Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:41:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ?  (Прочетена 138630 пъти)
 
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: октомври 08, 2008, 12:22:09 »

ние с милото също предпочитаме парички Bravo До сватбата живот и здраве мислим апартаментчето да ни е готово и обзаведено и няма да имаме нужда от абсолютно никакви подаръци, а и сега имаме достатъчно сервизи  tease Но все още не зная дали да го запишем на листчето, на което ще пише моля потвърдете присъствие до ... еди коя си дата на еди кои си телефони или просто да им го кажа устно на хората, които ме попитат goody
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: октомври 08, 2008, 21:37:21 »

Аз мисля че в дне6но време повечето гости си питат какво биха предпочели младоженците като подаръци...и няма място за притеснение как би се възприело...Аз смятам да си им кажа директно че искаме парички  tease
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #152 -: октомври 11, 2008, 00:28:44 »

Разбира се, че всеки гост би предпочел да поднесе на младоженците, това, което те искат. Изобщо не се притеснявай да кажеш, че като младо семейство тепърва трябва да градите всичко заедно и предпочитате сами да избирате кои неща имат приоритет за вас. Така ще бъде по-лесно и за гостите. Ако пък искаш и подаръци, можеш да се възползваш от услугата - "сватбена листа" , която включва желаните от вас подаръци. Гостите отиват в определените магазини, избират подарък от сватбената листа и ви подаряват ваучер. Този ваучер също не е обвързващ. Вие после може да решите със събраната сума от гостите (от ваучерите) да си вземете нещо по-голямо, вместо избраните подаръци. Такива сватбени листи има в магазините - "Крео", "Селма Ив", "Петра", "Технополис" и "Техномаркет". Повярвай ми, наистина действа много добре и за двете страни. Все пак ти си решаваш.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: октомври 11, 2008, 16:06:22 »

в някои страни знам че младоженците отиват в един голям магазин и си правят нещо като маса...избират си всички необходими неща от дто се вика солничка до по-големи електроуреди и  се слагат на една голяма маса наредели с табелка с фамилията на семейството...после на поканите пишат името на магазина и на масата и така готите отиват и питат за съответната маса и според способостите си вземат подарък и знае че самите младоженци са си го избрали и че няма да се повтаря или да остане нехаресан...
на места съм чувала пъ че правят и друго...младоженците на самата покана написвт номер на банкова сметка и всеки отива и внася сумата която може да даде...което също е много удобно...лошото е че за наща гладна българя няма всеки един гост да внесе пари и накрая няма да ти е станало ясно кой е...и е тъпо...
бяхме на сватата на дъщерята на кумувете на родителите ми...и какво се получи накрая...имаха много гости...много подаръци и много пликове с пари...а накрая и много прзни пликове  Oh my ... само с някаква картичка която дори не беше надписана за да не стане ясно на кого е излагането...много е кофти така...и на други сватби бях чувала че се дават празни пликове...ми мама му стара като не можеш да дадеш при нямаш възможност ми не отивай на сватбата..откажи по някакви причини...ама не и да прецакваш така младоженците...
« Последна редакция: октомври 11, 2008, 16:09:13 от BeRa » Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #154 -: октомври 11, 2008, 18:15:53 »

Ужас, колко грубо да дадеш празен плик  Oh my ... като няма възможност наистина по-добре едно цвете и да е ясно ама така малко грозно... все едно кутия за подарък и вътре нищо... и да се криеш зад ненадписани картички е глупаво, колкото или каквото си дал, толкова, но поне да се знае от кого е
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #155 -: октомври 11, 2008, 22:12:57 »

Съгласна съм, че е грозно да се дава празен плик, дори много грозно, но не съм съгласна с израза "да прецакаш младоженците". Предпочитам да имам гости, отколкото подаръци (още по-малко пари)  pardon
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: октомври 11, 2008, 22:17:38 »

Е това с празните пликове не го бях чувала,ГРОЗНА работа  nea
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: октомври 12, 2008, 13:08:34 »

Да определено е грозна работа-може ли да има такива хора?Бях чувала,че не се пишат имената,за да не се разбере кой е дал сумата,но това да пуснеш празен плик е прекалено! diablo
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: октомври 12, 2008, 15:41:02 »

Като нямаш възможност по добре вземи едно цвете, отколкото празен плик! Варианта и с картичката е по-добър отколкото празен плик! crazy Но ненадписана картичка това си е направо обидно!
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #159 -: октомври 13, 2008, 00:38:06 »

Ох, Боже! Не бях чувала за такова нещо.Изключително обидно за младоженците. Етикетът изисква да се дадат на младоженците пари или подарък - поне еквивалент на цената на куверта. Затова трябва да се канят само най-близките роднини и приятелите. Защото с тях ще поддържаме по-често връзка. Далечните роднини може и да не ги каним. Това е моето мнение.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: октомври 13, 2008, 07:23:49 »

И аз не бях чувала за такова нещо - празен плик!
Да не би някой в бързината да е забравил да го надпише и напълни?!
Защото има много хора, които предварително си подготвят и надписват пликовете, но има и такива, които си носят празен плик и на самата сватба го надписват и слагат в него парички.
Ако има видео не се ли вижда от кого е този плик?
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: октомври 13, 2008, 08:24:54 »

Леле ужас празен плик  shok Това е изключително гадно и даже някак си накърнява младоженците според мен. По-добре наистина един букет да се даде, не заради самите пари или подарък просто е гадничко като отношение sad
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: октомври 13, 2008, 10:32:05 »

За мен, пост фактум вече, много по-важно е присъствието на хората. Слава богу, празни пликове нямаше. Но съм съгласна, че даването на празен плик е най-голямата простащина, за която съм чувала. 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: октомври 13, 2008, 10:37:06 »

И аз да подкрепя Снежито, че най-важното беше присъствието на хората.Аз дори бях забравила за пликовете, сестра ми ме попита колко пари сме събрали.За мен кефа беше да прочета картичката която намирах във всеки плик, и си ги пазя, всичките.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: октомври 13, 2008, 15:35:31 »

magi_st и аз те подкрепям ,за мен също беше важно присъствието,аз също си пазя всички картички и си ги чета отвреме на време girl_in_love,а на нашата сватба имаше и такива,които не дойдоха защото нямали пари в момента,това винаги ще ми е едно наум,мноого се разочаровах Mad girl
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines