Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:21:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксина срещу рак на маточната шийка  (Прочетена 93757 пъти)
 
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #30 -: ноември 21, 2007, 12:50:00 »


4.Може да се ваксинираш и след като си родила и след като си минала 26год
То е ясно че всеки може да се ваксинира,ако извади паричките и каже ИСКАМ! Въпросът е  че и старата ми баба може да си я сложи,ноооооо за какво и е! crazy

6.Цитонамазката е задължителна на 6мес.Това е един от начините за установяване на ракови клетки


А тук съм много съгласна! профилактичните прегледи са задължителни,ако искаш да ти е спокойно! На всеки 6 месеца трябва да се прави цитонамазка и да се мине през мамолог! За съжаление като цяло българите нямаме здравна култура! Докато не се случи нещо ,няма да се сетим да отидем на доктор! Аз до скоро имах приятелки,които не бяха ходили на гинеколог,а камо ли цитонамазки или някакви други изследвания да си правят(като имате предвид ,че сме по на 29 години) Обаче аз поех нещата в мои ръце и сега всички под строй с мен   beating и ходим заедно   Bravo
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 21, 2007, 13:25:30 »

Аз съм малко скептично настроена относно тази ваксина. Ако някой иска, да може да си направи за вътрешно спокойствие и разбира се, ако може да отдели тези пари, които съгласете се не са по джоба на всеки. Мисля, че тази нова ваксина тепърва ще се популяризира у нас като силно се надявам да не се спекулира с продажбата й. Разбира се, че фармацевтичните компании имат интерес от това.
По-добре да си правим редовно прегледите при гинеколог и разбира се цитонамазката, при която може да се установи наличието на болестта.
Според вас има ли значение възрастта за това да си правиш цитонамазка? Аз мисля, че от появата на рак повече са застрашени жените на и над средната възраст, но сигурно е възможно и при млади момичета...Никога до сега не съм си правила, на 25 год. съм  blush
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #32 -: ноември 21, 2007, 13:33:44 »

Цитонамазка започваш да си правиш след започване на полов живот.А скоро за рака четох ,че бума е сред 23годишните! /точно защото се предава по полов път и тогава са най-чести контактите с различни партньори!
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 21, 2007, 13:36:28 »

Олееее, Марианка, ти направо ме стресна! Трябва в най-скоро време да си направя  crazy
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #34 -: ноември 21, 2007, 13:40:59 »

Не исках да ви плаша,момичета!Аз и в една друга тема съм писала това.Просто трябва да се ходи редовно при гинеколога и всичко е ОК!Аз съм редовна от 18годишна,тогава имах малко проблеми и след това ако не на 6мес.,най-много на година ходя на профилактичен преглед.
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #35 -: ноември 21, 2007, 17:26:24 »

Цитонамазка започваш да си правиш след започване на полов живот.А скоро за рака четох ,че бума е сред 23годишните! /точно защото се предава по полов път и тогава са най-чести контактите с различни партньори!
Точно така! След като започнеш да водиш полов живот трябва да почнеш да ходиш и редовно на гинеколог! Има толкова много болести,които се предават по полов път и нямат никаква проява на симптоми докато не стане късно! Хламидията води до стерилитет,а не се открива по никакъв начин,освен ако не ти направят изследване за нея! И не показва никакви симптоми,до момента в който искаш да си имаш бебче,а се оказва че не можеш! За това момичета- на 6 месеца при гинеколозите ви!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 21, 2007, 20:23:39 »

аз знам за болестите които се предават по полов път но за първи път чувам
А скоро за рака четох ,че бума е сред 23годишните! /точно защото се предава по полов път и тогава са най-чести контактите с различни партньори!
искам да питам възможно ли е рака да се предава по полов път????
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 21, 2007, 20:41:11 »

Момичета, изчетох всичко на един дъх и се слагах ту в тая ту в оная графа....пия противозачатъчни от както съм родила сина си, а това е много време blum. Преди година ги смених с Ясмин след консултация с моя лекар, каза ми че не е необходимо да ги спирам ако се чувствам добре но трябва всяка година да ходя на профилактичен преглед. Аз наистина се чувствам добре, като изключим ужаснат мирена, а сега като прочетох за Аулина това което бях чувала и преди, ще го забравя завинаги! Много бих искала да се ваксинирам с новата ваксина, защото колкото и да сме примерни като поведение, факторите както се вижда са много и човек незнае от къде ще му дойде, но имам едно основно притеснение - от колко години е на пазара тази ваксина? И кога ще бъдат ясни страничните ефекти? Дали предпазвайки  се от едно няма да хванем нещо друго? smile
Благодаря на Мариана, Дивна че са се потрудили за нашата информираност!
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #38 -: ноември 21, 2007, 22:45:46 »

Darling,ваксината е срещу човешкия папилома вирус,който причинява рак,а не срещу рак! Май тъпо го обясних  nea ! Човек може да се разболее от рак дори и като си е сложил ваксина! Иначе ваксината е от сравнително скоро време на пазара и все още е твърде рано да се проследят всички странични ефекти! Аз съм на 29години и преди 4 ме оперираха,като имаше съмнение за злокачествено образувание! А нямам този вирус! Слава Богу,оказа се доброкачествено! От тогава пия Ясмин!Уж отначало като след-оперативна терапия,а ето колко години се навъртяха! Просто с хапчетата ми е много по-добре!Вярно е ,че всеки организъм е различен и трябва лекар да предписва противозачатъчните! Ходя си задължително на преглед на 6 месеца и ми е спокойно и няма да си сложа тази ваксина поради причини които съм изброила на предната страница! За това както казват в рекламата на ваксината-"СЕГА МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ НЕЩО ЗА ДЪЩЕРЯ СИ"-нека просто всяко момиче да отиде на преглед! А от там вече дали ще си сложи ваксината или не ,не е толкова важно и е въпрос на лична преценка!
« Последна редакция: ноември 21, 2007, 22:49:48 от divna » Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 21, 2007, 23:01:55 »

И аз бях дълги години на хапчета като от няколко години минах на ясмин и аз бях много доволна и при консултации с много светила ми казаха да не правя "почивки".Сега ги спрях заради бебеправенето,но първо мисля да си възстановя нормалния цикъл и като ви чета задължително ще си направя и цитонамазка,но ме е страх вече като гледам на колко млади момичета им откриват ракови образувания :'(но няма как....ще направя всички изследвания,за да знам какво става с мен.А за ваксината и аз май се отказах...
Благодаря на всички момичета,които ни просветлиха по въпроса! give_rose
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #40 -: ноември 22, 2007, 08:39:27 »

искам да питам възможно ли е рака да се предава по полов път????
Прочети темата назад! Над 90% от случаите на рак на маточната шийка се причиняват от hpv.Клео може би греша,но ми се струва че някъде прочетох, че се лекуваш  в момента от такъв вирус, за това би трябвало да знаеш.Ако съм права и лекарят ти не ти е казал тези неща,просто го смени!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #41 -: ноември 22, 2007, 08:45:39 »

аз имах Human Papilloma Virus – HPV и в момента се лекувам все още!!!имах и раничка на шийката предизвикана вероятно от него!!!гориха ми я преди 20тина дни!сега се чудя дали да се ваксинирам просто!!!има ли смисъл аз съм в рисковата група на 20г съм така че няма си идея дали да го направя!!!!
Преди да ти направят ваксината те изследват за hvp и ако нямаш вируса те ваксинират.Както при грип - ваксинират те само ако си здрав!При теб вече е безсмислено да се ваксинираш щом имаш вируса.Извинявай,мила,но ми се затвърждава мнението,че лекарят ти не е много добър щом не ти е обяснил тези неща.Защо не се консултираш с друг и не поискаш повече информация от него?!
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #42 -: ноември 23, 2007, 15:53:31 »

Момичета,благодаря ви,поуспокоихте ме!Но с това,което четох за противозачатъчните,че те вкарват в рискова група,наистина си изкарах акъла,опитах се да си запиша час при гинеколожката ми веднага,а тя била в отпуска  shok .Следващата седмица ми е часът,ще я разпитам за още подробности по този въпрос и ще ви кажа,ако има нещо,което не сме споменали дотук.Само едно нещо не разбрах добре и може да се получи малко глупав въпрос,но ще питам все пак.Ако имаш само един сексуален партньор и той няма този вирус,имаш ли повод за притеснение,или не?Т.е.след като партньорът ти и ти не сте заразени и не сте били с други хора,не рискуваш да хванеш вируса,след като той се предава по полов път,ако нямаш контакти с други мъже,освен партньора си,нали?Или не е така?Много глупав въпрос,ама наистина не разбрах  blush crazy
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #43 -: ноември 23, 2007, 17:37:44 »

Ами точно така е.На практика няма как да се заразиш,ако сте си само двамата!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 23, 2007, 18:13:23 »

нещо не сме се разбрали миличка!аз дори н е съм го питала моя лекар за тая ваксина!!аз питах вас защото прочетох че едва ли не рака на маточната шийка се хваща по полов път!!за това се поинтересувах!иначе с моя лекар не съм говорила по този въпрос с ваксината имах раничка и ми я гори лекува ме и от някакъв подобен вирус!!ясно ми е че е безмислено да се ваксинирам мила благодаря ти за отговорите! give_rose
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines