Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 13:19:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксина срещу рак на маточната шийка  (Прочетена 93873 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #45 -: ноември 24, 2007, 09:36:55 »

Клео,не го превръщам в спор,но ти си писала,че имаш HPV и в момента се лекуваш от него,за това и така съм те разбрала и съм си позволила този коментар.
Момичета,пуснах тази тема,защото в момента е много актуална и мисля,че е от полза да я коментираме.
За мен това наистина е нещо важно и нека пишем верни неща в постовете си.Не е нужно да сме"на всяка манджа меродия",когато няма какво да кажем!


Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 24, 2007, 20:39:46 »

ако говориш за мен не мисля че съм на всяка манджа меродия!!само исках да знам повече защото лично мен ме интересува !не съм лъгала или измисляла в постовете си!!!исках да разбера повече неща преди да питам лекаря си!а какво имам съм споделила и не мисля че е повод за подигравка или да се приема като невярно или "нека пишем верни неща в постовете си"
в тая тема няма да пиша повече!
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #47 -: ноември 25, 2007, 14:20:56 »

Милички, защо става този спор, Клео никой не е казвал, че си измисляш мила! smile

Вижте какво пише тука за тази ваксина: shok
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-30&article=209243



Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #48 -: ноември 27, 2007, 11:03:20 »

Статията във вестника е доста стряскаща.Дано се намери решение на проблема,ако не стази ваксина с нещо друго.Ако не за нас,то поне за дъщерите ни.
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #49 -: ноември 27, 2007, 14:56:44 »

У дома имам двама лекари и първоначално като видях рекламата питах за тая ваксина и дали мога да си я направя, ми казаха, че няма чак такъв смисъл - дадена е тази възрастова граница тъй като това е рисковата група и риска за заболяване се определя от многото сексуални партньори и хигиената -нашата и на партньора, а и е съвсем нов продукт, т.е. от няколко години и не изяснено до колко точно е ефективна, странични ефекти. А след като се предполага, че имаме само по един сексуален партньор, няма чак такава нужда от ваксината. За мен е все едно да искам да се ваксинирам и срещу венерически болести. Не че си застрахован, но ако /да чукна на дърво/ тия неща водят до малко кофти изводи и до  beating  ANGRY battle
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: декември 05, 2007, 16:34:30 »

Хей момичета май позабравихме тази темичка...
Ето какво открих днес и се надявам да подкрепите инициативата!Има и линк към петиция към ЕС,в която аз лично се подписах и се надявам и вие да го направите!Не отнема много време и ще ни направи съпричастни към инициативата!Нека вземем живота и здравето си в ръце!
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=5653
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #51 -: декември 06, 2007, 09:49:35 »

И аз се подписах good
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 10, 2007, 17:00:42 »

Аз също се подписах!  good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: декември 10, 2007, 17:10:49 »

цитат:
"Елена
Публикувано на 08.12.2007
Точно днес бях при моя лекар, който е професор онколог. Той твърди, че тази ваксина е една голяма реклама и нищо повече. Има много условия, че да може да се приложи (като например възраст, девственост, общо здравсловно състояние и т.н.) и действа 2 до 3 години. А след това? Може би някой ще се лиши от секс и деца за цял живот, за да тестват на него тази ваксина. Профилактиката е най-важна и дори смятам, че трябва да се прави всяка година, а не на 3 години. Не става въпрос за пари - в България здравната каса я покрива, а ако не ти се виси за направления струва 17 лв. "
аз така и не мога да разбера 17лв ли струва или 300 pardon
и моя приятеллка ходи преди месец да си я слага,тя е на 21 години и са и казала че няма смисъл от ваксината защото вече е имала полови контакти huhhuh.gif
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: декември 10, 2007, 21:08:05 »

maslinka тук жената явно си говори за цитонамазката и не мога да разбера какво толкова намират да спорят по въпроса с петицията при положение,че става въпрос за превенция,а не за самата ваксина...По-скоро става въпрос за това да има по-голяма информираност на младите жени у нас и личните лекари да не се стискат толкова за тези цитонамазки,а примерно да се снижи границата на задължителния профилактичен преглед.Сега май цитонамазката се включва в профилактичния преглед на над 30-годишните.Защото когато аз поисках такова направление личната ми отказа с аргумента,че съм била "твърде млада" за цитонамазка ohmyкоето си е голяма лъжа!Има все повече млади момичета на около 20г.,които имат ракови клетки и ако не се открият на време става фатално.Да не говорим,че в моя случай, когато искам да забременея и съм ползвала дълго време противозачатъчни си е направо задължително да си направя!Поне джи пи-то да беше си направило труда да ми каже истината,а не да ми говори лъжи....И в крайна сметка аз ще си платя за тази цитонамазка,но има момичета и жени,които нямат тази възможност...Та ето за това е петицията и за това говори д-р.Сербезов-да има по-голяма профилактика....И не мога да разбера докога ще се намират такива българи,които да се съмняват и да плюят на всичко добро,което някой се опитва да направи!
Дано повече българи подкрепят тази петиция,защото този проблем наистина е сериозен,а най-важното е,че може да бъде изкоренен!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 10, 2007, 21:30:27 »

и аз си помислих че става въпрос за цитонамазката,ама ми се стори че тя говори за самата ваксина pardon
явно не съм разбрала добре
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 10, 2007, 21:36:09 »

Май по-скоро тя не се е изказала добре.... *crazy*И аз я четох и много не можах да й навържа мислите...Карай,такива хора винаги има girl_wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #57 -: декември 10, 2007, 21:57:12 »

Сега май цитонамазката се включва в профилактичния преглед на над 30-годишните.Защото когато аз поисках такова направление личната ми отказа с аргумента,че съм била "твърде млада" за цитонамазка ohmyкоето си е голяма лъжа!Има все повече млади момичета на около 20г.,които имат ракови клетки и ако не се открият на време става фатално.

tonitta, напълно си в правото си да поискаш цитонамазка. Младите момичета/жени са в най-рисковата група за заразяване с HPV вируса, който е именно най-големия причинител на рак на маточната шийка. Цитонамазката се изисква тук за всяка жена с активен сексуален живот веднъж в годината до 32-годишна възраст и веднъж на всеки 2 години над 32-годишна възраст в случай, че си нямала положителна цитонамазка.
Ужасна глупост е, че цитонамазката не се включва в профилактичните прегледи на жени под 30 години.  Oh my ...
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 10, 2007, 23:31:54 »

didibaby и аз затова се ядосвам,защото ги знам тези неща,ама се мъчат да ме направят на тъпа P-(А най се нервират като видят,че знам,че съм чела и че си търся правата...И най-лошото е,че като не ми се полага задължително в профилактичния годишен преглед не мога да ги накарам...То на мен тая година ми влиза в прегледа и проверка на кръвната захар и пак не искаше да ми даде бележка ohmyпък смятай!Абе май пак ще сменям лекаря аз.... angry
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #59 -: декември 11, 2007, 08:21:48 »

Аз затова не се разправям с лични лекари и направления. На 6 месеца или най-много на година си ходя на гинеколог профилактично и тя жената си знае какво да прави без да й казвам. Проверява си в компютъра кога съм ходила за последно и какво ми е имало и ми иска да й дам резултатите от последната ми цитонамазка. Вкъщи имам резултати на цитонамазки повече отколкото майка ми си е правила до сега. Наистина,обаче,има много млади жени,които не са информирани или ако са не могат да дадат 25лв за платен преглед.За това подкрепям петицията! good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines