Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 13:23:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята!  (Прочетена 233235 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: октомври 20, 2008, 10:40:56 »

Ели,

наистина е много красива, браво;

кухненският плот, черното, от какъв материал е?

питам, защото ние искаме да сложим технически камък, но да видим първо колко парички ще ни кажат на линеен метър;

Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: октомври 20, 2008, 10:45:49 »

Страхотна кухня, Ели Bravo Bravo
Заслужавало си е чакането.....да не забравяме , че в повечето случаи хубавите неща стават бавно........с много търпение, старание и любов Wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 20, 2008, 12:18:44 »

получих ръвата оферта, 2500лв. ...

момичета, някой да знае дали техническият камък е добър за кухненски плот????
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: октомври 20, 2008, 18:08:18 »

Яна, това е гранит. Той отстрани изглежда черен, но когато го гледаш отгоре, шарката е тази:

Нямам информация за технически камък, за първи път чувам. За гранит обаче съм  judges, със сигурност ще ни надживее и поддръжката му е много лесна.
« Последна редакция: октомври 20, 2008, 18:10:19 от ellie_bellie » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: октомври 20, 2008, 19:10:14 »

Ели,

мерси за снимката,

технически камък - изкуствен материал от натрошен гранит, лепило и смоли; хубав е, казват, че не попива мазнини – както гранита, но от друга страна като четох из нета разбрах, че много лесно се драскал;

за гранита знам, че понеже е естествен камък попивал мазнини и ставал на петна;

затова и разпитвам, защото днес ми съобщиха цена от 2500лв. за кухненски плот от технически камък;

не знам от гранит колко ще излезне такъв плот, но хич не искам да давам куп пари за нещо, което не е здраво и дълготрайно;

иначе сега съм с най-обикновен плот, дори не е МДФ - термо и не знам си там какво устойчив и да си призная - наистина съм много доволна;

искаме да минем на гранит или техн. камък, защото взехме черни плочки с шарка, имитация на гранит като шарка и сега решихме да вържем плота на плочките;

ще съм благодарна за малко повечко инфо относно гранита, защото където и да попитам - всеки си хвали неговото!!!!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: октомври 20, 2008, 19:42:17 »

Яна, четох и за този технически камък, намерих го като engineered stone. Мисля, че преди всичко е въпрос на предпочитание. За гранита не мога да кажа, че става на петна. При нас от 2 години не е мръднал. Зависи и от самия гранит как е третиран. Някои гранити имат нужда от запечатване всяка година, нашият не е такъв и не мърда. Самият факт, че всеки си хвали неговото не трябва да те притеснява, а да ти говори, че има не само един добър вариант и ти трябва да си направиш преценката. Може би цената би трябвало да те води в случая, щом като е най-определящият фактор за теб.
« Последна редакция: октомври 20, 2008, 19:46:05 от ellie_bellie » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 20, 2008, 21:09:40 »

не цената е наи-определяща, Ели, но вае пак не искам да дам толкова пари, ако не си заслужава като качество, затова и питам,

фирмите, продаващи техн. камък общо взето казват, че е мн. по-добър от гранита, а тези, които продават гранит - обратно, затова питам хора, които имат подобни плотове,

а относно твоя плот - по какво преценихте, че този гранитен плот нама да изисква толкова често да се запечатва, в смисал, в магазина ли ви казаха или вие познавате видоветв гранитни плотове
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: октомври 20, 2008, 21:17:16 »

Извинявай, аз не съм те разбрала и си мислих, че си говорила с хора, които си хвалят тяхното, а не продавачи  crazy. Ами да, права си в такъв случай.
Иначе това как е запечатан гранитът зависи от производителя. На нас когато ни го инсталираха, ни казаха, че не е необходимо да се третира допълнително поне няколко години, след това може да се направи запечатване наново, което го прави като нов. Казаха ни да го наблюдаваме и да му правим тест за пропускливост - ако излееш малко вода и тя започне да попива или се виждат балончета, значи пропуска. Досега не сме имали този проблем.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 20, 2008, 21:21:38 »

Ели исках да ти кажа, че и на мен ми харесва много кухнята! Стилно е и си личи,че всичко се прави с много предварително мислене, което е най-важното,за да се получи крайния продукт перфектрен!БРАВО.Моите искрени поздравления  Bravo Bravo
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 21, 2008, 08:05:16 »

Ели,
така е при вас, казват нещо и то е така, но тук не вярвам на продавачите, защото после .... ходи се оплаквй на Папата....

благодаря ти за инфото, поне знам как да си тествам гранита и за какво да питам;

Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: октомври 22, 2008, 14:54:59 »

момичета, а да ви попитам вас, кои мивки са по-добри, на франке или на тека????
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: октомври 22, 2008, 15:01:56 »

нашата е на Roca и е съм много доволна, имаме я вече 2 години.А пък за другите нямам идея
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: октомври 22, 2008, 15:06:21 »

хм, не съм гледала мивките на рока, сега ще хвърля един поглед

ама хич не се сетих, благодаря, че ме подсети
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: октомври 22, 2008, 15:10:35 »

Ели, поздравления за страхотната кухня! Bravo Bravo Bravo

gostenka–82, моето мнение е че и двете марки са добри. Майка има на Franke, а аз на Teka и от личен опит казвам, че не намирам разлика между двете. Моята мивка и с т. нар. покритие "лен" и да ти кажа моят съвет е да не си взимаш такава. Изглежда красива, но след всяко пускане на водата я мия, защото иначе стои като мръсна.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: октомври 22, 2008, 15:15:43 »

лилсън, благодаря за инфото, ще си взема обикновена, не лен, в смисъл алпака ли се води точно - не знам, или пък хром ли, нещо такова;

ще я вграждам отдолу, т.е. ще е под плота, така няма да ми се налага да слагам силикон и да ми мухлясва и пр.

сегашната е отгоре, не е хубаво фугирана със силиконче и доста мръсотийки се събират, чистя я с клечка за зъби и то едва ли успявам цялата мръсотия да отстраня;

а рока нямат за вграждане отдолу, поне не в каталога
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines