Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 20:40:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксина срещу рак на маточната шийка  (Прочетена 93901 пъти)
 
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: декември 17, 2007, 19:48:33 »

mariana, точно тя е- Solcogyn. Има в нея 4 вида киселини. То пак си е един вид изгаряне де, ама няма никаква болка. 2 процедури в интервал 1 седмица и това е. Вярно, че е скъпичко, но си заслужава. Аз както не търпя на болка, определено предпочитам да си я спестя, ако мога good.
Клео, направо си представих усещането при теб shok...
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: декември 17, 2007, 22:40:55 »

момичета,

моля Ви за мнение  help
когато отидете на гинеколог и Ви направят цитонамаска, пускат ли Ви задължително и тест за HPV?
Или само ако има проблем с цитонамаската?
Или ако доктора/ката реши (и ви съобщи, че ще пусне и тези изследвания)?

Моля Ви, споределете опита си give_rose blush

Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #77 -: декември 18, 2007, 09:04:03 »

Аничка, на мен не са ми пускали тест за hvp.Предполагам че се прави ако цитонамазката не е добра.Когато питах лекарката ми за въпросната ваксина тя ми каза,че първо се прави тест за hvp,който се плаща отделно от ваксината и струваше някъде 70-80лв.Така че този тест явно е скъп и се прави само при необходимост.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: декември 18, 2007, 18:11:03 »

marianka - много благодаря за отговора ти! good И аз така си мисля.
аз питам, защото след като ходих на лекар и ми взеха материал за цитонамаска и получих едни сметки от лабораторията Oh my ..., която ми е направила изследванията. Вчера им се обаждам и ги питам как може за една цитонамаска да искат $ххх (трицифрена сума)  Oh my ... и те ми обясниха, че докторката е поискала освен цитонамаска и тест за ХПВ..и аз останах без думи..и започнах да се ровя и това, което прочетох е следното:
 тест за ХПВ се пуска :
 - при жени, чиято цитонамаска е средно добра или лоша
 - при жени над 30 годишна възраст.
Побеснях... P-(Тази докторка даже не е изчакала да види резултата от цитонамаската и е поръчала и теста!
Момичета, питайте точно какво ще правят като изследвания и дали няма да пуснат и още нещо...Супер е важно, особено за тези, които са в САЩ и знаят за много добре организираната здравна система (не искам да засегна никой, но...)
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #79 -: декември 19, 2007, 02:23:23 »

момичета,

моля Ви за мнение  help
когато отидете на гинеколог и Ви направят цитонамаска, пускат ли Ви задължително и тест за HPV?
Или само ако има проблем с цитонамаската?
Или ако доктора/ката реши (и ви съобщи, че ще пусне и тези изследвания)?

Моля Ви, споределете опита си give_rose blush


Anichka, тестът за HPV се пуска допълнително, в случай, че резултатите от цитонамазката са положителни (т.е. открити са клетки, за които има съмнения).
Обади се в лекарския офис, поискай им да ти обяснят причините за решението на лекарката, и в случай,че е било ненужно, ти си в пълното си право да поискаш да ти waive-нат цената за HPV теста.
« Последна редакция: декември 19, 2007, 02:27:07 от didibaby » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: декември 19, 2007, 07:57:51 »

Диди, благодаря и на теб за отговора! give_rose
писах ти на лични за повече информация около waive-ването цената за HPV теста. не искам да станем  Offtopic
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 02, 2008, 13:57:48 »

Ох мили мои всичко това е много лошо но е в следствие на това дали се грижим за себе си.  Аз през месец април имах раничка на шииката на матката и ме лекуваха само с антибиотик- според вас всяка йена която има таква раничка трябва да има рак на шииката на мтката, защото не сам си правила цитонамска. sad
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 02, 2008, 15:50:50 »

Rodi не е задължително да имаш рак,ако имаш раничка,но знам,че повечето лекари като открият раничка задължително правят и цитонамазка,за да са сигурни от какъв род е и дали има някакви ракови клетки...Моят съвет е да си направиш,още повече,ако до сега не си си правила.Моята лекарка каза,че няма съмнения,но въпреки това ще ми направи профилактично още повече,че смятам да забременявам.Така че съветвам и теб да си направиш,най-малкото за успокоение.Сестра ми има раничка и лекарката й веднага й направи цитонамазка като янаплаши,че е в предраково състояние и сестра ми 2 седмици беше като парцал...Слава богу излезе,че е в ранна фаза и се лекува успешно и сега ще започва лечението.Но добре,че майка я прати на профилактичен преглед иначе можеше да не я открие навреме и да стане по-зле...
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #83 -: март 17, 2008, 15:57:29 »

Всъщност, някой тук правил ли си е ваксината? Ако има такива, моля да споделите нещо повече smile

Сега се връщам от гинеколог и жената ми препоръча да си я направя ... особено ако и в рода ми има някой обременен. При мен майка ми беше с миома ....  cray и още се мъчи с тези неща женицата ... та 60% нося наследственост и съм така да се каже "обременена"  shok Ще чакам да ми излязат резултатите от цитонамазката и микробиологията и ако съм "здрава", ще си сложа ваксината веднага след това.
Гинеколожката каза, че е подходяща за жени до 55г. Сега се разработва такава и за мъжете, защото както жените, така и мъжете са носители  sad

 
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #84 -: март 17, 2008, 16:22:38 »

Ами аз пуснах тази тема,защото се чудих дали да си я направя.Реших да не я правя,защото:
1.Доказано е че действа до петата година,след това не се знае дали няма да се наложи реимунизация.Просто е от много скоро тази ваксина.
2.Доста е скъпа.
3.Ваксината всъщност не е срещу рак а срещу човешки папилома вирус,който се предава по полов път.Всеки сам може да прецени каква е вероятността да го "хване"
Така че помисли добре.
Активен
MTRA
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #85 -: март 17, 2008, 16:45:11 »

5 жени във Великобритания са били ваксинирани срещу рак на шийката на матката и се разболяли от менингеонцефалит ( възпаление на кората на главния мозък ) , аз съм рентгенов лаборант и съм изучавала всички видове рак, и мога да твърдя, че заразяването с HPV - вирус е най-малко вероятната причина за заразяване с този вид карцином 
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #86 -: март 17, 2008, 17:20:33 »

Момичета, благодаря за коментарите!!! Радвам се, че споделихте мнението си!!! А едното е и професионално  Wink

Искам да споделя, че имам безкрайно доверие в гинеколожката ми. Освен, че е много добър практик, пише и много научни трудове. Скоро защити и научна степен. Ползва се с добро име, когото не съм попитала за нея, той не ми е казал нещо хубаво /имам предвид от нейните среди и приятелки и колежки, които ходят при нея от години  good/ Но това настрана, наистина й вярвам!

Паричките не са малко наистина, но в името на здравето не бих ги пожалила. Все пак е добре, че се слага на етапи и не даваш парите на куп. Това, което ще търся сега са позитивите и негативите за самата ваксина. Добре е, че и от PR разбирам и ще отсея лесно коментарите ... Поне имам седмица време да се информирам. Ще се радвам да намеря някой, който вече си е сложил ваксината. Информацията от първа ръка ще ми е много ценна. Ще попитам и приятелки, които са медицински лица и ще пиша, когато взема окончателно решение. За сега съм ЗА ваксината 51% good


Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 17, 2008, 18:25:59 »

Не знам дали съм писала по назад в темата. Аз бях решила да си сложа, но се отказах. Моят гинеколог, който е много добър ми каза, че не може да ми препоръча на 100% да я направя. Сега съм на работа и нямам време, но ще пиша подробности по-късно.
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 18, 2008, 12:09:23 »

Тази тема е доста сложна .... аз самата доста четох и разпитвах преди да реша да не се ваксинирам !

Основното ми притеснение беше, че ваксината е доста нова ..... това, че се бие от година - година и половина не стига !

Дали ще има последствия и какви след 5 год. например не се знае .....просто няма такива хора .

Този мой страх не беше разсеян от нито един от гинеколозите, с които говорих - консултирах се с няколко и то неслучайни имена, защото мен ме притискаше времето - тя се бие до 26 год., за да има по - ефективно действие.

Никой от тях не се нае да ми даде еднозначно мнение на този етап - изказаха личната си препоръка !

Освен това, тази ваксина не е срещу всички щамове на този вирус ..... а те са наистина много . Да срещу най - често срещаните , но все пак !

С или без ваксината най - сигурния начин за превенция от фатални последствия е профилактиката ..... за себе си аз това решение взех.

Аз не бих могла да дам съвет  по този въпрос .... мога да споделя своето решение и причините да го взема , а всеки са трябва да прецени и най - вече да вземе решение без да се страхува от него после  good
Активен
mama2006
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #89 -: октомври 02, 2008, 16:26:25 »

Тук може да прочетете кога и как се прилага HPV-TEST

http://www.hpv-bg.com/

приема се като част от диагностичната процедура, тъй като цитонамазката не хваща наличието на ЧПВ. Не всички, но някои типове са високорискови за рак на шийката на матката.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines