Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 20:28:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нещо ново,нещо старо,нещо на заем и нещо синичко  (Прочетена 134542 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 11, 2007, 17:27:48 »

Аз си мисля бельото да е в бяло и синьо, а на заем да взема талисман от скъп човек и да го скрия в букета. За старото - годежният пръстен дали се брои?
Ами мисля че не се брои.Нали трябва да е нещо наистина старо и да е свързано с миналият ти живот като неомъжена жена,а пръстена е свързан с настоящето.Така че май трябва да опиташ с нещо друго,ако държиш на традицията!
Ето каква е всъщност тя:
Нещо старо, нещо ново...
Това поверие идва още от Викторианската епоха (ХІХ век) и звучи така: „Нещо старо, нещо ново, нещо на заем, нещо синьо и сребърна монета в нейната обувка”. „Нещо Старо” – това е символ на връзката на младоженката с нейното семейство и миналото. Едно от решенията е булката да носи старо семейно бижу или булчинска рокля, принадлежала на майка й или баба й.
„Нещо Ново” – това репрезентира хубавото бъдеще и щастлив брачен живот. Най-често за това се избира нова булчинска рокля.
„Нещо На заем” – да напомня на младата булка, че семейството и приятелите й винаги ще са до нея, ако има нужда от тях. За случая може вземете дантелена кърпичка, шалче или бижута.
„Нещо Синьо” – символизира вяра и лоялност и датира още от далечните библейски времена, когато синьото е било равнозначно на чистота. Най-често жартиерът на булката е син.
„Сребърна монетка в обувката” се слага, за да бъде живота на младоженката богат и щастлив.
« Последна редакция: февруари 11, 2007, 17:32:36 от fiibi_bg » Активен
Radostina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 11, 2007, 18:48:20 »

Това за очите ми е ясно и с мен е така.А колкото до идеята за халката ,наистина е много добра. *THUMBS*А и доста различно хрумване!
[/quote]

Благодаря, благодаря.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #47 -: февруари 11, 2007, 22:29:08 »

Вярно, Фийби, много си права. Значи може би талисманчето от пра-баба ми може да ми е "нещо старо", а на заем лесно ще измисля какво да си мушна в чантата... Благодаря ти (отново!) за хубавия съвет!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 18, 2007, 16:11:14 »

сега тука в едн акнига чета:
нещо не заем  се взема от щастливо женени приятели-за да е щастливо семейството като това от което се взема предмета и обикновенно е менче или кошница.
 а някъде по роклята от вътрешната страна се зашива червен конец против уроки good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #49 -: февруари 18, 2007, 19:43:22 »

сега тука в едн акнига чета:
нещо не заем  се взема от щастливо женени приятели-за да е щастливо семейството като това от което се взема предмета и обикновенно е менче или кошница.
 а някъде по роклята от вътрешната страна се зашива червен конец против уроки good

И да, и аз съм чувала това за червения конец. Ама нещо синичко има същото предназначение. Така че зависи от предпочитанията.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 18, 2007, 23:48:08 »

е да аз ще имам син жартиер,но и червено конче някаде отвътре на роклята
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 19, 2007, 04:43:36 »

сега тука в едн акнига чета:
нещо не заем  се взема от щастливо женени приятели-за да е щастливо семейството като това от което се взема предмета и обикновенно е менче или кошница.
 
Аз взех назаем фуркети от една от най-добрите ми приятелки която е щастливо омъжена вече 6 години good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 10, 2007, 15:18:17 »

нещо ново ще бъде почти всичко по мен
нещо старо е един пръстен на майка
нещо синьо е едно украшение на gsm-а ми
нещо на заем е кумата ще ми даде
нещо подарено ще ми е букета и воала
нещо червено-червено конче на ръката
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #53 -: април 25, 2007, 15:30:51 »

Аз почти съм ги подредила тези неща.
Нещо ново - всичко по мен ще е такова;
нещо синьо - купих си син жартиер;
нещо назаем - воалът ми ще е назаем от кумата.
Остана ми само нещо старо, за което още нямам идея  Tc
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 25, 2007, 15:38:05 »

Остана ми само нещо старо, за което още нямам идея  Tc
накой стар накит или стара монета
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 25, 2007, 15:40:03 »

Остана ми само нещо старо, за което още нямам идея  Tc

Нещо старо може да е някое бижу, обеците например, ако имаш подходящи  girl_wink
При мен старото бяха точно бижутата, защото имам златни колие и гривна, които стояха много добре на роклята, а и са доста официални и ги слагам само по такива поводи  good
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #56 -: април 25, 2007, 15:50:33 »

Мерси за идеите, момичета. Аз бижута още не съм си купила, защото искам първо да видя как се е получила роклята, дали е дълбоко изрязана на деколтето или не и т.н.
Но може да са някои стари, да  Bravo И това за монетата е идея, хем е стара, хем и паричка, сигурно е добра поличба.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 25, 2007, 16:08:45 »

И това за монетата е идея, хем е стара, хем и паричка, сигурно е добра поличба.
да мисля че е доста добра идеята за монетата която ти дадох дори мисля и аз да имам такава на сватбения ден (мама ще мия даде), но нали знаеш трябва да е стара,колкото може по стара
тази която аз имам е от преди век и половина
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 25, 2007, 16:10:29 »

о това за монетата е супер идея и ние имаме една супер стара,но аз няма да имам чанта и няма да има къде да я сложа
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 25, 2007, 16:11:38 »

о това за монетата е супер идея и ние имаме една супер стара,но аз няма да имам чанта и няма да има къде да я сложа
тази която аз имам е малка и лека и мисля да пробвам в обувката, но ако не ми е удобно в чантата
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines