Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 16:08:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нещо ново,нещо старо,нещо на заем и нещо синичко  (Прочетена 138407 пъти)
 
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 22, 2009, 09:29:27 »

mucito едното май, което го риташ пред вас за здраве, вътре с цветенца и здравец, а другото след ритуала за детенце( с бял и червен цвят) Ох, сложна работа smile
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: май 22, 2009, 09:38:51 »

Ох няма да стане с менчето да е назаем. Всичко трябвало да бъде върху булката. Няма къде да си го окича smile Ще мисля друго, освен някое бижу.Малееее луда работа
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #152 -: май 24, 2009, 17:17:16 »

момичета, аз знам, че нещото назаем трябва да е от човек, който е щастливо женен, за да може да е заразно щастието за вашето семейство. Старото се свързва със семейството и е хубаво да е вещ, която е дадена от майка, баба и т.н. Новото символизира новото начало - доста нови неща ще има по нас.... може да си нарочите премерно обеци, пръстен... или нещо друго ценно... а синьото против уроки  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #153 -: май 24, 2009, 18:25:49 »

Класическото обяснение за тези символи е следното:

Син по принцип е жартиерът. В библейски времена, синьото символизирало чистотата и верността (воалът на Девата е син). Така синият жартиер става символ на истинската любов (един вид интимността на жената е чиста и тя е вярна на бъдешия си съпруг).
Старото е това, което оставяте зад себе си. Смисълът е да се покаже, че дори и в новият ви живот, който започва сега, винаги ще има място за семейството на родителите ви. Обикновено старото е старо семейно бижу или сватбена снимка на някой, който е скъп за вас, защо не и първото ви зъбче...
Новото е животът, който започва за вас отсега. Класически новото се представя от роклята, но ако сте с роклята на майка си или ако роклята ви е оказион, заложете на нов воал или нови обувки...
Назаем се взима нещо от скъп приятел, в смисъл, че във всеки момент държите приятелите ви да бъдат с вас.

Аз нещото назаем го изгубих  badgirl беше пръстен с диаманти и гранати на моята приятелка. Ужасен срам  angry
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юни 04, 2009, 10:35:02 »

ох, голям зор видях с тия неща, защото нямах чанта и трябваше да съм доста изобретателна. старото беше в крайна сметка годежния пръстен, синьото -цветенце на жартиера, новото - всичко останало. в последния момент щях да остана без нещо на заем, затова подарих обувките си на сестра ми (която сега е във възторг) и ги обух само за сватбата:)
Активен
hubenova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юли 02, 2009, 13:42:10 »

ето ви идея за тези неща:
-нещо ново -роклята
-нещо старо-слагате си белиото 1 път преди сватбата и то става старо smile
-нещо на заем и синьо-исках от приятелките си да ми направят синьо манисто (или маниста)на безопасна игличка ,което сложих на кринолина
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: септември 15, 2009, 10:51:07 »

при мен беше така:
- нещо ново - роклята и аксесоарите
- нещо старо - бельото /1 път обуто преди сватбата/
- нещо синьо - жартиетът
- нещо на заем - една от белите чанти на майка ми, която беше само за наздравицата, тъй като моята беше пълна с други неща
« Последна редакция: септември 15, 2009, 10:53:12 от atsuki » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: септември 15, 2009, 11:18:18 »

Новото - роклята
Старато - обувките, бях ги разхождала доста, за да не ми направят рани
Синичкото - жартиера
Обаче на заем нямах нищо, съвсем бях забравила за това blum
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: септември 15, 2009, 17:25:57 »

в интерес на истината и аз бях забравила, но майка ми в последния момент си предложи услугите за чантата, че моята беше пълна с какво ли не и така случайно се уредих. абе добре се получи  blum
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: септември 15, 2009, 17:49:56 »

А при мен беше така: smile
 ново- рокля и всичко друго
 старо- обувките , малко ги направих стари( сложих ги 2-3 пъти)
 на заем - голям зор беше, все пак взех една фиба от една приятелка
 и синьо- пак зор, на жартиера имаше ама аз нали си го слагах в ресторанта и затова зашихме едно синьо манисто между хастара и сатена на роклята smile
Активен
Bankova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Любовта!? Това сме АЗ и ТИ!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 11, 2010, 12:00:17 »

При мен ново-роклята,старо- бикините, синьо- синьо манисто, на заем- безопастна игла на която бях закичила мънистото под роклята
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 04, 2012, 14:03:29 »

Привет, да поосвежа и аз малко темата girl_wink , аз съм си поискала от майка ми една стара брошка назаем , по която има синичко. Така ще покрия обичая, мисля. bouncinggirl
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 09, 2012, 15:58:56 »

Аз мисля да съм с една перлена огърлица в която има синьо и така с един удър три заека. Огърлицата е на мама - нещо на заем, стара е и има синьо. А новите неща ще са толкова много, че незнам кое да си нароча  smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #163 -: януари 09, 2012, 22:51:31 »

Имаме си толкова български ( или регионални) сватбени поверия, трябва ли да спазим и това?

И ако не сме с нещо, ново, старо и назаем какво?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: януари 09, 2012, 22:58:14 »

е Киви женска му работа , знаеш- чудим се как да откраднем/заемем още някое бижу от майка или приятелка  danceg Girl_sing goody
Аз да си призная съм суеверна, но специално тази тема тук я спазвам защото имам хубави детски спомени от тази въпросната брошка на майка ми. LOVING
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines