Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 11:24:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как казахте на познатите си за сватбата?  (Прочетена 81993 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 01, 2010, 20:49:27 »

Мен никой не ме е питал дали съм бременна и Слава Богу! От нашите приятели никой не се изненада кой знае колко на новината, защото всички знаеха колко е сериозна връзката ни. Изненадата беше по-скоро, че сме решили да се оженим толкова рано.
При нас се получи много странно, защото годеникът ми е чужденец и с него комуникираме на английски, който и за двама ни не е роден език, но го владеем перфектно. Той обаче не съобрази, че същото не важи за родителите му и когато ги бяхме поканили на гости, той взе, че им съобщи новината на английски. Не само това, но и го каза доста засукано като изречение, вместо да им каже в прав текст.  ROFL Те естествено в първия момент не го разбраха и решиха, че това е пръстен за рождения ми ден!  funnytooth После обаче когато се изясни неяснотата, майка му много се развълнува, чак се разплака. Но най-лудата реакция беше на сестра ми, която не спря да крещи по телефона "Сватба, сватба" и за малко да ми спука тъпанчето...  goody Моята кума също реагира много запомнящо се, макар тогава да не знаеше, че ще е кума!  blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: февруари 02, 2010, 08:48:40 »

На майките ни и на сестрата и зетя на половинката съобщихме на специално организирано семейно събиране. Беше традиционно, както по принцип правим, само дето им бяхме купили цветя и на двете. Съобщихме им и ...всички са разплакаха, настана една страхотна суматоха, после еуфория. Майката на половинката ми подари пръстен, който е бил купен точно за тази цел още преди много години от покойния му баща.
На колегите не сме съобщавали, някак си ни се струва...изкуствено. Ако стане дума, или попитат нещо за пръстена - да, казваме, но не и ей така от нищото. Е, след толкова месеци вече поне по-близките ни колеги знаят, но полека лека така става.
На приятелките ми казах сама, похвалих се тоест tease

И така.
« Последна редакция: февруари 02, 2010, 08:50:25 от velvet » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 09, 2010, 21:19:32 »

Ние казахме на родителите по скайп, а на кумовете - по телефона както и всъщност ги поканихме да са ни кумове, понеже живеем извън БГ, и след като поканите бяха готови кумовете ги раздаоха на останалите приятели. Най- неприятното беше че когато кума им дал поканите някой веднага са попитали бременна ли съм че ще се женим, от което ми стана много кофти, защото хората не се женят само защото са забременели, а най-вече защото се обичат, но явно новината за сватба е предпоставка да тръгнат приказки от този род.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 10, 2010, 16:50:44 »

Гледам, много хора е трябвало да се обясняват дали са бременни или не...
На нас никой не ни го зададе тоя въпрос по простата причина, че когато им съобщихме, оставаха около 8 месеца до сватбата и явно всички са решили, че не сме толкова луди, че да се женим, когато ще съм в 9-ти месец примерно...  tease
Ние казахме полека-лека, първо на кумовете, когато ги поканихме неофициално и на един-двама приятели, които са покрай нас. Родителите трябваше да изчакат, тъй като не живеем в България, а искахме да им кажем лично все пак. Е, имаше възклицания "ама защо не казахте по-рано", но решихме, че това е по-добрият вариант.
Полека-лека научават и колегите, и останалите приятели. Но искахме първо да се приберем, да кажем на родителите и да задвижим нещата, преди да разгласяваме твърде много.
А баба ми и дядо ми примерно ги питах дали им се играе хорце... така отдалече  Wink На баба ми веднага и светнаха очите, защото отдавна ми намекваше, че "ѝ се играело хорце на сватба", но на дядо ми му трябваше малко повече време да се ориентира в обстановката...  funnytooth
Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 15, 2010, 15:00:25 »

На приятелите ни новината я съобщи приятелят ми.Доакто си говорят нещичко той се включи.Думите му бяха : "Сега рязко ще сменя темата- ние ще се женим!!!" В първия момент всички само ни гледаха и мигаха  biggrin Ох,довечера ще съобщим новината на родителите му и съм малко притеснена .... Стискайте палци smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: април 16, 2010, 11:25:11 »

Bademka, кажи как мина, че ми стана интересно.  Wink
Твоят човек явно е по директния подход...  smile
Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 16, 2010, 12:18:48 »

Всичко мина много добре.Бъдещите свекър и свекърва много се зарадваха.Нормално,само дето се притеснявах толкова   blush  Всичко се подреждааа  bounce
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 16, 2010, 13:39:35 »

Е то си е за радост!  smile
Браво на вас и успех с подготовката!
Активен
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: ноември 03, 2010, 11:38:44 »

Внашето семейство още се смеят как майка и татко са съобщили за бъдещата си сватба.
Баща ми към бъдещите си тъст и тъща-"Ние с Диана мислим малко да се пооженим."
При,което те  insane "Ама,колко малко???"
Ние още не сме съобщили,че мислим за сватба,но при нас никой няма да се учуди , защото си имаме бебче вече
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #114 -: ноември 04, 2010, 17:59:30 »

Милото беше казал на майка си предварително за намеренията си, а след като ми предложи се чухме с нея по Скайп. Отделно тъй като родителите ми са в друг град, той държеше да не им казвам, за да е пълна изненадата като ходи да ме иска. Wink Иначе искането се получи и пред леля ми, свако ми и братовчед ми. pardon На приятелите си казахме по нормалния начин, нямаше изненадани, все пак сме от 4 години заедно и очакваха. А иначе на работа ме "подпитаха' дали не съм бременна  beating Ей това много ме дразни - за да се ожениш явно трябва това да е поводът!  diablo
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 04, 2010, 20:48:17 »

На нашите веднага след като слезнахме от покрива.
На техните на др ден с кутия луксозни бонбони. След като чуха новината такъв скандал ни вдигнаха, че имахме чувството, че сме убили човек. bad И на тия традицията повелява да им казвам "майко" и "татко" bad bad bad ще има да мечтаят.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #116 -: ноември 05, 2010, 14:10:35 »

скандал?  Oh my ...
Активен
ivanpetkov7
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #117 -: януари 25, 2011, 15:34:24 »

Най-близките ни приятели ги събрахме в една кръчма и жената го изтърси ни в клин, ни в ръкав.
Нагледахме се на физиономии.  shok
Активен
mila06
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #118 -: март 24, 2011, 16:25:32 »

Здравейте на всички!
Наскоро раздавахме поканите за нашата сватба и някой от хората ни питаха направо: "Абе вие защо ще се жените?" "Ами обичаме се" - отговаряме. При което ни гледаха сякаш сме някакви извънземни. Излиза, че ако булката не е бременна, сватбата не е съвременна....
И се почва едно...ама сега толкова пари ...абе вие луди ли сте, защо ще си харчите парите за един ден.
Като се има предвид, че наистина сватбата не излиза евтино и като ти кажат така...направо се чудя защо се захванахме. Но както и да е, вече е твърде късно. Раздадохме поканите.
При вас как беше?
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 24, 2011, 16:43:44 »

При нас някои питаха дали не съм бременна, но никой не ни е казал защо се женим. Това е един от най-прекрасните моменти в живота и мисля че само когато го изживееш можеш да разбереш какво са имали предвид останалите, които са го преживели. Не обръщай внимание на хората, винаги ще има някой който ще изрази мнение по въпроса, понякога дори от завист. Успех в подготовката и весела сватба.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines