Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:21:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 137043 пъти)
 
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юни 03, 2009, 16:56:44 »

Аз пък искам и вълкът да е сит и агнето цяло. Парите не са лошо нещо, но и подаръците са спомен. Не ми е удобно да казвам че искам пари - прилича ми на пазар, но на близки които наистина виждам че се чудят им казвам по начин по който сами да се сетят напр.: Ние си имаме всичко необходимо, е трябва да си купим нещо скъпо например нов диван Wink разбира се с шега и то на близки (леля и свако за които знам че няма да се обидят) т.е те разбират, че по-добре да ни дадът пари за да можем да си купим нещо от което имаме нужда. Но на всички останали оставам да преценят сами. Ще се радвам всичко да мине добре и купона да е на мах - искам гостите да ни подарят настроение, а възвращаемост не търся.
« Последна редакция: юни 03, 2009, 16:58:33 от siss » Активен
asinka
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #436 -: юни 03, 2009, 19:39:00 »

според мен гостите (поне най-близките) са наясно какво е по-необходимо на младото семейство.
А кой какво предпочита май зависи от това как се финансира сватбеното тържество. Ако сами си плащате всяка стотинка и нямате солидни финансови основи/доходи, то разбира се че е по-добре да ви дадат парички. При нас нещата стоят точно така - сами сифинансираме начинанието, а и жилището сме си оправили и си имаме всичко от първа необходимост. При имам собствен вскус и стил и не би ми било приятно да получа подарък, който да не е мой стил smile. И давам пример - на половинката му подариха за един РД статуя слон, друг път други едни кичозни истории - ами те не подхождат на обзавеждането и няма как да ги сложа някъде, просто сега се моткат на най-неподходящите места smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 04, 2009, 17:05:01 »

Аз мисля,че е съвсем нормално да се дават пари на младото семейство.Подаръците,които се подаряват на една сватба са за "старт на новото семейство",ако мога така да се изразя.Подаряват се домакински уреди,точно защото се предполага,че семейството като семейство,оттук нататък ще живее самостоятелно.По същата логика се дават пари.Говоря принципно,а дали семейството му трябват да си покрие разходите си е негова работа.На нашата сватба на много хора им олекна щом разбраха,че предпочитаме пари,за да не обикалят магазините и да се чудят това имаме ли го и по наш вкус ли е.А други,без да питат бяха приготвили пари.Що се отнася до спомена-ще си спомням цял живот как са танцували и са с е забавляли,ще помня почивката на която ще отида,благодарение на парите които са ми подарили.Но  не съм сигурна,че ще помня дълго онази кафемашина,дето сутрин си правя кафена нея как съм я получила и от кого.
Активен
Ralibali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юни 05, 2009, 15:04:13 »

Сложен въпрос. Вярно е, че е много неудобно да заявиш, че искаш пари, ама като се замисля как на мои приятели им подариха по 4-5 различни сервиза за хранене и нието един не се вързваше, около 3-4 тостера и разни такива неща и се чудя. Тези неща няма да са ми спомен, по простата причина, че надали хората ще имат същия вкус като нашия. Винаги има и възможността да направи човек като на запад дето дават списък от някой готин магазин и си казват, че искат оттам да им се избере подарък:)
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юни 16, 2009, 09:13:29 »

Ох, това си е малко "болен" въпрос! Ние освен, че не живеем в България (и съответно възниква проблем с пренасянето на евентуални подаръци), си имаме и всичко необходимо, защото не обзавеждаме тепърва дом. Обаче действително могат да се получат конфузни ситуации, най-вече с не толкова близките гости - макар че с нашите поканени сме си достатъчно близки, общо-взето...

Та, който ме е попитал какво предпочитаме - пари или подарък - си казвам съвсем откровено. Ако не ме питат... Се надявам да се усетят  pardon Накрая, ако трябва да мъкнем, лека полека и на няколко курса - ами ще позамъкнем.  blum

Истината е, че тая работа с "пари или подарък" е още деликатен момент, много хора държат да е нещо , което "ръка да може да пипне."

Да видим, де!  pardon
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 16, 2009, 21:02:52 »

 Да ви кажа съвсен прясна информация-ходих на две сватби тази седмица и си ги питах най-спокойно и двете семейства какво искат.Едните искаха пари и им приготвих едно пликче и една кутия бонбони да им е сладък живота и една бут.вино да си го запазят за годишнината smile. Другите пък искаха подарък защото са в нов апартамент и нямат почти нищо и им приготвихме един сервиз от черно белите и те супер много го харесаха.Два пъти ни се обадиха да ни благодарят слде това  danceg
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #441 -: юли 02, 2009, 23:08:55 »

24 тостера

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2269271

Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 03, 2009, 07:48:52 »

Ох проблема с повтарящите се подаръци за България е наистина голям. Ние скоро влизаме в нов дом и със сигърност имаме нужда от много неща, но аз държа лично да си избера всичко. Ако можеше да се направи някакъв списък с магазини и артикули..., но тук със сигурност няма да се получи и пак ще има повторения и .. Аз няма опит много с връщане на нещо в магазин, но предполага, че е сложно и най - малко касова бележка ще искат иначе е добър вариант да върне човек всичко излишно и да си вземе пари и да си купи останалите нужни му неща...
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: юли 04, 2009, 21:35:59 »


лелееее...стра6на 6ега...  funnytooth представете си да си отваряте подаръците със страх 4е може да е ст6тия като предходния  funnytooth
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #444 -: юли 06, 2009, 13:06:02 »

ние затова към поканите сложихме и сватбена листа  danceg.имах известни опасения за реакцията на гостите,ама се оказа,че всички са страшно доволни от улеснението,което сме им поднесли.само родителското тяло все още негодува,ама кой ги пита  blum
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юли 07, 2009, 16:14:37 »

Аз много се репчих, че искам пари. Но сега, предвид как се развиха роднинските отношения по време на подготовката на сватбата, все пак ще имаме нова кухня и трябва да събираме всичко от нула. Да бях направила една сватбена листа когато си му беше времето.. Човек нииикога не знае. Дано успеем да набавим повече неща преди да изхарчим парите от подаръците.
Активен
momi4ezateb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юли 10, 2009, 17:15:28 »

Ние си имаме всякакъв "пълнеж" за нов дом,само домът ни липсва,затова предпочитаме пари,но мисля,че те са лишени от сантименталната стойност,която носят подаръците(а аз съм мнооооого сантиментална) ,така че  tease ще сме доволни на всичко
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юли 19, 2009, 18:29:27 »

Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines