Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 15:41:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как казахте на познатите си за сватбата?  (Прочетена 82058 пъти)
 
mvsavova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #45 -: април 24, 2007, 16:02:20 »

Здравейте всички! Казвам се Михаела Савова,на 23 години съм, от Русе и съм сгодена от 8-ми март, а сега предстои да кажем на родителите ми   scratch one-s head Те много харесват приятеля ми,но все пак... smile Те са пенсионери, аз съм единствено дете на мама и татко Momy
И много ми е интересно какво ще стане.
Дали някой би ми помогнал със съвет-например как да се превъзмогне мълчанието след като има кажем или нещо подобно smile
Чао засега!




Използвай само кирилица за постовете си!!!
« Последна редакция: април 24, 2007, 16:24:53 от solecito » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #46 -: април 24, 2007, 16:09:33 »

[b]Zdraveite vsi4ki! Kazvam se Mihaela Savova, na 23 godini sym, ot Ruse i sym sgodena ot 8-mi mart,a sega predstoi da kajem na roditelite mi   scratch one-s head Te mnogo haresvat priqtelq mi,no vse pak... smile Te sa pensioneri, az sym edinstveno dete na mama & tatko Momy
I mnogo mi e interesno kakvo 6te stane.
Dali nqkoi bi mi pomognal sys syvet-naprimer kak da se prevyzmogne myl4anieto sled kato im kajem ili ne6to podobno smile
4ao zasega![/b]


Добре дошла във форума, Михаела! Направо не зная как си издържала до сега да не кажеш на родителите си. Аз им съобщих по телефона още на следващата сутрин след като получих предложението. Ех, имаше го елемента от шок  Oh my ... (без него май не може), но то се очакваше. Според мен няма защо да се притесняваш, особено ако родителите ти познават и харесват бъдещия ти съпруг. Най-добре е да сте заедно двамата, когато им съобщите. Късмет!
« Последна редакция: април 24, 2007, 16:12:52 от didibaby » Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 24, 2007, 16:53:19 »

Михаела, ние също изчакахме със съобщаването на родителите (просто защото сме в различни градове, а аз много държах да им го кажем лично и на живо). Разбирам опасенията ти за неловкото мълчание  pardon, и аз имах такива, но в края на краищата всичко мина добре. Аз лично се бях подготвила предварително за говорене. В смисъл: казваш каквото имаш да казваш и ако усетиш, че ще настъпи мълчание продължаваш с нещо по темата, което ще ги разсее малко, но ще е в същата насока Wink

Например, когато казвахме на майка ми, исках да види пръстена първо. и след няколко минутно подрънкване, почукване, сресване на бретона и всякакви видове размахване на ръце пред нея, най-накрая се засмяхме и й казах. Естествено е в първия момент да не може да каже нищо, затова ние продължихме да си говорим за това, как съм се перчила, а тя не забелязва и т.н. глупости. Просто за да й дадем време да се окопити и да не е достатъчно тихо за да започне да мисли някакви сериозни неща...

Извинете за дългия пост  blush дано някой да е разбрал какво имам предвид  huhhuh.gif
Активен
Nelkata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 25, 2007, 09:07:50 »

Моята майка много странно реагира. smile Казах в петък преди Великден.Тя започна да ми разказва за някакви,че ще правят сватба в този ресторант,където и ние иска ме и аз и казах,че и нашата ще е там Септември.То и моето съкровище беше с нас.Майка ми нищичко не каза,все едно нищо не е чула. *crazy*Аз и го повторих няколко пъти да се уверя,че е разбрала.Но нямаше никаква реакция. Е сега вече го е осъзнала и говори само за това.
Активен
mvsavova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #49 -: април 25, 2007, 09:18:51 »

Здравейте! Ами стискайте палци, защото днес ще кажем на нашите, в смисъл приятелят ми ще идва да ме иска give_rose Днес баща ми има рожден ден и ще му направим подарък  smile Свекървата пък има рожден ден на 29 май, така че и на нея ще и правим подаръче   good
Благодаря за милото посрещане  new user
Като имам време на работа с удоволствие ще се включвам във форума  smile Утре ще пиша за подробности от вечерта  smile
Чао засега на всички!




Използвай само кирилица за постовете си!!!
« Последна редакция: април 25, 2007, 12:31:51 от solecito » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 25, 2007, 10:06:00 »

mvsavova,
успех аз мисля, че ще се зарадват
все пак нали знаеш - Като се обичат младите да се вземат Bravo Bravo
Активен
mvsavova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #51 -: април 26, 2007, 11:29:36 »

Здравейте! Мога да се похваля,че вече официално съм сгодена,вчера нашите много се зарадваха  Bravo
Милото ми беше страшно нервен,потреперваха му краченцата,но се справи подобаващо good
Сега на 6 май предстои да кажем на неговите родители  Good luck  smile
Чао засега!
Ако имам възможност ще вляза пак следобяд!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 26, 2007, 11:33:50 »

Здравейте! Мога да се похваля,че вече официално съм сгодена,вчера нашите много се зарадваха  Bravo
Милото ми беше страшно нервен,потреперваха му краченцата,но се справи подобаващо good
Сега на 6 май предстои да кажем на неговите родители  Good luck  smile
Чао засега!
Ако имам възможност ще вляза пак следобяд!

Честито mvsavova !
Нормално е в такива моменти да му треперят краката на милото, и мъжа ми беше така на годежа  girl_wink crazy
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #53 -: април 26, 2007, 16:12:17 »

Моята майка много странно реагира. smile Майка ми нищичко не каза,все едно нищо не е чула. *crazy*Аз и го повторих няколко пъти да се уверя,че е разбрала.Но нямаше никаква реакция. Е сега вече го е осъзнала и говори само за това.

Нелка, и моята майка имаше почти същата реакция--аз и казах по телефона, а тя все едно нищо не чу. След половин час ми се обади отново и тогава бяха едни честитения, едно чудо. Обаче честно казано, не очаквах първоначалната и реакция--все пак с бъдещата половинка сме заедно от 4 години, родителите ми го познават, и би трябвало да очакват рано или късно новини за сватба, но... pardon
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 26, 2007, 17:07:45 »

 И аз да разкажа!! DANCE
Веднага след като приятелят ми ми предложи се обадих на сестара ми. Тя беше на вън с нейния приятел и тъкмо бяха решили да се разделят, но след като и съобщихме новината те се сдобриха  blush(за няколко седмици, но все пак).
 След това се обадихме на майка и татко и има казахме, а те в първия момент не ни повярваха. Дадох им приятелят ми да им разкаже, а те толкова се зарадваха, че татко чак се разплака от щастие, а след това и майка, а след това и аз, и най - накрая Петър. Стана доста мелодраматично и сълзливо, но все пак родителите ми очакваха този момент от доста дълго време.
 На следващия ден събрахме най-близките ни приятели и им съобщихме новината, обаче и те не ни повярваха. Опитахме се да ги убедим, някой от тях още не сме успяли...
 Нищо тъкмо повече ще се зарадват на поканата ...  girl_wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #55 -: април 26, 2007, 17:18:06 »

screwball_squirrel, сигурна съм че с любовта си ще докажете на всички намеренията си да прекарате живота си заедно. Пожелавам всички да се зарадват на поканите за сватбата и да си прекарете едно щастливо тържество с приятели и роднини!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 26, 2007, 20:47:05 »

при нас се получа така че всички постоянно питаха кога ще се женим тъй като се сгодихме преди 2 години а сватбата е чак сега *THUMBS*когато им казахме че най накрая ще има сватба и точната дата те не бяха чак толкова изненадани понеже очакваха това цели 2 години.приеха го с думите:"най-накрая се решихте........"
Активен
Nelkata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 29, 2007, 09:32:46 »

Didibaby, явно това е нормалната реакция. И ние сме от близо 5 години и живеем в къщи заедно около 3 год.,но явно колкото и да е очаквано, като го кажеш е изненадващо.И приятелките ми и те се изненадаха много.Еи такива физиономии направиха  Oh my ... А пък аз много се забавлявах на реакциите им.  DANCE
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 29, 2007, 20:11:20 »

Ние от шест години и половина живеем заедно, а ходим от осем и сега като започнахме да казваме на приятелите и те Oh my ...DANCE В първия момент като канихме кумовете и те помислиха, че се майтапим. Защото винаги сме се бъзикали на тази тема. А и ние го решихме много инпулсивно и неочаквано за всички. И родителите се зарадваха много.
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #59 -: април 03, 2008, 15:58:17 »

тук от доста отдавна не е писано,а е много вълнуваща темичка cray
След като милото ми предложи,беше четвъртък и празнувахми петата си годишнина,много исках да се обадя на мама,но милото ме спря и каза"тази вечер е нашият празник,утре ще им кажем".На другият ден се обадих на майка ми и се оказа че са отишли на село,а не ми се искаше по тел.Реших ме да отидем там,но за да накарам брат ми да дейде с нас/ние радко ходим с него на село/трябваше да му кажа новината,и той остана като вцепенен  O_Oчистити ни и толкоз.Тръгнах ме ние и през цялото време майка ми,как така решихте да дойдете какво е станало и т.н аз и казвам ми така/понеже бяхме пазарували/да почерпим за годишнината Wink.Вечерта се събрахме да вечеряме и милото се обръща към баща ми "ние сме се събрали за да попитам,дали маже ръката на дъщеря ти"мълчание и баща ми ме пита,а ти съгласна ли си,и аз да,еми тогава всичко е о.к. :danceg:Майка ми неможах да я успокоя cray.А за приятелите и неговите родители всички знаеха,още когато ми е купил пръстена,такаче нямаше изненада.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines