Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:42:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какъв ритуал предпочитате
Народен
Класически
Нямам мнение

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ритуалът - Народен или класически  (Прочетена 28115 пъти)
 
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #15 -: март 31, 2006, 17:20:33 »

ехее, ани4ка, вие там си имате вземане-даване вече  secret А щом и цената е уговорена  yahoo А ти защо толкова евтино си продала сестра си  blum crazy
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #16 -: април 06, 2006, 22:06:05 »

Във всеки град различен ли е народния ритуал....дали е свързан със съответната област?
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #17 -: април 07, 2006, 07:54:47 »

peshom не че аз я продадох евтино, а на зет ми не му се даваше повече  Wink а след това сестра ми като разбра за колко малко я е купил започна да го закача, че не искал да даде повече пари за нея,........... а той и обясняваше, че гледал парите да останат в семейството, а не да ги дава на мен  Wink
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #18 -: април 07, 2006, 10:55:02 »

ани4ка, сега ще му го върнеш  blum biggrin tease
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #19 -: април 07, 2006, 19:08:44 »

дааааааааа така му се пада нали  Wink  beating
Активен
mishle
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56


Добро мишленце


« Отговор #20 -: април 08, 2006, 20:58:17 »

специално за ритуалната зала предпочитам класически good kiss
Активен
icokurpata
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12


« Отговор #21 -: август 02, 2006, 19:17:19 »


Та...сватбата в общи линии ще е на една поляна в едно неизвестно приказно село:-)
Нещо като сватбата от филма " Време разделно" но разбира се не с такъв финал:-)
Гостите ще са около 300 ... за сега и сме намислили всички да са кумове и куми...може да ви звучи несериозно но работата на кумовете е да са свидетели, да вдигат наздравици и да са първи във веселбата, така, че нека всички са ангажирани пряко:-)
Ще има и оркестър който ще свири и пее, но ми се иска да има някакви хубави народни обичаи...и ще съм благодарен на всеки от вас който ми подскаже добра идея:-)
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #22 -: януари 09, 2007, 18:03:21 »

Тъй като свтбата ми е в чужбина и всичко организирам сама, искам да включа някои български сватбени традиции... Дамите и господата с опит нека да споделят обичаи от техния сватбен ден. Очаквам идеи! give_rose

P.S. И нека да не са много щури girl_wink
« Последна редакция: януари 09, 2007, 20:01:59 от didibaby » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #23 -: януари 10, 2007, 15:27:52 »

didibaby мислила ли си да включиш "стандартните" български обичаи със...
посрещане в ресторанта с шампанското,захранването от свекървата с мед и сол (в случая може и от майката) и  ритане на менчето
чупенето на питката (според това кой вземе по голямото парче,той ще командва в къщи...)
това ще бъде интересно за всички гости,не само за "чужденците"
на нашата сватба имаше и друг обичай който е характерен за нашия край и дори младоженеца и родителите му не знаеха за него,когато дойдоха да ме вземат, и преди да излезнем от вкъщи,майка ми беше приготвила една баница, като помоли младоженеца да си сложи ръката върху баницата,и така отряза баницата по формата на ръката му, като го помоли да го издяде цялото това парче само той(естествено не на момента)-за този обичай казват че се прави защото зета бил гладен ,та тъщата да го нахрани....
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 10, 2007, 15:42:15 »

 Интересен обичай vanis.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #25 -: януари 10, 2007, 16:19:26 »

да smile
« Последна редакция: януари 26, 2007, 19:35:12 от vanis » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #26 -: януари 10, 2007, 17:17:25 »

Наистина много интересно. Благодаря,vanis! smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 10, 2007, 18:25:30 »

didibaby мислила ли си да включиш "стандартните" български обичаи със...
посрещане в ресторанта с шампанското,захранването от свекървата с мед и сол (в случая може и от майката) и  ритане на менчето
чупенето на питката (според това кой вземе по голямото парче,той ще командва в къщи...)
това ще бъде интересно за всички гости,не само за "чужденците"
на нашата сватба имаше и друг обичай който е характерен за нашия край и дори младоженеца и родителите му не знаеха за него,когато дойдоха да ме вземат, и преди да излезнем от вкъщи, майка ми беше приготвила една баница, като помоли младоженеца да си сложи ръката върху баницата, и така отряза баницата по формата на ръката му, като го помоли да го издяде цялото това парче само той(естествено не на момента)-за този обичай казват че се прави защото зета бил гладен, та тъщата да го нахрани....

А "купуването" на обувката? Обувката с ескрива някъде в стаята, където е булката, младоженеца я търси и като я намери я пробва на булката, а на нея й е "голяма" и той я "стеснява", като пъха пари вътре!!! Много е забавно!!! А също и мама беше приготвила менче с вода и листенца и цветове от рози и го изля пред нас преди да излезем от дома ми, като наричаше, все хубави неща... girl_in_love
Наистина е много забавно!!! CHEERS
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #28 -: януари 11, 2007, 19:07:16 »

За обичая с обувката май няма да стане, защото ние няма да се видим преди сватбената церемония- той ще ме чака пред олтара. А чух за обичай в който булката трябвало да стъпи на бяла възглавница а не на земята докато се облича...Каква е причината за това??? Някой да е чувал...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 11, 2007, 19:11:08 »

За обичая с обувката май няма да стане, защото ние няма да се видим преди сватбената церемония- той ще ме чака пред олтара.

Защо не опитате това в ресторанта? Мисля, че ще стане забавно!!! good

... А чух за обичай в който булката трябвало да стъпи на бяла възглавница а не на земята докато се облича...Каква е причината за това??? Някой да е чувал...

Не съм чувала за този обичай! pardon Аз лично си бях стъпила здраво на земята, докато се обличах... girl_wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines