Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 08:30:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как казахте на познатите си за сватбата?  (Прочетена 78263 пъти)
 
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 24, 2011, 16:50:43 »

mila06,  при нас също имаше супер неадекватни реакции. На едни роднини като казахме, че ще правим сватба и едната ми каза - ами, ти пък - каква такава дебела булка ще бъдеш, имаше хора, които ни казваха - ами, щом  до там сте стигнали, други, които сякаш скръбна вест им съобщаваме, а не радостна.  Много  crazy ... разновидни реакции изтърпяхме.
Обаче пък имаше и такива, които скачаха и викаха и толкова емоционално изживяваха новината и щастието им личеше от реакциите им. Хора всякакви. Аз поне от цялата тази история разбрах едно - важно е ние да сме щастливи. Разбира се, погрижих се хората на нашия празник да им е хубаво и весело, но... Погрижи се вие да сте щастливи - всеки сам кове собственото си щастие! 
А и имаше и такива на които съобщихме януари месец за сватбата (която беше през август) и те до последно си ме гледаха в корема - дали не расте, дали бебе няма да има. Нямам думи...  Oh my ...
Good luck
« Последна редакция: март 24, 2011, 16:54:01 от lunno momiche » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 24, 2011, 17:35:39 »

Момичета, аз потърсих и има подобна тема тук:

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,437.0.html

Най-добре е там да пишем.  good
Активен
mila06
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #122 -: март 24, 2011, 17:44:40 »

Идеята ми беше по-скоро да видя дали има и други луди като нас, които се женят просто от любов. По-скоро причината, а не как сме казали на близките и приятелите си.
Също и желанието да има празненство, да облечем бяла рокля. На мен ми харесва идеята да се повеселим с близките и приятелите си.

По реакциите им започвам да мисля, че сме изключение. На днешно време се женят, ако булката е бременна или ако заминават за чужбина например и там им е по-изгодно да са семейство. Сега като се замисля, от моите познати само едно семейство познавам, които са като нас smile Женени без конкретна причина lol)))))

Ами това е, ако ви се пише по тази тема, давайте. Иначе за съобщаването на новината...ще пиша в другата тема.


Активен
mila06
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #123 -: март 31, 2011, 10:21:19 »

темата тотално замря след преместването...което ме навежда на мисълта, че не беше добра идея да обединявате темите. Но все пак решението си е ваше.
Поздрави
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 02, 2011, 17:58:04 »

И ние се женим, защото искаме. И защото Ванката каза, че не искал  хората да си кажат, че ме взимал ,защото съм бременна.И затова септември сватба и след това почваме да правим бебе. Иначе никой не ме питал дали съм бременна защото казахме на всички декември, че сватбата ше е септември -така че и най-несъобразителните да се сетят, че не бременност е причина за сватбата.

Иначе най-смешно беше като казахме на нашите родители. Свекървата знаеше, защото е избирала пръстена. Та изкачаме на 25 декември сутринта в 6 часа в хола и аз казвам :"Вижте какво ми донесе дядо Коледа" и те щяха да паднат. А Ванката като измънка под мустак на баща ми :"Давате ли ми ръката на дъщеря ви?", а пък баща ми къде чул, къде не и вика:"Нищо не давам", майка ми побеля . Ама после се разбрахме де, даже предложи и майка да взима, освен мен  smile
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #125 -: април 03, 2011, 17:38:26 »

В днешно време една бременност не може да е причина за сватбата, мисля аз. Хората си съжителстват спокойно, с деца и без сватба.
Вероятно някой от по-възрастните хора може да си го помисли  smile

На най-близките ни казахме по телефона, а много от приятелите ми първо разбраха от "настроението" ми в скайп или забелязвайки пръстена  Bravo.

Никой не се е опитвал да ме разубеждава, а и да беше едва ли щеше да успее  tease
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 20, 2011, 08:48:23 »

Ние пък като казахме на повечето познати реагираха едва ли не ,вие сте луди!?Даже свекър ми вика ,за какво ви е това ,като толкова време сте заедно ,а и имате дете nea Досега не сте се оженили ,ами сега Oh my ...
Трябва да ви кажа ,че повечето хора разсъждават ,че не е обходимо да се дават излишни пари за сватба.
Около нас повечето се женят и след което се развеждат и едва ли не ни посъветваха да не го правим! crazy
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: октомври 21, 2013, 09:02:26 »

Казахме по скайп,по фейбук, по телефона. Хаха .. Всъщност всички ни се изкефиха. Никой не ни е казал - недейте или нещо такова. smile  Wink
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #128 -: март 02, 2015, 17:25:24 »

Малко е деликатна темата наистина. На родителите казахме на живо - първо бяхме при едните, после при другите на гости. На кумувете още се гласим да кажем, че да е удобно за 4мата  (различни градове), а и да не се усетят. Дано се съгласят, че само тях искаме. А на приятелите още не е казано, само някои знаят, като предвиждам да кажа първо на тези, които ще са поканени и да не сме на маса с такива, които няма да са. Някак ми се вижда неудобно иначе....
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: март 02, 2015, 18:37:20 »

Почти на всички казахме по скайп, защото сме далече  pardon
Честно казано чуждите хора ни се зарадаха повече, от колкото близките ( може би си мислеха, че ще ги ангажираме или че ще трябва да ни дават пари за сватбата  girl_impossible )
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 10, 2015, 11:46:50 »

Почти на всички казахме по скайп, защото сме далече  pardon
Честно казано чуждите хора ни се зарадаха повече, от колкото близките ( може би си мислеха, че ще ги ангажираме или че ще трябва да ни дават пари за сватбата  girl_impossible )
И при нас така, вече всички са по-спокойни, но все пак близките са притеснени - хотели, пътувания, куверти, тоалети... Всеки мисли по нещо, защото просто са си такива. А приятелите умират от кеф и се правят грандиозни планове как ще изкараме  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 10, 2015, 11:58:24 »

При нас освен родителите, никой друг не се притесни, ама е нормално. Те си мислят леле сега ще трябва да плащаме всичко.. Приятелите умират от кеф, само повтарят, че нямат търпение..  Yes
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 10, 2015, 12:34:22 »

Ние се постарахме да кажем на всички лично - на родителите, на събиране с приятели. Само на приятели и роднини в чужбина пратихме по една електронна покана за изненада, а след това им изпратихме и официалните покани.
Интересното е,че родителите и роднините не се зарадваха толкова или поне не го показаха...
Учудващо, баща ми е по-ентусиазиран от мама, даже си купи костюм преди 3 месеца.  crazy
Разни хора, разни идеали...
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 10, 2015, 13:07:14 »

nansita И при мен се получи нещо такова с родителите. Като казахме на баща ми очите му направо светнаха, изражението му се промени толкова,че имам чувството,че пред мен се откри някакво друго негово АЗ,много се зарадва и се опитва да ни помогне с каквото може. А майка ми пък се направи на изненадана когато определихме дата, даже се възмущаваше,че нищо не сме били съгласували с нея crazy и на всичкото отгоре искаше да отложим сватбата,защото не била подготвена sad, а единственото нещо от което се интересува е дали сестра ми ще бъде шаферка,с каква рокля,какви обувки и т.н. Част от приятелите се зарадваха и постоянно ни звънят да питат до къде сме стигнали, друга час се отдръпнаха от нас. Още не сме раздавали покани,но всички по-близки и не чак толкова са уведомени за датата,кой по телефона,кой лично.
Активен
Koliin
Ентусиаст
**
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: април 09, 2015, 23:29:45 »

Здравейте! Тази година нашето семейство( живеем 8 г заедно и имаме дъщеричка) , ще стане официално СЕМЕЙСТВО smile Смятаме да поднесем изненадата чрез известие-вестник .Определено всички ще са изненадани, защото ММ се дърпаше за брак  smile От утре започваме да го раздаваме,топъл топъл smile http://media.snimka.bg/s1/4477/035198791-big.jpg
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines