Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:35:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 198464 пъти)
 
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юни 28, 2011, 09:47:05 »

Evalina, това е твоята сватба и според мен можеш да си я направиш както си искаш!  tease Все пак, традициите не са това, което бяха!  Wink
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #436 -: юни 28, 2011, 10:04:07 »

Evalina Мен моя баща ме изведе от нас  под ръка и ме предаде долу на входа на кума, след това ми помогна да се кача в колата и тръгнахме (никой не е играл хоро), пред ритуалната зала кума ми помогна да сляза а след ритуала вече си "предадена" на младоженеца и той те води и т.н. Така беше при мен smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #437 -: юни 28, 2011, 11:03:56 »

Хайде и аз с въпрос - в ресторанта чупи ли се пак пита над главите от младоженците или това се прави само в Гражданското, където ще се сключва брака? Т.е. права ли съм - трябват ми 3 пити - 1 за гражданското, която се разчупва от младоженците, една за църквата (не знам какво се прави с нея) и една за ресторанта, с която свекървата захранва младоженците?
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #438 -: юни 28, 2011, 11:07:07 »

once_upon_a_time ние имахме 3 пити, за гражданското, за разчупване в ресторанта и захранване с нея и за подарък на кумовете, като тази за разчупването беше най-голяма. Но за гражданското не ти трябва освен ако не искаш да раздавате още там на гостите (никой не ти я разчупва над главата там), а за църквата не знам понеже ние нямаме църковен брак.
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юни 28, 2011, 13:08:42 »

Ние ще имаме две пити и искаме преди да ни захранят в ресторанта да си е разчупим smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 28, 2011, 17:00:14 »

once_upon_a_time, ние лично, няма да имаме питка в гражданското въобще. Най-добре попитай какъв ще е вашият ритуал.  smile Ние ще имаме две питки в ресторанта и една в църквата.
Evalina, всичко изцяло е по твой избор: може да те изведе баща ти, може и кумът. Може и вие да играете хоро, а може и за вас да играят ( но за да стане това, трябва гостите да го знаят и да не се чудят).
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #441 -: юни 28, 2011, 17:04:47 »

Благодаря, и аз до този извод стигнах - навсякъде е различно и когато отивам да доплащам услугите и да нося документите, ще питам на място, поне питите няма да избирам с месеци предварително  tease
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 28, 2011, 17:20:58 »

Аз съм чела тук много момичета, че имат тракийски ритуал.  smile Сигурно е страхотен! Завиждам им благородно. При нас в София го няма като опция. Може би за него трябва питка.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #443 -: юни 28, 2011, 17:53:23 »

Не, Тракийският ритуал е свързан с посрещането в ресторанта, доколкото си спомням... срам, на толкова сватби съм била, а изобщо не ги помня тези неща - помня само дали е било весело и как е изглеждала булката, никога не съм се впечатлявала или заглеждала по украси, подаръци и пр...... pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юни 28, 2011, 18:58:12 »

Ами аз знам за такъв ритуал дори и в ритуалната зала.  smile Но все пак не съм толкова добре запозната. Иначе подобни ритуали в ресторанта има навсякъде. На мен много ми се иска да имаме, но не можем да отделим средства за него.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юни 28, 2011, 20:12:18 »

once_upon_a_time, понеже си от Пловдив, мога да ти обясня при нас как е този Тракийски ритуал. Миналата година, когато кумувах, младоженците си го бяха поръчали допълнително, като той е преди да започне церемонията в гражданското и малко след като ви бракосъчетаят smile състои се в комбинация между народни танци и музика на живо, която е народна естествено и като цяло е доста интересно. Заплаща се допълнително, но не помня точно колко, може би 50-100 лв., не повече.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #446 -: юни 28, 2011, 20:40:28 »

На бележката, която ни дадоха от Гражданското, пише 238 лв за Тракийски ритуал - това е за гр. Пловдив, пояснявам smile Мммм, как така "той е преди да започне церемонията в гражданското и малко след като ви бракосъчетаят " - нещо се обърках - нали първо започва церемонията и тогава ни бракосъчетават biggrin
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юни 28, 2011, 20:49:10 »

Извинявам се, не се изразих, както трябва smile ами първо, като влезете в залата ви посрещат двама танцьори и ви играят народен танц, а през цялото време има народна музика на живо, но не много силна, след което тези танцьори съпровождат младоженците и кумовете, за да застанат точно пред длъжностното лице. Започва същинската част от бракосъчетанието под съпровода на музиката, но тя е много тиха и се получава добре smile като приключи тази част, отново излиза един танцьор, който играе само на кума с едни ябълки, забучени на някакви дървени неща (вид украса си е според мен, която символизира дърво) и накрая му казва "честито куме". Общо взето е това, нямам спомени за друго, но като цяло придават по-голяма тържественост на събитието. А за цената, може би тази, която казваш е реалната, защото аз нямам много спомени smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #448 -: юни 28, 2011, 20:57:53 »

Да, сега се сетих - нашите кумци също бяха с Тракийски ритуал, но при тях беше изнесено подписването и затова може би не успях да си го представя в Гражданското.
Да допълня, че при нас се очертава да има оркестър за взимане само при булката, младоженецът и кумовете не искали да ги съпровождат тъпани, а в същото време държат да има жива музика у родителите ми.... ще падна вече  pardon Още едно допълнение - на сватбите, които съм гледала, бащата обикновено е извеждал булката и я предава директно на младоженеца, въпреки че и аз смятам, че традицията е да бъде на кума. Не се сещам как влизат четиримата в Гражданското, но имам поне 3-4 сватби на видео, така че лесно ще проверя, ако някого го интересува  blum
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines