Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:55:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какъв ритуал предпочитате
Народен
Класически
Нямам мнение

Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ритуалът - Народен или класически  (Прочетена 28125 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 22, 2007, 17:32:47 »

Ние предпочетохме Битов (народен) ритуал. По принцип се бяхме замислили и за класическия, но той щеше да е ако сватбата е съкратения вариант (само с кумове и родители)
Във Варна ритуала е много хубав.
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 22, 2007, 19:02:25 »

Ние предпочетохме Битов (народен) ритуал. По принцип се бяхме замислили и за класическия, но той щеше да е ако сватбата е съкратения вариант (само с кумове и родители)
Във Варна ритуала е много хубав.
И аз съм на мнение,че във Варна битовият ритуал е много красив!!! *INLOVE*И ние записахме такъв,после ще показваме снимков материал!!!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 22, 2007, 19:03:33 »

Ще чакам.  yahoo
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #33 -: януари 26, 2007, 11:35:42 »

Здравейте момичета!!! За пръв път се включвам и на мен ми предстои сватба. Вчера ходихме до ритуалната във Варна и запазихме дата и час за класически, но малко се колебаем още с милото. Моля, ако някой знае, да ми опише по-подробно как протича народния ритуал, от вашите думи разбирам , че е много интересно. Младоженците участват ли или само гледат, колко време продължава, пак толкова тържествено като класическия ли е, има ли Менделсон и т.н.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 26, 2007, 12:01:03 »

cherry здравей и добре дошла. Нашия ще бъде битов ритуал. На мен лично много ми харесва този ритуал защото играят народни танци. Мисля, че има едни касети в ритуална зала които ги пускат за да решиш кой ти харесва повече. Може да попитате. Иначе до колото си спомням те ти играят по едно време бръснат младоженеца  с дървен браснач и е забавно. Ако искате да промените ритуала трябва да отидете по-рано да кажете да го сменят.
На мен лично ми е скъчен класическия специално тук във Варна. Но отидете и питайте за тези касети ако още ги има ще ви ги пуснат.
Кога ще е сватбата?
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #35 -: януари 26, 2007, 12:17:01 »

Iulia много ти благодаря за бързия отговор. Не знаех, че има касети да погледаме. Сватбата е през май, вечерна и единствения останал час за класически беше 16.00 и го записахме. обаче много парички искат, защото е вечерта. А за народния имало повече часове и е по-евтин. Затова се чудя още и трябва да реша тези дни дали да променя нещо.
« Последна редакция: януари 29, 2007, 15:42:58 от cherry » Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 26, 2007, 13:24:13 »

Определено аз съм за битовият ритуал!!!И нашият ще бъде такъв,бях на сватба скоро и останах очарована.А мога да ти кажа,че битовият е по-скъп от класическия!!! ;)Но пак зависи от часовете.Ние сме от 15.20 в ритуалната зала и цената е 180лева.Знаем,че след 16 часа става двойно т.е. 360лева.
Активен
icokurpata
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12


« Отговор #37 -: януари 26, 2007, 18:21:57 »

та така...отдавна не бях се мяркал тук но...ето това се получи от желанието за щура и луда сватба....ако някой се кефи - да казва ако някой не - пак да се изяви:-)))
http://www.ahuihu.com/2006/09-sep/Mero&Ico%20svatba/ot%20Jojo%20the%20great/
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 26, 2007, 18:40:08 »

МНОГО ЯКА СВАТБА Браво такова нещо не бях виждала. Като филм. Много ми харесва. Трябва много да сте се забавлявали. Браво.  good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 26, 2007, 18:42:00 »

аааааааа нямам думи
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 26, 2007, 18:45:06 »

Ей на това му викам аз българска сватба! good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 26, 2007, 23:31:40 »

Ей на това му викам аз българска сватба! good

И "много шура"!!! Dance

Супер е!!! Bravo Bravo Bravo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 28, 2007, 23:10:05 »

Аз лично Curtsey за Ритуалната зала предпочитам да е класически, също и момента с взимането на булката-каквото се прави да е в къщи, навън неща от типа хора и т.н. изобщо не ми с енравят и затов аги нямаше при нас!!! girl_wink В Църквата ритуала си е по Канон и го спазихме!!! любов заедно А в ресторанта, ртам вече както дойде в зависимост от настроението и обстановката!!! good CHEERS
Активен
anence
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #43 -: февруари 25, 2007, 18:26:51 »

Тео, я кажи къде са тези статии и ние да се осветлин:
Когато подготвяхме статиите за Българската фолклорна сватба, бяхме намерили толкова много различна информация, че се чудихме как да я обобщим. Много книги. На всякъде се правят различни неща, дори и в съседни села. Накрая с много труд, колежката  good успя да съчетае и синтезира всичко в няколко статии.

Мерси предварително
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 25, 2007, 18:29:29 »

аз съм за народния,това ние традиция и трябва да се спазва,а пък и всички от нашия род си падаме по народното,толкова много хора имаше на нашата сватба dance yahoo
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines