвала за неговата смелост  Bravo Малко мъже според мен биха се подложли на такова мъчение. За щастие моето мило хърка само, когато не е легнал на възглавницата и се е изкривил или ако е пийнал естествено.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 10, 2009, 12:37:11 »

Ние вече спим отделно, защото аз нещо сега не мога да спя добре нощем и се изнервям. На 20 януари ще ходим в София при проф. Едрев да видим от какво е това хъркане.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 01, 2009, 01:54:07 »

Сестричката, би ли казала къде и при кого ходи половинката ти за лечение? Защото болка, болка, ама и спането в отделни стаи, макар и от време на време, си е кофти тръпка...А и хъркането не е симптом за нищо хубаво, така че... NO Благодаря ти предварително give_rose
Голди, как мина при д-р Едрев? Дай малко подробности, моля те give_rose
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #62 -: март 03, 2009, 20:08:07 »

момичета, спасението е само едно според мен, но важи ако спите дълбоко. Заспивате вие, а след вас и мъжа ви. това съм го изпробвала с баща си... който е като резачка за дърва smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 03, 2009, 23:59:07 »

Петето 77, при нас не става, защото и двамата си лягаме късно, тоест трябва да се надпреварваме кой кога ще легне...А и аз спя леко... crazy
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 04, 2009, 10:53:37 »

Ами за проф. Едрев какво да ти кажа с две думи мошеник. Ходихме, каза, че мъжа ми имал удебеление на едната ноздра и ако иска да се оперира, но най-добре било да си спим отделно, пък и нали сме чакали бебе, така или иначе ще сме си спели отделно. Взе 50 лева за преглед 5 минути diablo
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 04, 2009, 10:57:22 »

Ааах, че ме ядоса тоя смотаняк! beating Така или иначе, щели сте да спите отделно!!! Че него кво го интересува това?! Все едно е много приятно...
Аз обещавам, веднага като напреднем и ние по този въпрос, да пиша и да дам повече инфо. Абе, не може да няма спасение и лечение crazy
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #66 -: март 05, 2009, 16:07:48 »

Извинявам се за закаснението с което отговарям,ама тотално бях изключила за темата :prepare-fish:Наистина сумата която дадохме,като сложиш прегледите и сумата за апликаторчето,се събират примерно към 400 лева,но сме много доволни с моето слънчице.Професорът ,който ни помогна ,за съжаление не му помня името,може да бъде открит в отделението по Уши нос и гърло на болница Царица Йоана в София и е доста сериозен и много добър специалист.Ако наистина става въпрос за проблема Меко небце,мисля че той е точния човек.Все пак строго специфично е за всеки.Определено не съжаляваме и двамата,дадохме сериозна сума,но има и друго-че апликаторът може да се ползва и друг път,така че ако не стане от първия може пак да се пробва.Професорът не ни даде гаранция че ще стане от веднъж,но ето че извадихме късмет и се получи-СПОКОЕН СЪН И ЗА ДВАМАТА любов заедно kiss
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 05, 2009, 17:03:35 »

Дааа когато диагнозата е меко небце добре, но в нашия случай казаха одебеляване на едната ноздра и там операцията съвсем не е400 лева, а около 3000 без някаква гаранция за хъркането. Вие сте излезли късметлии
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #68 -: март 05, 2009, 21:33:27 »

 shok  ооо това е доста сериозно.Така е права си ,че е късмет.Дано всичко се нареди и при вас  @}->--Няма ли друга алтернатива,друг доктор?
Активен
marcho
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #69 -: април 08, 2009, 07:12:07 »

аз имам такава операция, преди 3 години ми я правиха! Никакъв резултат, а няма да коментирам за болката по време на операцията! Това рушене на хрущяла е отвратително! А и поне да имаше ефект! Не си струва, наистина!!!
Активен
Bulkata233
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #70 -: април 11, 2009, 20:01:54 »

Тапи за  уши!!!От това  се нуждаеш! good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #71 -: април 21, 2009, 16:15:01 »

Тапите за уши са добро решение (при мен не заради хъркане, а заради включения комп), но аз забелязах, че когато ги нося много нощи наред започват да ме болят ушите и се отказах.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #72 -: май 01, 2009, 19:46:05 »

Аз съм чувал че правят операций против хъркане но незнам подробности.Предполагам че нещо на непцето,маждеца или там както му е името.
Активен
Vasi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 02, 2009, 10:59:58 »

Моят мъж също си е дъскорезница,като започне да хърка и съседите го чуват.Ние пробвахме няколко неща които помагат.Едното е Снорезе пръска се в носа/май така беше/ и предизвиква лека парализа на мекото небце, което предизвиква хъркането. Помага за около 8 часа.И другото са едни лепенки които се залепят на носа и имат метална пластина, която повдига ноздрите.Също помагат,но са малко цифра 10бр са 12 лв.
Ние също проверихме за операция, но никой нищо не гарантира.Става дума за смъкнато небце,което е причина за хъркането при повечето мъже.Инжектирало се някакво лекарство, после се изрязвала част от небцето и някакви такива щуротии,но не дават гаранция за повече от година.Цената която ни казаха на нас беше около 1000лв.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 02, 2009, 12:36:17 »

Причините за хъркането са много. Важно е да се изясни точно коя е. За съжаление моя мъж не хърка от паднало небце. Но и аз сега като съм бременна трудно спя нощем и даже по-добре, че спим отделно, защото аз си пъшкам като ми е лошо нощно време и той просто няма да ме изтърпи nea
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #75 -: май 10, 2009, 21:57:49 »

Аз като бях малък и ми вадиха сливиците,доктора без да иска ми кръцна мъждеца и за това не хъркам от паднал мъждец но понякога като съм преял или препил се случва.Но женами спи като пън и не ме чува.На времето се правеше с местна упойка и си в съзнание.Помня само как ми изтърва третата сливица в устата и аз я глътнах,без да искам.А как ми е кръцнал мъждеца не помня.Сигурно правят някви такива операций сега.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 11, 2009, 13:46:43 »

Е, ти ме разби с това натуралистично описание shok angry Какъв е тоя доктор, та по погрешка да ти клъцне нещо...Както и да е.
Който предлага спане с тапи за уши, просто не знае какво означава. Не може всяка нощ с тапи да се спи. Наистина заболяват ушите, а и как да си чува човек алармата сутрин. Така че това далеч не е изход.
Трябва си лечение. Ние след 2-3 месеца ще ходим в София. Ще му направят изследвания и после ще видим какво ще се прави. Ще дам след това отзиви good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #77 -: май 11, 2009, 17:13:43 »

Такава беше медицината по онова време. Седях на един обикновен стол и някой май ме държеше а онзи доктор си сложил онова кръглото дето гледа през една дупка в средата и ми завира в гърлото разни ножици и др.инструменти. Като се давех и кашлях хвърчеше кръв на всякаде и най-вече по него.Понеже много мърдах и явно така е станало. Та така без да иска ме е оперирал против хъркане. Bravo Какво да кажа по онова време много техника не е имало,само смели касапи. Немога да разбера дали е луд или гений.Първо,тогава упойките не бяха толко съвършени както сега и вероятно ме е запазил от някой странични ефекти.Второ трябва да е много смел за да оперира малко дете в пълно съзнание при това седнал на стол. И трето ,понеже знам че мъждеца се удължава когато си с болно гърло (а аз постоянно бях,за това ми вадиха сливиците) може нарочно да го е кръцнал защото му пречи да вижда.Тоест вероятно е знаел и за последствията (най-много като порасна да не хъркам).Ако не е гений значи е пълна откачалка.Действието се развива в окръжна болница понеже майка ми работеше там в спешното.Същия този доктор,дълго време не се е съгласявал да ме оперира понеже кръвните резултати не са ми били в ред,и накрая се наложило майками да подправи изследванията и да му се примоли защото съм бил и с температура.Накрая явно му е писнало и така е станало в една стаичка на стола и АЙДЕ... пълна лудница... crazy
« Последна редакция: май 11, 2009, 17:33:05 от AIVEN » Активен
dodo5
Ентусиаст
**
Публикации: 61



« Отговор #78 -: май 11, 2009, 17:20:44 »

моя също и направо ме влудява като му викна хъркаш и той не е вярно сънуваш tease
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юни 29, 2009, 12:40:29 »

AIVEN, всичко, което си написал е много откачено pardon Извинявай, ама ти все едно описваш манипулация отпреди няколко века. Седнал си и така, в пълно съзнание почнал да реже. Просто звучи супер абсурдно, колкото и луд да е един лекар nea И кой доктор реже, щото нещо му пречи да вижда? Не мога да се съглася...колкото и да е "не наред" NO
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 29, 2009, 16:14:23 »

Малко  Offtopic Велвет на мен са ми вадени сливици преди доста години да кажем 20 и беше точно както го описва Айвън, направи си е касапница, а и да спомена, че на мен ми биха последната метална инжекция беше мнооооого готино изживяване.Местна упойка, бие се директно в гърлото някъде покрай сливиците май бяха ме вързали за един стол ръцете, краката, през кръста и главата, отделно една сестра ми държеше главата.Лекарят си дезинфикцира инструментите като ги сложи в тава, заля ги с течан газ и я запали.Така че нещата преди си бяха доста интересни.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 30, 2009, 09:49:14 »

Абсолютно същите спомени имам като Магито от ваденето на моите сливици преди малко повече от 20 год. (с изключение на запалването с цел дезинфекция). На всичкото отгоре въпросната метална инжекция толкова и подейства, умрях от болка и се опитах да ухапя лекарката от болка, след това видях три плуващи парченца месо в метално легенче с кръв и определено спомените ми са за касапница. Така че и аз не се учудвам на казаното от AIVEN .
Съжалявам за   Offtopic
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #82 -: юни 30, 2009, 20:40:33 »

Както казват хората - всяко зло за добро- сега поне не хъркам. Yes Yes Yes
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: септември 07, 2009, 12:14:45 »

Момичета, помагайте!!!
Мъжът ми хърка и то ужасно, и преди е хъркал, но по-умерено и по-слабо. А напоследък е станало нетърпимо, буди ме и после не мога да заспя, казвам му да се обърне, обръща се и пак същото. Той също се чувства гадно, че ми пречи и не знае какво да прави, а апартамента ни е малък и няма как да спим в отделни стаи.
 имате ли такива проблеми? ако някой знае лек -нека  да помогне, ако не поне споделете, че не съм сама
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: септември 07, 2009, 12:24:32 »

Някой доктор УНГ не би ли могъл да помогне  crazy  Знам ли гледах в един сериал, което естествено означава че съвсем не ми е достоверна информацията за някаква безобидна операция която се прави за да се реши проблема  girl_impossible Но всъщност мисля че един доктор уши, нос, гърло би помогнал  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: септември 07, 2009, 12:26:09 »

Румяна има подобна тема : http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,4504.0.html

Предполагам е добре модераторите да ги слеят.Едната е в "Здраве и Красота" , а другата тема е "За него"
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 31, 2010, 15:02:14 »

http://harkane.com/qna/
 някой от вас чувал ли е за този продукт, много ме интересуват мнения. цената е добра, но да не се окаже нещо измислено.
Моля нека не се възприема като реклама,случайно попаднах на този сайт, а проблемът при нас е голям.
Активен
nikito159
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #87 -: август 21, 2010, 21:27:20 »

Ето ВИ ЕДИН САИТ ЗА ПрОТИВ ХЪрКАНЕ         http://harkane.com/delivery/  smile smile smile   good good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #88 -: август 21, 2010, 23:43:39 »

Да се включа в темата за хъркането. Като моя слон едва ли има ,не хърка ами направо реве  Girl_hide Но ...като родих Тиа така се дереше че я събуждаше и : Ходи на доктор , дадоха му апарат с които да проследят съня му за 1 вечер.След което му откриха слиипапния.Не знам как се казва на Бг но му изписаха специална машина с една маска коиато впръсква въздух при стесняване на дихателните пътища по време на сън.Машината е доста скъпа около 2000 $ беше , сега спя с Дарт Вейдър ама не хърка.Самият той се чувства добре и казва че се събужда отпочинал, не като преди.До колкото знам в Бг в Токуда мисля , че е в София правят такива замервания и предлагат този вид апарати.Дано да съм ви помогнала.
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #89 -: декември 14, 2010, 15:09:16 »

Моят като спи по гръп хърка не е много силно , но аз се будя от най лекия шум и аз го бутам добре че не ми се сърди че аз понякога го бутам по няколко пъти
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #90 -: декември 14, 2010, 17:21:54 »

Аз откачам като някой хърка, просто полудявам и не мога да издържа грам. Добре, че моето мило не хърка, само веднъж или два пъти се е случвало, ако е легнал неудобно!  girl_impossible
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #91 -: декември 16, 2010, 18:56:18 »

Има вече няколко клиники в София и Варна ако не се лъжа по изследване на съня. В повечето случаи хъркането се дължи на няколко фактора: наднормено тегло, пушене, запушен нос, синузит или изкривена носна кухина, напрежение и др. затова са тези клиники, където отиваш, спиш една нощ, те преди това ти слагат едни кабелчета по главата и докато спиш те изследват. След което в повечето случаи се установява причината и се лекува. Не съм ходила, но сум чувала и чела за това. Не знам колко струва. ако някой се интересува, предполагам че ще намери повече инфо при чичко гугъл. Но все пак се надявам да съм помогнала поне малко. Wink
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines