Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 19:35:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледна трапеза нареди и тук с всички сподели  (Прочетена 67172 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: декември 20, 2010, 13:58:44 »

Нинка може ли рецептата за сладките??Изглеждат ми като от многолистно тесто Girl_hide
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 20, 2010, 14:04:00 »

hoty, аз не правих меденики, ами шведските джинджър бисквитки - рецептата съм я сложила на първата страница тук. Те пак са с мед де, но не се лепят.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 20, 2010, 14:06:22 »

Искам и тук да ви се похваля с моите сладки(те вече са изядени, тъй че мога да кажа, че бяха и вкусни lol
Също искам да споделя с вас една традиционно английска коледна рецепта, която моето момче мисли да приготви за семейството си.
Печен пащърнак:
Прави се марината от мед, горчица, черен пипер и сол. Пащърнака се измива и се напрязва на средно големи парченца, аз го режа на дебели филийки; около 5 мм. намазва се с маринатата и от двете страни и се пече в предварително загрята фурна като след 10-15 минути се обръща, пече се до златисто.
« Последна редакция: декември 20, 2010, 14:46:47 от госпожица » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: декември 20, 2010, 16:43:37 »

kleo_20, ето и рецептата на сладките:

300 гр брашно
200 гр масло
100 гр пудра захар
1 яйце
2 с.л. прясно изцеден портоколаов сок
настъргана портокалова и лимонова кора
1 к.л какао
бакпулвер
щипка сол

Брашното се пресява с бакпулвера(аз сложих и ванилия) и солта. Прави се кладенче и се добавя маслото, нарязано на кубчета, предварително разбитото яйце, какото (нямах ине съм слагала), портокаловия сок, настърганите плодови кори, пресятата пудра ахар.

Като се обърка заприличва на купчинка натрошени бисквити, но с натиск/месене става гладко тесто. Овива се във фолио и се оставя в хладилника да стегне(аз го държах около час). Разточва се на 5-6 мм дебелина и се реже с формичките.

Като изстинаха моите ги намазах с айсинг и ги поръсих с кокосови стърготини. Айсингът се прави от белтъка на едно яйце, няколко капки лимонов сок и двойно пресята пудра захар. Не се бърка с миксер, защото се получават грозни балончета.

В момента престояват в кутия с нарязани парчета ябълка, за да поумекнат. Имат вкус на котешки езичета.
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: декември 20, 2010, 17:47:59 »

lionelsa, сладките изглеждат невероятно, а щом са и с вкус на котешки езичета, са си направо съвършени.
Аз приключих с приготвянето на коледните меденки. Най-хубавото им е, че след тях дома ухае на канела и карамфил и става още по-коледно и уютно. Остава ми само да ги украся. Виждайки какви красоти сте сътворили и аз добих увереност да се заиграя с декорацията им. Заредила съм се с марципан и бои, остава само да ми дойде музата и съм готова. Имам и въпросче - слага ли се някаква "спойка" между марципана и меденката?
Пред мен обаче стои ново предизвикателство. По щастливо стечение на обстоятелствата тази година Коледата ще бъде много различна - ще я прекараме заедно с бъдещите ни кумуве, далеч от обичайната суета. Но все пак възнамерявам да спазим традиционните за Бъдни вечер ястия, което ще бъде цяло предизвикателство, тъй като досега единствено съм помагала, но никога не съм поемала отговорността и инициативата да подготвя всичко от А до Я сама. Имам въпрос към тези, които са сами войни в кухнята: помагате ли си с приготовленията от предния ден или всичко се прави на деня? Малко не ми е ясна картинката, но съм сигурна че ще се получи много истинска и топла Коледа. Стискайте палци! Вероятно ще наминавам да задавам някой и друг тъп въпрос, на който не мога да открия отговора.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #65 -: декември 20, 2010, 18:27:29 »

lionelsa, божествено изглеждат сладките ти!

_Ava_ , зависи колко сте оправни. Но според мен ако сте две, ще се справите, но има вероятност да сте капнали вечерта от приготовления. Зависи и каква трапеза гласите, де...
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: декември 21, 2010, 11:15:59 »

Много сладки узкушения сте пуснали тука  Bravo lionelsa записвам си рецептата ти и ще се пробва при първа възможност- много са готини good  Само като гледам и ми се дояжда (да не кажа че моите коледни сладки опустоших наполовина докато пекох и украсявах  DANCE) Ето остатъка smile Държа ги в кутия с един морков и омекнаха. Още снимки в галерията ми


Правих и такива коледни дръвчета от масленки като подарък за приятели


И не мога да се сдържа да ви се похваля какви сладки чакаме да получим тия дни като подарък измайстотени от кумата ни Още снимки тук от тази нататък http://www.facebook.com/photo.php?fbid=185506254797075&set=a.156306901050344.35695.100000131043828&pid=721146&id=100000131043828
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #67 -: декември 21, 2010, 11:23:13 »

Красунка, златни рьце имаш (и много фантазия) !!

Сьс спринцовка ли нанася декорацията?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: декември 21, 2010, 11:30:26 »

krasunkata , и двете с кумата ви сте големи майсторки Bravo
Масленките набучени ли са на нещо?
« Последна редакция: декември 21, 2010, 11:32:31 от lionelsa » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 21, 2010, 11:33:05 »

krasunkata , много хубави сладки smile  tease
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: декември 21, 2010, 11:59:12 »

Това е просто уникално. Лесно за правене и страхотен подарък.

Коледни Свещници
http://yoli-www.blogspot.com/

Аз сега си принтирах едни звезди, сърца и цветенца и мисля да пробвам утре.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: декември 21, 2010, 13:16:07 »

Благодаря момичета  give_rose Свещниците на Йоли са наистина уникални, пък и другите коледни неща...
Инче ползвах ето такава торбичка с малък и тесен накрайник отпред като спинцовка е. Тука по чешко декорирането е просто задължително и нажсякъде се продават от тия мини шприцове

http://www.ceske-formicky.cz/?668,enLANGUAGE_SEPARATOR791.-igelit-na-zdoben%ED-pern%EDk%F9-25-cm

lionelsa  тая година се сдобих с комплект формички (линка по долу) и с него върви една дървена стойка (кликни на снимката за да я видиш по добре). Обаче е една та импровизирах- на една клечка за зъби вързах панделка посредата и на краищата и нанизах звздичка кръгче и така до горе, после пак една клечка за зъби (част от нея) и тогава завърших с фльонга smile
http://www.ceske-formicky.cz/?64,enLANGUAGE_SEPARATOR59.-strome%E8ek-v%E1no%E8n%ED
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: декември 21, 2010, 14:31:02 »

Значи казвате, че слагате меденките с парче ябълка/морков и омекват, а? Че тази година съм направила доооста сладки и ми доскуча да ги мажа и слепвам една с друга... Имам въпрос - първо ги слагате в кутията да омекнат и после ги рисувате или обратното? Въобще айсинга влияе ли се от влажността?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: декември 21, 2010, 16:03:24 »

krasunkata, идейно е това с клечката за зъби - ще се пробвам, но явно ще е друг път.  pardon
Ava, аз ги сложих украсени. Айсингът много бързо стяга, имай го предвид. Освен това парчетата ябълка не бива да имат пряк контакт със сладките, защото ще се овлажнят. Аз моите ги сложих в хартия и м-у нея и кутията сложих парчетата ябълка.
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: декември 21, 2010, 16:43:34 »

O-o-o-o, тичам бързо да преустановя контакта между ябълката и меденките! lionelsa, благодаря ти, че поясни!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines