Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:53:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксина срещу рак на маточната шийка  (Прочетена 93590 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: септември 18, 2012, 14:08:31 »

Аз лично не бих ваксинирала себе си, а детето си още по-малко.

Превенция му е майката.Тук в БГ има много болни, защото се ходи на лекар(няма значение какъв) в краен случай.Ако се ходи редовно на гинеколог, ако се спазват хигиенни навици и т.н. намалява вероятноста от много заболявания, не само от Рак.
Активен
ekaterina_kokushkina
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #106 -: септември 19, 2012, 13:07:48 »

извинявайте за глупавия ми въпрос, но какво се има предвид под профилактика? Аз всяка година си правя цитонамазка и съм група А1, слава богу. Но си мисля, че ако се случи да има усложнения, вече ще е късно да се предприемат някакви действия. Или не съм права? Другото, което исках да питам е следното - аз никога не съм си правила микробиологичен тест и последният път, когато ходих на профилактичен преглед, помолих гинекологът да ми направи (здравноосигурена съм), пък и имам някои оплаквания и дискомфорт. Той обаче ми отказа, защото това се правело само ако има съмнения за някакъв проблем. Прав ли е да ми отказва такова нещо и аз мога ли да си го изискам?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: септември 20, 2012, 10:26:36 »

Не знам дали се полага по ЗК, но ако ти се съмняваш нещо е по-добре да се пусне.На тях, че им се свидят направление е друга работа.

Под профилактика имам в предвит точно редовното ходене на гинеколог, със съпътсвтащите изследвания.Ако ти го правиш всяка година, то има много на брой жени, който го правят само ако се появи проблем.
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 26, 2013, 00:22:05 »

По този въпрос съм говорила с баща си , защото човека е гинеколог със стаж и т.н.. Та ... каза ми твърдо не, защото само промивали мозъците на хората. Дано да станем и ние "свястна" държава.Аз не бих се ваксинирала, защото всички си играят с ума ни, ако един е "За", то другия е "против". Не знам на кой да вярвам. Но... кой знае....
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines