Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:28:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксина срещу рак на маточната шийка  (Прочетена 93585 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« -: ноември 14, 2007, 16:39:06 »

Знае ли някой нещо по въпроса и бихте ли се ваксинирали?
http://www.hpvgard.org/
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #1 -: ноември 14, 2007, 16:43:01 »

Хей, и мен ме вълнува тази ваксина.....ако някой нещо знае нека сподели..,че не мога да уцеля личния лекар да го питам...
Аз мисля да се ваксинирам.....
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #2 -: ноември 14, 2007, 16:45:17 »

И цената си я бива 250-300лв на ваксина като се правят три!
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 14, 2007, 16:45:55 »

личният лекар или гинеколог ама е за 16-26 годишни... ей такива като мен оттърваха влака преди две седмици  Girl_sing
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #4 -: ноември 14, 2007, 16:50:30 »

Леле...250-300  Oh my ... tease....ами май няма да си правя....Ужас....ама тези ваксини в Испания са безплатни...мама ми каза преди година за тях...и ми каза да питам че били безплатни там при тях........Ужас..не е често..само гледат да взимат,нищо безплатно няма вече....
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 14, 2007, 17:46:24 »

Да, тя се први на млади момичета, които са в началото на половия живот и е срещу HPV (Human Papilloma Virus ), който е предпоставка за образуването на ранички по шийката на матката, които могат да се трансформират в злокачествени образувания. Смята се, че всяка жена в активна полова възраст го е имала, но имунната система се справя самичка в мн случаи. Броя на сексуалните партниори е определящ (колкото повече, толкова по-големи "шансове")

Моля не използвайте 4 и 6 вместо букви!!!
« Последна редакция: ноември 14, 2007, 19:52:35 от Bulechka » Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 14, 2007, 21:12:29 »

а не е задължително да се образува раничка единствено от вируса HPV, аз съм живият пример   sad има и други фактори които за съжаление благоприятстват образуването на раничка, за които ваксината няма да помогне, моят съвет е не ползвайте тампони.. ама това за една друга тема
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 14, 2007, 21:52:33 »

Ами аз като съм на 24....да си направя ли? не е малко 250-300лв...но...
А вобще вие "ЗА" ваксините ли сте? нали ваксината е част от вируса който се вкарва в тялото в малко и разредено количество за да може тялото да си изгреди антитела?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 14, 2007, 21:55:38 »

вируса е убит,не може да се заразиш,а само да ес предпазиш good
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #9 -: ноември 15, 2007, 09:21:34 »

И аз бих се ваксинирала, въпреки цената good, майка ми почина от рак. Обаче... уви съм над 26 години
Тук пише, че "Очаква се в бъдеще възрастовата граница да се разшири.":
http://framar.bg/new_product.php?id=52&page_special_title=%D1%C8%CB%C3%C0%D0%C4+-+%C2%C0%CA%D1%C8%CD%C0+%C7%C0+%CF%D0%CE%D4%C8%CB%C0%CA%D2%C8%CA%C0+%CD%C0+%D0%C0%CA+%CD%C0+%CC%C0%D2%CE%D7%CD%C0%D2%C0+%D8%C8%C9%CA%C0
но за сега не мога да се възползвам
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 15, 2007, 10:09:42 »

Тъй като и мен много ме вълнува тази ваксина и съм на 26 реших да попитам гинеколожката си,а и други познати лекари...Та те ми казаха,че няма пречка че съм на 26,просто се смята,че тази граница,която е дадена е най-рискова за образуването на този папилома вирус.И цената е наистина толкова висока... :mad_girl:А в чужбина се слага безплатно,защото все пак се спестяват на държавата повече средства така,от колкото след това за лекуване на раково болни,а за мъките да не говорим...Обаче в БГ пари за нови коли на министрите има,а за ваксини няма...
Обясниха ми още,че наистина в рисковата група попадат момичета с многобройни и безразборни полови контакти и за това ми казаха,че при мен е малко вероятно,но....все пак никой не е застрахован :girlsigh:Така че и аз се чудя какво да правя,а мъжа ми каза да се ваксинирам...Другото е,че все още тази ваксина едва навлиза и сигурно тепърва ще стане ясно до колко е ефективна и до колко има някакви странични ефекти.Та и аз се главоблъскам... Oh my ...
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 15, 2007, 10:48:43 »

Аз понеже така или иначе отдааааааааааааавна минах 26-те и не ме хваща възрастовата граница, все пак да си кажа  NO NO NO, ПРОТИВ съм на 100 процента. Кви ваксини бе ххора, за какво ви е? Обяснете ми точно какво очаквате да НЕ ви се случи като или ако се ваксинирате crazy crazy crazy.
Де да знам, малко ми идва като дърпане на дявола за опашката това нещо  diablo diablo diablo
Още повече я помислете реално - ваксина срещу РАК, то самото име ми идва на мен малко противоречиво.
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 15, 2007, 10:51:29 »

Тонитке, товакоето са ти казали за вируса и безразборните полови контакти е вярно. Тои не се хва6та току-така. А ваксината е сре6ту вируса, така 4е в твоя слу4ай, наистина се обезсмисля малко
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 15, 2007, 11:10:18 »

Ох поуспокоихте ме малко,защото аз да си призная доста вярвам на медицината,защото за жалост от малка все се налагаше да ме спасяват по разни болници :mad_girl:Не е било нищо кой знае какво,но...да ви кажа добре,че на янколко пъти се намесваха правилните хора,че...като гледам какво става.И откакто всяка година се ваксинирам и пия респивакс,както и хомеопатични нямам проблеми и да чукам на дърво най-сетне престанах да посещавам болниците...Та за това се вслушвам във всичко ново медицинско,а и като гледам какво става около мен...пълно е с тежко болни млади хора ohmyАбе какво става с тоя свят... *crazy*Та за това се позамислих,иначе наистина имам и приятели дето в живота си 1 хапче не са пили и са си здрави като бикове!Ама имунна система да му се невиди!Дай боже никоя от нас да няма проблеми с или без ваксина! give_rose
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 15, 2007, 15:32:06 »

Ох мили мои и аз доста мислих за тези ваксини , но погледнете реално ако те наистина помагат и в чужбина се правят отдавна то до сега болните от рак щяха да са намалели -едва ли е 100 % сигурно , ако питате мен е просто заблуда или ако си я сложите ще кажат то има и вероятност да се разболеете но по малко а не 100% sad
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines