Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:08:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138751 пъти)
 
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 18, 2008, 10:52:58 »

на сватби съм давала и 20 лв (в най-трудните ми студентски години това са ми били възможностите), и 100. не бих броила кой колко ми е дал и бих разбрала всеки, защото за доста хора времената са си трудни. все пак ние искаме парички, но не заради определена възвръщаемост, а за да си "подарим" някои по-големи неща - например спалня, и докъдето стигнат после smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 18, 2008, 12:17:36 »

Аз мисля, че ако направиш сватбена листа няма да получиш по-малко като стойност на подаръците, от колкото ако поискаш пари. Поне аз ако съм канена на сватба и има такава листа ще избера нещо, което максимално се доближава до сумата, която съм преценила да отделя. Така, че според мен "си струва" да направиш уговорката за парите когато не можеш да предложиш сватбена листа. Тоест примерно ако събирате пари за кола - казвате, че предпочитате парички. Ако имате нужда от много по-дребни неща спокойно можете да съставите списък и ще ги получите като подаръци, а не под формата на пари, с които вие да си ги купите.

Ние се чудим дали да не оставим такъв списък в Бонжур, мисля че предлагат такава услуга, но живеем заедно вече две години и ми е много трудно да измисля какво да включа, а да го пълня с разни вази и фруктиери колкото да има какво да купят хората е тъпо sad
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #47 -: март 18, 2008, 12:36:24 »

Ами така е - ние направихме сватбена листа и избрахме около 20 неща, ама като тръгнахме да гледаме повече...разни вази, дето само да събират прах...Все пак не е лош вариант да си обзаведеш къщата от едно място в един стил.
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #48 -: март 28, 2008, 11:42:44 »

Нашите гости сами си знаят че по-добрият вариянт са парите,а тези който са ни питали им казвам,най тактично,че сме на квартира и каквото ни е нужно сме си го взели,нямаме място за повече уреди и т.н.,даже един приятел се пошегува"е ми тогава да ви направим първа вноска за апартамент" funnytooth *ROFL*но всеки си преценява,неможе без подараци
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 28, 2008, 14:47:09 »

Мисля че няма да имам такъв проблем  blum ! Мойте роднини винаги дават пари, приятелите ни си знаят, а за неговите роднини сме казали на свекървата да им каже!
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #50 -: март 28, 2008, 22:30:41 »

Ние мислихме да споменем в поканите ,че не искаме предметни подаръци, но се отказахме. Много хора ще решат ,че се правиме на важни
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 29, 2008, 01:25:05 »

и ние с милото предпочитаме парички, пред подаръци!и се уговорихме да кажем на родителите си да знаят, ако някой реши тях да питат какво да ни бъде подарено. А близките ни приятели вече ни питаха и отговора беше "Париии"  pardon
стори ни се неучтиво някак си да е написано в поканата и за това се отказахме. Сватбените листи също са едно добро решение, но за съжаление ние ще стягаме дом навън и няма как да си вземем подаръците с нас  huhhuh.gif иначе би ми било приятно например да поглеждам сутрин тостера или кафемашината и да се сещам за сватбата ни  good но с уговорката разбира се, че са единични бройки  funnytooth
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 23, 2008, 14:40:26 »

Ето и аз да се разпиша! Аз също не очаквам възвращаемост, но като се замисля и чета вашите мнения може и да има нещо такова. Ние процедираме така: на роднините сме разпределили по-големите неща, като пералня, хладилник (ние си нямаме нищо и всичко ще ни е от полза), а на приятелите казваме пари, абе направо да си призная казваме пари на тези, на които не ни е неудобно...Иска ни се да съберем за количка, но ще видим, аз разчитам да разпределя каквото ми трябва, а и ще се радвам на всичко...
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #53 -: април 23, 2008, 15:08:59 »

Аз предпочитам пари вместо подаръци ... с парите можем да си финансираме медения месец и след време да си купим необходимите неща. Защото така или иначе в момента сме си добре обзаведени и със сигурност нямаме нужда от 15 вази и 8 комплекта прибори например ... Само дето не знам как ще се приеме една такава идея  huhhuh.gif
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #54 -: април 24, 2008, 20:16:25 »

И ние си казахме на най-близките че предпочитаме парички. Всичките ни приятели при даването на поканите ни попитаха пари ли искаме или подарък, няма нищо срамно и лошо. Ние си живеем заедно, имаме си всичко необходимо така че всеки препочита вместо да се главолъска какво да ни подари - едно пликче и готво Wink На тези, които не са ни попитали не сме казвали нищо smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 03, 2008, 10:23:17 »

Я да налея малко масло в огъня и аз, и ако съм  Offtopic модераторите да ме извинят!
Не ви харесват традиции като откупване на булката, булчинско хоро, плащане за закичване и изобщо всички традиции свързани по някакъв начин с даване на пари. Обаче почти всички булки деликатно намекват на своите гости, че искат плик с пари вместо подарък, защо? Това не е ли също просия? Вярно ще има повтарящи се подаръци, но си има начин и те да се избегнат. Помислете над това преди да заклеймявате някой традиции. И нека всяка от вас има най-хубавата сватба, за която е мечтала!
п.п. Не целя да обидя някой с това мнение!
Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 03, 2008, 10:30:25 »

Я да налея малко масло в огъня и аз, и ако съм  Offtopic модераторите да ме извинят!
Не ви харесват традиции като откупване на булката, булчинско хоро, плащане за закичване и изобщо всички традиции свързани по някакъв начин с даване на пари. Обаче почти всички булки деликатно намекват на своите гости, че искат плик с пари вместо подарък, защо? Това не е ли също просия? Вярно ще има повтарящи се подаръци, но си има начин и те да се избегнат. Помислете над това преди да заклеймявате някой традиции. И нека всяка от вас има най-хубавата сватба, за която е мечтала!
п.п. Не целя да обидя някой с това мнение!

Ами да ти отговоря: Не съм намеквала нито деликатно, нито неделикатно, че искам паричен подарък за сватбата! Напротив - когато ме питат директно какво предпочитаме - пари или подарък, понеже все мен питаха, а не половинката, се чувствах ужасно неудобно и нито веднъж не си позволих да кажа "дайте пари"! На всички съм казвала "нямаме предпочитания, вие решавате". Друг е въпросът, че повечето ни приятели си ми казаха, че в крайна сметка са решили да ни правят паричен подарък. Но аз да си го искам сама или да го намеквам - мноооого далеч от моите възприятия за нещата. Изобщо не съм мислила чрез подаръци да си избиваме разходите.
kopche, права си напълно! Абсолютно си ме разбрала какво имам предвид good
« Последна редакция: май 03, 2008, 10:35:30 от Месечинка » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 03, 2008, 10:34:52 »

Месечинка, браво на тебе!  Bravo Незнам защо все булката питата за такива неща?! pardon
Пак казвам мнението ми не е насочено конкретно към някого! Напротив, само давам повод за размисъл. Наясно съм, че колкото булки, толкова характера и още повече мнения.
 Offtopic Ако е така - sorry!
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #58 -: май 03, 2008, 11:17:41 »

пламик, разбирам възмущението ти и го споделям, но ... не всички булки са с такива помисли, когато кажат, че предпочитат пари. В някои случаи парите е по-доброто решение (в плик е много грозно), защото ако двойката е обзаведена и няма нужда от 20 комплекта прибори за хранене и 89 чаши за вино, по-добре да събере сума я за ремонт на жилището, я за меден месец, я за належащи покупки по-късно. В нашия случай на сватбата в България какви подаръци да сложа в списъка като после всичко трябва да се пренася със самолет и някак не си се представям да правя тези неща.  nea Брат ми утре отива на сватба, на която младоженците изрично са помолили вместо подаръци гостите да дадат някоя малка сума пари, защото младите планират основен ремонт на апартамента, в който ще живеят. Лично аз не виждам нищо лошо в това, дори мисля, че е много добра идея. Основното в случая е за какво и защо двойката предпочита пари вместо подарък. В Норвегия например имат т.нар. карти за подаръци, приличат на малки дебитни карти, които се предлагат в повечето магазини, зареждат се със сума пари от гостите и се дават на младоженците, които после отиват и пазаруват в магазина за сумата, която е внесена в картата. И това изобщо не е нещо срамно и непопулярно тук.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 03, 2008, 17:20:57 »

kopche, каква е твоята идеа тогава за получаването на подаръците под формата на пари в България - как ще се получават, ако не в плик? И какво му е грозното на плика? Аз лично не виждам разлика между даването на карта и даването на плик.  nea  И двете идват в плик, и двете се придружават от поздравителна картичка.
Тъй като в България ги няма отработени вариантите на карти, какво предлагаш да правят хората? А и да го имаше този вариант, на мен пак не би ми вършил работа, защото аз така или иначе не правя сметка да пазарувам от България, било ли то с карта или нещо друго от съответния магазин, от който е подаръка. Картите за подаръци вършат работа само в страната, в която е правена сватбата.
« Последна редакция: май 03, 2008, 17:37:42 от ellie_bellie » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines