Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:03:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете....- 2 част  (Прочетена 272489 пъти)
 
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #675 -: юни 22, 2009, 12:08:34 »

Ами то и при нас не са двойка,но смятаме да си ги поканим вкъщи уж да пием по нещо,пък да ги поканим официално за кумове.Относно пилето и тортата аз за 1ви път чувам за питки и 3ти ,камо ли за 4ти дар.Ние ще си имаме танцьори за пилето(за кума) и за тортата(за кумата същата като сватбената) и смятаме най-вероятно да си им вземем подаръчета.
Прави сте,че навсякъде си е различно по обичай.Да не говорим,че на едно и също място можеш да срещнеш поне още 100 подварианта!
Всеки си решава! good
Активен
Yanche
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #676 -: юли 02, 2009, 13:27:13 »

И аз да се впиша в темата smile
Нашите кумуве не са двойка, кумата е най-добрата ми приятелка, а кумът ни е много близък приятел, който и всъщност ни запозна. Мисля, че с това си е заслужил кумуването  Wink
Първо ги питахме по отделно дали са съгласни, а след като се съгласиха ги поканихме на ресторант и там ги почерпихме. Получи се много хубаво, двамата са много ентусиазирани и се вълнуват  danceg
Проблемът ни беше, че и двамата си имат половинки, но те са много разбрани хора и нямат нищо против гаджетата им да са ни кумуве. Всички ще сме на 1 маса - мисля си, че така е редно  girl_wink
А за подаръци сме им казали да си избират те, искаме да е нещо, което да им остане за спомен. И те сега мислят  smile
Активен
dariii
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #677 -: юли 03, 2009, 11:26:30 »

Цък записвам се и тук! Нашите кумове пък са брат и сестра , но понеже вного си ги обичаме и избрахме тях! Но проблема ние, че трудно ще ги изненадаме с нещо от рода на танциори, защото те са хореографи и правят кабаре спектакли и сме много затруднени от към изненада за тях. Помагаите!
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #678 -: юли 03, 2009, 17:33:28 »

 laugh funnytooth ROFL Дари,да не си помислиш,че те преследвам...
хихихихихиих
Ами за изненада защо не пробваш нещо,което знаеш,че биха харесали,но никога не са пробвали.Знам ли,ти си ги познаваш най-добре.Например нещо смешно и забавно,или екстремно...Не знам.... huhhuh.gif
Ама че идея дадох.... crazy crazy crazy pardon
Активен
dariii
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #679 -: юли 06, 2009, 07:26:26 »

Здравей мила  smile Идеятя ти е добра, но не мога да се сетя за нещо хем екстремно хем подходящо за сватба huhhuh.gif затруднена съм помагайте моляяяяя  girl_impossible
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #680 -: юли 06, 2009, 12:27:14 »

Е, с неща от тяхната среда едва ли си заслужава да се прави изненада, според мен нещо съвсем различно трябва да бъде, а и като правят кабаретни порграми значи трябва да е нетипично. Може например да се заложи на някакви малки танцьори, които биха разтопили всеки  good Може да им се предложи и някакво предизвикателство - нещо за сръчност, бързина, творчество. Ако могат да пеят - да изпълнят нещо - щом са вътре в нещата, артистичноста няма да им е чужда.
Всъщност аз не разбрах искате да ги изненадате на самото тържество или по принцип да им подарите нещо, което да ги изненада и да им остане спомен?!?
Активен
dariii
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #681 -: юли 06, 2009, 19:53:35 »

ами искаме и двете да ги изненадаме и дълго да го помнят tease  но и да е на самото тържество, защото мислим че ще е много интересно blum  това за пеенето ного ми допадна yahoo  на кумата ще и подарим мажки стрииптиз  blush  blush  blush   намерихме даже подходящия човек но за кума още се чудим huhhuh.gif
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #682 -: юли 07, 2009, 13:50:57 »

аз почвам да страдам от склероза вече - не помня казах ли ви за нашите кумове
семейство са, наши приятели
бях им на гости и се разбрахме за подаръците - кумата сама си каза, че иска някакъв по-хубав комплект чинии и решихме седмица преди сватбата да отидем заедно да изберем подаръците
също така тя предложи да купи чаши, свещи и букета
чашите си ги купих сама  blum
но й отмъкнах кошницата от нейната сватба и съм много доволна  danceg
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #683 -: юли 07, 2009, 15:34:15 »

Да кажа и аз две приказки... Първо за каненето - според мен всеки процедира както си иска, или ако кумовете знаят предварително - както се разберат. Нас като ни каниха, например първия път, ни поканиха на гости, без преди това да са ни казвали за намерението си. Втория път като ни каниха беше много смешно, защото си бяхме излезли на редовното неделно кафе и бъдещата булка почти по между другото ни изтърси, че са определили нас за въпросната роля smile Е, после ни дойдоха на гости, отново по друг повод, но си донесоха това-онова и ни връчиха поканата, въпреки че идеята беше да гледаме мач и те мъжете си гледаха ...  funnytooth
Сега на нас ни предстои - следващата седмица най-вероятно, но ние сме се разбрали, че трябва както си му е реда, той бъдещия кум само се шегува да внимаваме с какво ще отидем, че да не вземе да размисли. За сега сме решили - винце и ракийка, печено пиле, бонбони и ако се организирам да омеся питка или да поръчам... Изобщо, май ще си е както си му е рада smile
Относно играта и поднасянето на даровете - на сватбата, която опредстои направо си ни питаха дали ние искаме да ни играе някой или не. Тук, във Варна това, което обикновено виждам по сватбите е пиле, понягога върху питка за кума и торта за кумата. По моя край - Кюстендил - задължително се играе с печено прасенце на кума и торта на кумата.
Дано съм полезна smile
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #684 -: юли 08, 2009, 16:41:38 »

 cray cray cray момичета здравейте, моля ви за съвети или нещо подобно направо съм отчаяна... нашите кумове са брат и сестра  наи вече заради момчето но момичето е на 16 и ми казаха 4е е невузможно да стане кума ,,, защоооооо преди не е било така.. :'(и сега тр да мислим някакъв вариант попитах в ритзала дали поне може майката да излезе да се подпише вместо нея, но казаха че  по скоро майката да станела кума... нз какво да правя и поканите са ми с техните имена   cray  Boy cry Boy cry Boy cry
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #685 -: юли 08, 2009, 16:51:09 »

с някакво натариално заверено разрешение от родителите, питайте все има нещо което може да се направи
как може да се оженят непълнолетни с разрешението на родителите, пък не могат да стават кумуве?
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #686 -: юли 09, 2009, 08:48:04 »

Kateto87, и на мен първото, което ми хрумна за вашия случай беше да се пробвате с някакво разрешително от родител, но като поразмислих може би няма да се получи, че то сключването на брак е еднор пък това друго, но нищо не пречи да пробвате. Мисля си, че няма да е проблем майката да се подпише като свидетел, но май после и в самия документ ще си фигурира нейното име, а не това на момичето. Какво значи, то в ритуална ви казали по-добре майката да е кума? Кумата ще си ви е който вие си искате, и никой нищо не може да ви каже, само за пред закона наистита го има това изискване за поне 18г. и според мен няма да пречи само за официалния документ да се подпише майката. Иначе, не се притеснявай за поканите, нали като цяло до вас ще са си брата и сестрата и ще се вижда от всички, че те са кумове, независимо, че майката ще се подпише за малко.
И друг пример мога да ти дам - точно вчера бях в една агенция и гледах част от една сватба. Там например кумовете бяха мъже, а в църквата, защото не е позволено, заедно с единия беше влязла приятелката му, така че варианти винаги има, само горе главата!
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #687 -: юли 09, 2009, 09:04:40 »

Момичета, може би не е тук точното място, но не съм сигурна къде да си отправя въпроса (ще питам и в темата за сватбените етикети)... Някоя от вас има ли идея за надписи на бутилките, които често кумовете подаряват на бладоженците? На мен първо ми предстои кумуване, а после сватба и искам и като кума да се представя достойно smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #688 -: юли 09, 2009, 09:16:39 »

Момичета, може би не е тук точното място, но не съм сигурна къде да си отправя въпроса (ще питам и в темата за сватбените етикети)... Някоя от вас има ли идея за надписи на бутилките, които често кумовете подаряват на бладоженците? На мен първо ми предстои кумуване, а после сватба и искам и като кума да се представя достойно smile

В тази тема: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,1140.0.html, на последните две страници има снимки на 4 бутилки, подарени от кумовете - етикетите са с много сладки текстчета.
Аз взаимствах от тях, когато ние кумувахме, с тази разлика, че при нас бутилките бяха 3 (без първата) и леко измених текстовете.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #689 -: юли 09, 2009, 09:23:08 »

gtgg кумовете в гражданския ритуал са СВИДЕТЕЛИ, те удостоверяват сключването на гражданския брак и затова трябва да а правоспособни и дееспособни. не виждам никакъв проблем свидетели да са някои други лица, примерно майката да се подпише, а пък за самото тържество да си бъдат тези които искате
Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines