Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:32:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нещо ново,нещо старо,нещо на заем и нещо синичко  (Прочетена 134673 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #165 -: януари 09, 2012, 23:10:19 »

Щом е с цел да вземем на мама брошката, ок smile Обаче иначе е неопрадано да се чудя още за какво да се притеснявам, че малко неща са ми на главата....

С десния крак тръгни, ритни менчето, ама не го обръщай, не гледай други булки... още някой сеща ли се за нещо?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 10, 2012, 09:40:18 »

Щом е с цел да вземем на мама брошката, ок smile Обаче иначе е неопрадано да се чудя още за какво да се притеснявам, че малко неща са ми на главата....

С десния крак тръгни, ритни менчето, ама не го обръщай, не гледай други булки... още някой сеща ли се за нещо?
аз не искам да ми вижда роклята мъжа ми, това е единственото за което съм суеверна.
в другата тема бях писала какво мисля да спазя като обичаи и какво не-повечето неща ми идват в повече и на мен, плюс самото напрежение ...
Не мога цял ден да мисля "какво да  спазя за да не се разведа"  някой ден blush
Сори ако сме  Offtopic
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #167 -: януари 10, 2012, 10:03:37 »

Аз май няма да го спазвам това за новото, старото  и назаем и тн... Т.е. ако се случи така ок, но няма да го целя. В деня на гражданския ни брак го спазих съвсем случайно, но и тогава пак се получи неволно smile Но ме пазиха да не гледам други булки, макар че беше малко вероятно да видиш булка в средата на седмицата в забутано гражданско, и то по обяд smile
Активен
drebosu4eto
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #168 -: февруари 13, 2012, 10:22:55 »

Здравейте и от мен. smile
Прочетох коментарите ви по темата и реших и аз да се включа.На мен тепърва ми предстои сватба.Дълго се чудех до колко в днешно време се спазва тази традиция и се радвам,че не е забравена.Аз мисля нещо ново да е роклята,нещо старо - на майка ми перилите от сватбата и,нещо назаем.. тук трябва да помисля и нещо синьо жартиера. girl_wink
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: март 30, 2012, 12:46:15 »

не знам какво точно е поверието за това но ми звучи добре ,даже някъде четох че трябва и нещо червеничко да има и за младоженеца, аз мисля да вържа на мен и милото по едно червено конче, много тънко но против уроки - за нещо ново .. всяка булка си има много нови неща, нещо старо ... хихи с мама коментирахме да си обуя прашките, после ги изпираме и хоп вече са стари, за назаем съм говорила с моя приятелка да ми даде бижутата си понеже аз исках точно такива и така .....
 yahoo yahoo
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #170 -: март 30, 2012, 15:14:32 »

не знам какво точно е поверието за това но ми звучи добре ,даже някъде четох че трябва и нещо червеничко да има и за младоженеца, аз мисля да вържа на мен и милото по едно червено конче, много тънко но против уроки - за нещо ново .. всяка булка си има много нови неща, нещо старо ... хихи с мама коментирахме да си обуя прашките, после ги изпираме и хоп вече са стари, за назаем съм говорила с моя приятелка да ми даде бижутата си понеже аз исках точно такива и така .....
 yahoo yahoo

Не се заяждам, но и преди това ще ги переш предполагам smile значи вече са стари. Аз пък мисля да си понося обичките предварително с цел състаряване.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 30, 2012, 18:42:02 »

Аз пък съм решила така - нещо ново - бельото, нещо старо - обецата на пъпа, нещо на заем - булото и нещо синьо - ще имам синичко в обеците - поне се надявам да намеря такива  Bravo
« Последна редакция: март 30, 2012, 23:07:18 от InLove_Girl » Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 30, 2012, 22:36:03 »

Не се заяждам, но и преди това ще ги переш предполагам smile значи вече са стари. Аз пък мисля да си понося обичките предварително с цел състаряване.

Не си ме разбрала , нали ще съм ги обувала вече .. значи са носени и стари ... няма значение
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 31, 2012, 15:48:34 »

Аз май няма да го спазвам това за новото, старото  и назаем и тн... Т.е. ако се случи така ок, но няма да го целя. В деня на гражданския ни брак го спазих съвсем случайно, но и тогава пак се получи неволно smile Но ме пазиха да не гледам други булки, макар че беше малко вероятно да видиш булка в средата на седмицата в забутано гражданско, и то по обяд smile
защо не трябва да виждаш друга булка
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 31, 2012, 15:52:35 »

Двете булки не трябва да се засичат в гражданското, не трябва да се виждат, защото носи лош късмет,а ако евентуално се видят трябва да си подарят по нещо една на друга  smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: март 31, 2012, 16:13:07 »

а кои две-сори ако задавам глупав въпрос
които и да са две не трябва да се виждат така ли
то и ние подписваме през седмицата, но понеже следващите дни са почивни при нас ще има доста други подписващи... още като ходихме за записване казаха, че за тоя ден имало доста.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 31, 2012, 17:03:10 »

нещо ново - роклята
нещо старо- бижутата
нещо синьо - жартиера
нещо на заем - не съм измислила...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 31, 2012, 21:49:16 »

_Ezra_ може и да сме  Offtopic, но на мен са ми казвали специално за среща в ритуална зала...Примерно преди вас има булка, вие трябва да влезете от единия вход, преди другата двойка да са излязли от ритуала...За да не се засечете.. Аз за себе си съм решила да имам 2 подаръчета за гости за всеки случай и ако случайно някъде засечем друга двойка младоженци, да им подаря.  pardon
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #178 -: май 07, 2012, 12:51:12 »

нещо ново - рокля, обувки, чанта, една част от бижутата, аксесоар за коса и тн.
нещо старо - другата част от бижутата, може и бельото да сложа веднъж преди сватбата
нещо синьо - на прашката си заших малка синя панделка
нещо на заем - от кумата ще взема една шнолка и ще си я нося в чантата
« Последна редакция: май 07, 2012, 19:30:05 от jenifer » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #179 -: май 21, 2012, 12:51:55 »

нещо ново - роклята, обувките и бельото
нещо старо - обеците
нещо синьо - жартиерът
нещо на заем - чантата  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines