Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 13:36:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете....- 2 част  (Прочетена 275897 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #630 -: май 08, 2009, 18:19:58 »

Аз не съм виждала в България кумата да носи букет. Вече е много честа практика вместо закичване да се носят гривни. Аз също избрах този вариант за кумата, шаферката, майка ми и свекърва ми. Всички бяха с гривни, от които всички останахме доволни.

Единствено съм виждала кумата и шаферките с букети на сватби в Америка. В най-честия случай всички шаферки + главната шаферка (която е нещо като кума) имат букети, които съответстват с останалата украса от сватбата, а този на булката е различен от техните.  Ето ви пример:


anbibian, щом искаш кумата ти да има букет, направи го, смятам, че ще стане красиво.  give_rose
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #631 -: май 08, 2009, 20:26:12 »

това за букета на кумата го бях чела някъде, обаче май се е имало впредвид, че се носи букет на кумата като се канят пък аз не съм разбрала, сега по-горе като четох го видях
сега се сетих, че на последната сватба, на която ходих кумата носеше букет, втория букет на булката за хвърляне беше
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #632 -: май 11, 2009, 22:50:13 »

Олеее скоро и нас това ни чака. Ние с милото и двамата ще имаме речи и аз съм подготвила речта на милото, макар че той мисли да направи никой поправки...
Скъпи гости за мен е чест да ви приветсвам с добре дошли на сватбенното тържество на Теодора и Иво. Знам че повечето от вас са пропътували хиляди километри за да са тук тази вечер и искам да ви благодаря за това че успяхте да се присъедините към нас тази вечер. Докъто се ровехме из нета за съвети как да напишем кумската си реч, и колко дълга трябва да е тя се натъкнахме на следното... цитирам”речта не трябва да отнема повече време от това, което обикновенно отнема на младоженеца да прави любов”.  За да спазим етикета нека вдигнем чаши за здравето и успеха на тази млада двойка и благодаря за вниманието.....
От днес тези Теди и Иво слагат основите на нова фаза в живота си, и може би най –умното което някой някога е казал за брака и любовта е че любовта е избор. Колкото и безлично и неромантично да изглежда, ако се позамислиш малко повече разбираш колко много истина има в това твърдение. Човек лесно може да се влюби, и когато това стане попадаш в един по –хубав свят....с малки амурчета пърхащи с крилца и път обсипан с рози, свят в който като че ли обгърнати в пъшкул нищо и никой не може да ни нарани. Постепенно обаче с израстването ни в тази връзка нормалните неща от живота –неща като работа, дом, скоро надяваме се и деца, радости и неволи,  хубави и не толкова хубави моменти, започват да се отразяват и започваш да разбираш че да обичаш е процес на непрекъсната отдаденост и избор.
Всяка една връзка изисква усилия, така че когато изправени в труден момент спрете за момент и си кажете: „Любовта е избор и аз направих моят съзнателен избор да обичам този мъж или тази жена въпреки недостатаците му/ й и въпреки че не всеки път харесвам това което другият казва или прави. Защото аз обичам този човек аз мога да реша всички проблеми които съдбата изправи пред нас.” 
По отделно вие двамата сте специални и забележителни личности но като двойка вие сте завършени. Както стоите днес, рамо до рамо бъдете така и в люлката на живота. Когато сте на върха викайте от радост, когато сте долу се дръжте един за друг , смейте се и се наслаждабайте на всичко което живота може да поднесе. Да бъдете заедно е началото, да устоите на времето като двойка е процес, а да съумеете да сътворите това което вашите родители са могли е успех.
Нашите пожелания към вас са любовта, приятелството и партньорството помежду ви да е вечно, да успявате във всяко начинание, винаги да намирате време да лудеете и винаги да виждате и говорите със сърцата си, да сте благословенни с деца....а най- голямото ни пожелание е  с годините любовта ви да става все по –силна и по –голяма. И с годините връщайки се към този ден да разбирате че това е денят в който сте се обичали най –малко. Радвайте се на всеки ден и ценете времето в което сте заедно, никога не забравяйте да си говорите. Нека любовта и семейството са винаги на преден план и всичко останало идва след него. Нека любовта ви бъде като вятъра: достатачно силна да докара слънцето, но и същевременно толкова нежнa че да не ранява и никога да не стихва.
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #633 -: май 12, 2009, 13:08:13 »

аз ви чета редовно момичета, но някой все отговаря преди мен  tease
аз понеже ще съм май най-скорошната кума - в събота сега smile и съм готова със всичко надявам се и сватбата да мине чудесно, да стискате палци!!
ето роклята ми взехме я онзи ден да ме видите smile


* Copy of IMG_8991.JPG (44.67 KB, 336x448 - видяно 219 пъти.)
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #634 -: май 12, 2009, 13:58:27 »

супер е, цветът много ми харесва  Bravo
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #635 -: май 12, 2009, 14:10:36 »

 Bravo честита рокля и на мен ми харесва как Ти стои,дано в събота да изживеете едно истинско щастие и много хубава сватба да се получи smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #636 -: май 12, 2009, 15:40:50 »

Много готина рокля.
Дано времето да е прекрасно и празненството незабравимо.
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #637 -: май 13, 2009, 10:48:22 »

много ви благодаря  give_rose give_rose give_rose
дано наистина е хубаво времето и да се представим добре, после ще разкажа, надявам се само да съм добре, че малко ми е  лошичко тези дни, но дано де:)
хайде, хич не пишете обаче...
кажете за кумските вълнения smile
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #638 -: май 13, 2009, 11:55:35 »

Roshko, роклята е страхотна и си личи, че ти е удобна, което е много важно. Добър избор!  good
А за кумските вълнения могат да говорят само кумичките  girl_wink, но предполагам, че и при тях е доста голямо напрежението.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #639 -: май 13, 2009, 13:50:48 »

Рошко, роклята е много хубава? С какви обувки мислиш да я съчетаеш?

А някакви изненади мислила ли си да им направиш на вашите младоженци? Аз съм замислила някои неща, но не смея да пиша, че булката чете форума и да не види!
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #640 -: май 13, 2009, 14:01:49 »

Капризче  и аз скоро ще съм кума,давай да разменяме идеи на лични,че да не развалим на булчиците изненадите lol
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #641 -: май 14, 2009, 08:49:14 »

да, измислила съм даже, все пак сватбата е другиден  yahoo
да споделяме на лични и аз предлагам за да не се развалят вашите изненади!!! и моята булка чете smilesmilesmile
обувките - черни са, нали на роклята коланчето е черно и презрамката е черна (тя се маха презрамката така че може и без нея да съм, само като бюстие, но ще видим), ето прилагам обувките.
и чантичката е твърда провоъгълна лачена, ще ви покажа после снимки smile


* Copy of my shoes1.JPG (17.85 KB, 314x235 - видяно 2042 пъти.)
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #642 -: май 14, 2009, 09:08:27 »

Roshko, и роклята и обучките ти са страхотни.  Bravo Bravo Bravo

Момичета, имам едно питане. Може по-назад да сте писали, но аз не го намирам. Така... другиден ще обикалям за дреболии от рода на чаши и свещи и украси, та... въпросчето ми е - за кумовете свещи трябват ли, а чаши -за ритуалната, за ресторанта????
Благодаря ви предварително!  give_rose
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #643 -: май 14, 2009, 10:42:11 »

За свещите за кумовете най-добре си питай в църквата, в която ще ви венчават, защото навсякъде е различно. Примерно при нас, колкото и да е странно младоженските ни свещи, се държаха от кумовете  crazy и ние не ги хванахме нито веднъж по време на цялата венчавка  Oh my ...
Но съм виждала сватби, на които кумовете си държат отделни свещи (а на други пък никакви свещи не държат), но те са от тези църковните, само че големи, т.е. различни от младоженските, които се продават по булченските магазини. Така че и да се наложи, така или иначе, ще трябва да ги вземете от църквата.

За чашите - достатъчни са тези, с които ще сте в ритуалната, някои булки си купуват и чаша за църквата, на нас не са ни искали, най-добре е пак да питаш там, където ще се проведе венчавката ви.
В ресторанта пак сте си със същите чаши, но вече, ако искате да има чупене на чаши, а искате да си запазите вашите, е добре да си осигурите други чаши.
Ние се разбрахме с управителката на ресторанта за кумската наздравица да приготвят други чаши (обикновени), които да счупим евентуално след това и те си осигуриха от ресторанта, но може и вие да си ги купите и да им ги занесете. Зависи от това, дали ще чупите или не.
« Последна редакция: май 14, 2009, 10:49:43 от Kiksi » Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #644 -: май 14, 2009, 10:45:23 »

Кикси, благодаря ти за изчерпателния отговор!  smile
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines