Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:16:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледна трапеза нареди и тук с всички сподели  (Прочетена 66323 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 14, 2010, 10:56:26 »

Тиама, аз ги пекох в тези тави, с които си идва фурната, застлани с хартия за печене.
И аз ги пекох в тавата от фурната върху хартия за печене. pleasantry
Аз ги правя за първа година и то главно ,за да ги използвам като част от подаръка . За традиция не съм сигурна,може и да е българска понеже на мъжа ми майка му прави за Коледа сладки-не точно такива,но все пак сладки  girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 14, 2010, 11:00:21 »

Руми, ние понеже правим новогодишната баница сладка, обикновено тогава минава и баклавата. Тиквеник май от едно време само мама хапва, аз проядох скоро и пак не ми е най-любимото нещо на света. Но пък винаги сме правили вкъщи меденки по Коледа - това за мен е БГ варианта на Коледните сладки.
Аз лично, миналата година за пръв път направих сладки сама. Не ме бива много в точенето и месенето  pardon И тъй като знаех, че мама ще е направила меденки, реших да пробвам друг вид  good
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #47 -: декември 14, 2010, 11:33:29 »

А да ви питам, виждали ли сте някъде по магазините в София да се продават такива сладки бастунчета (candy canes):


* candy.JPG (22.45 KB, 252x414 - видяно 2342 пъти.)
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: декември 14, 2010, 11:43:02 »

А да ви питам, виждали ли сте някъде по магазините в София да се продават такива сладки бастунчета (candy canes):


Аз съм виждала в Джъмбо, но не знам колко са годни за ядене. Иначе на вид ги докарват!
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #49 -: декември 14, 2010, 12:43:01 »

Еее, супер! Джъмбо ми е много близко и ще мина тия дни през обедната почивка да видя дали има smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #50 -: декември 14, 2010, 17:19:50 »

Охх, обожавам Коледа, нямам търпение вече. Бъдни вечер ми е любим ден, постните ястия, цялото семейство на куп. Като гледам вече сте изредили всичко и от нашата трапеза - лозови сърмички, боб, пълнени чушки с ориз (ммм), ошав, кьопоолу, туршийки, питка....   danceg
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #51 -: декември 16, 2010, 15:35:54 »

Имам един въпрос-може ли някой да сподели лесна и вкусна рецепта за питка за Бъдни вечер - за такива като мен ,които за първи път ще месят  blush

И аз се присъединявам към тази молба.
Интересно ми е дали кухненския робот ще се справи с месенето на тесто, но мисля да пробвам преди Коледа. Не ми се отдава много-много месенето...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 18, 2010, 21:06:50 »

Ето резултата и от моите коледни сладки по рецептата,която първо пусна Надето:)


* 117.jpg (69.5 KB, 800x535 - видяно 283 пъти.)
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #53 -: декември 18, 2010, 21:20:34 »

 Oh my ... Страхотно изглеждат! Бравооо!  Bravo
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: декември 20, 2010, 11:20:29 »

Фийбс, страхотни са ти станали сладките  Bravo

Аз също сътворих моите снощи, но много се изморих накрая и нямах сили да ги снимам и качвам. Направих шведските, както миналата година, и миришеше страхотно от тях. Не съм ги украсявала, защото така ги и дават - ядат се, като се поднасят с кафе и си ги топкаш вътре  girl_wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 20, 2010, 13:00:17 »



Представям ви и моите коледни елхички. Имат вкус на котешко езиче, макар да настъргах в тях кора от портокал и от лимон. Още не съм ги опитала в напълно готов вариант, но се надявам да се харесат.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 20, 2010, 13:37:56 »

И аз се присъединявам към тази молба.
Интересно ми е дали кухненския робот ще се справи с месенето на тесто, но мисля да пробвам преди Коледа. Не ми се отдава много-много месенето...
Ами да ти кажа моя кухненски робот меси страхотно тесто! smile Аз изобщо не мога да меся и никога не съм опитвала, просто съм скарана с готвенето, но за прощъпулника на дъщеря ми трябваше да месим питка. Свалих си една рецепта от нета, която ми се видя по-лесна за направа и всички продукти ги изсипах в робота. Той омеси тестото за няколко минути. Оформихме питката и я оставихме малко във топла фурна (50 градуса) да втаса . След това  печеш и е готова! В общи линии май около  час-час и половина отне правенето на питката, от които ти единствено слагаш продуктите в робота и после оформяш вида на питката в тавата преди да втаса Wink
И това ако не е "калпазанска" питка здраве му кажи Wink funnytooth funnytooth funnytooth
А иначе за коледните сладки и аз да си кажа, че не съм се сещала да направя и всяка година правим баклава и тиквеник, аз много ги обичам. Но сега с тази идея за сладки мисля да пробвам една рецепта за cookies, която сестра ми е взела от нейна колежка. Пък да видим какво ще стане smile А ако ми остане врем може и едни кексчета да направя, поне форма за печене имам, да не седи така без да я ползвам .. Wink
 Offtopic Каква е тази хартия за печене и от къде се купува? Аз ако знаех по-рано, че има такова чудо щях да си запазя едната тава от фурната, която вече "окипазих" от печене на бутер банички.. angry Кажете от къде да се сдобия с такава, та да не се излагам вече като пека в тази тава ... blush Offtopic
« Последна редакция: декември 20, 2010, 13:42:13 от hoty » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 20, 2010, 13:41:18 »

hoty, във всички по-големи магазини я има. Навита е на ролка - както е опаковачното и алуминиевото фолио. Стои при тях и прилича на оризовата хартия от едно време.

Нинчеgood
С какво си ги поръсила?
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 20, 2010, 13:44:37 »

Ооо, мерси, bubka! Дано да има тука до нас, че иначе ще трябва да карам някой да ми купува, та да мога да направя бисквитките преди Коледа smile Може ли да дадеш рецептата за меденките?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 20, 2010, 13:53:39 »

hoty, аз моята я взех от Кауфланд. Слагат я до фолиото за печене и за завиване. За първи път ползвам и съм много доволна. Тавата остана чиста, а сладките страхотно изпечени и незалепнали за нищо  Yes
bubka , купих си цветни кокосови стърготини. Като намазах с т. нар. айсинг и венага поръсих. Той много бързо стяга и за мое учудване и кокосът се залепи добре.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines